Być jak Ignacy

      Uczniowie z klasy 2 biorą udział w VII edycji programu edukacyjnego dla szkół podstawowych, którego organizatorem jest Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza.
Pierwszy etap już za nami  dotyczył cząstek  elementarnych i chemii w życiu codziennym (Maria Skłodowska-Curie). Tajniki wiedzy zgłębiali uczniowie należący do koła Badawczego, którego opiekunem jest pani Ada D.  Podczas warsztatów naszym specjalnym Gościem była Pani Alicja O. – nauczyciel chemii w naszej szkole.
Uczniowie dowiedzieli się, czym są pierwiastki, znają pojęcie „atom” i jego składniki, wiedzą z czego znana jest Maria Skłodowska-Curie, potrafią zbudować model pierwiastka, znają nazwy często spotykanych pierwiastków i miejsca ich występowania, poznali zasady bezpieczeństwa przy prowadzeniu eksperymentów chemicznych, znają kluczowe elementy ubioru chemika, potrafią przeprowadzić najprostszy eksperyment chemiczny i opowiedzieć o poczynionych obserwacjach, znają pojęcie „chromatografia” i zagadnienie reakcji chemicznych.
     Uczniowie z klasy drugiej razem z koleżankami i kolegami z klas 1 i 3 byli na wycieczce edukacyjnej w Bóbrce gdzie poznali historię kopalni i kilka faktów o ŁUKASIEWICZU. Muzeum jest położone na terenie czynnej do dzisiaj kopalni ropy naftowej. W otoczeniu przepięknego lasu bobrzeckiego znajdują się XIX wieczne kopanki, w których można zobaczyć naturalną ropę naftową czyli czarne złoto. Spacerując alejkami widać unikatowe urządzenia związane z przemysłem naftowym, rafineryjnym i gazowniczym pochodzące z XX wieku. Wewnątrz  budynków można przenieść się w czasy kiedy na kopalni pracował jeszcze sam Ignacy Łukasiewicz. A to wszystko dzięki nowoczesnym ekspozycjom multimedialnym. https://bobrka.pl/kopalnia-bobrka/
#ByćJakIgnacy