Zespół Szkół im. Tadeusza Kościuszki

w Nehrybce

 • Zwiększ rozmiar czcionki
 • Domyślny rozmiar czcionki
 • Zmniejsz rozmiar czcionki
Aktualności
Email Drukuj PDF

18.12.2014

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU NA NAJPIĘKNIEJSZĄ OZDOBĘ CHOINKOWĄ

 

więcej zdjęć...

 
Email Drukuj PDF

11 grudnia 2014 r.

PROJEKT BADAWCZY DLA UCZNIÓW KLASY 4 SZKOŁY PODSTAWOWEJ

"BOCHENEK CHLEBA"


Uczennice klasy 4 szkoły podstawowej rozbudziły w sobie ciekawość i chęć samodzielnego pogłębienia wiedzy i lepszego zrozumienia matematyki. Stało się to po filmowej lekcji  "Matematyka na faktach". Uczennice pod opieką Małgorzaty Rysak opracowały projekt pt.: "Bochenek chleba" i zaczęły realizować zaplanowane zadania.

Aby dowiedzieć się jak powstaje mąka odwiedziły przemyski gospodarczy młyn "Kaszarnia", gdzie pan Andrzej oprowadził je po całym młynie i opowiadał o pracy młynarza. Na koniec zakupiono mąkę potrzebną do wypieku chleba.

W tym samym dniu uczennice odwiedziły również przemyską piekarnię "Kłos". Tam mogły obserwować etapy przygotowania ciasta
i pieczenia chleba.
Na zakończenie wizyty każda z dziewczynek otrzymała od właściciela piekarni pana Andrzeja Cichonia całą reklamówkę pieczywa: chlebki, bułeczki, sztangle i rogale.

Kolejnym etapem projektu było samodzielne upieczenia chleba. Po lekcjach w dniu 12 grudnia uczennice zabrały się do pracy. Bardzo dzielnie znosiły trud związany z odmierzaniem potrzebnych ilości różnych składników, mieleniem siemienia lnianego i mieszaniem ciasta. Efektem ich pracy były cztery pyszne i pachnące wieloziarniste bochenki chleba.

W projekcie wzięły udział : Katarzyna M., Aleksandra M., Aleksandra D.

 

Oto zdjęcia z naszego projektu ;)

 
Email Drukuj PDF

10 grudnia 2014 r.

XII GMINNE i POWIATOWE SPOTKANIA PROFILAKTYCZNE

Krokusy 2014

 

Uroczysta Gala - "KROKUSY 2014" odbyła się w sali widowiskowej na Zamku Kazimierzowskim w Przemyślu. W tegorocznej edycji "Spotkań Profilaktycznych" wzięli udział uczniowie z naszej szkoły. Starowali w różnych kategoriach: w piosence profilaktycznej, małej formie teatralnej, rysunku i plakacie, a także w turnieju wiedzy profilaktycznej i turnieju sportowym. Wiodącym tematem tegorocznych "Spotkań Profilaktycznych " było hasło dotyczące przeciwdziałania przemocy - "PRZEMOCY DOMOWEJ -NIE". Statuetki  KROKUSA, nagrody i wyróżnienia zostały wręczone najlepszym uczniom. Za pracę plastyczną nominację do nagrody otrzymały uczennice z pięciu szkół powiatu przemyskiego - wśród nich znalazła się uczennica naszej szkoły Karolina Haręzga, która reprezentowała Gminę Przemyśl i zdobyła pierwsze miejsce  -  statuetkę KROKUSA. Uczennicę do konkursu przygotowywał nauczyciel : Marek Maczuga.

 
Email Drukuj PDF

9 - 11 grudnia 2014 r.

Trzecioklasiści z gimnazjum nie myślą o świętach.

Próbne egzaminy z Operonem.

 

Dzisiejszy test rozpocznie próbny egzaminy gimnazjalny organizowany przez Wydawnictwo Operon. Dobrze, że uczniowie mogą napisać taki test, bo sami potem sprawdzają, czego jeszcze muszą się nauczyć. To bardzo ułatwia przygotowania do prawdziwego egzaminu. Nasza szkoła od wielu lat uczestniczymy w testach Operonu. W tym roku młodzież również będzie przystępować do próbnego egzaminu także z GWO. Próbny egzamin jest okazją nie tylko do postawienia diagnozy, jeśli chodzi o stan przygotowań uczniów, ale również pozwala na oswojenie się ich ze stroną organizacyjną, co jest bardzo przydatne.
Uczniowie naszej szkoły napiszą wszystkie części próbnego egzaminu. Każdego dnia będą to dwa testy: dziś z języka polskiego, historii oraz wiedzy o społeczeństwie. Jutro z przedmiotów przyrodniczych i matematyki, a w środę - z języka obcego.


 
Email Drukuj PDF

5 grudnia 2014 r.

VII PODKARPACKA GALA WOLONTARIATU

NASZA SZKOŁA "SZKOŁĄ AKTYWNĄ SPOŁECZNIE"

Dnia 5 grudnia 2014r.odbyła się Młodzieżowym Domu Kultury w  Rzeszowie VII Podkarpacka Gala Wolontariatu. Nasza szkoła odebrała z rąk Kuratora Oświaty wyróżnienie w kategorii „Szkoła Aktywna Społecznie”. Wyróżnienie i ten zaszczytny tytuł otrzymaliśmy dzięki zaangażowaniu i współpracy dyrekcji, całego grona pedagogicznego, pracowników oraz rodziców uczniów naszej szkoły. Na gali naszą szkołę reprezentowała pani Ada Dorociak. Słowa uznania i podziękowania kierujemy do Pana Kamila Wrzosa - Członka Zarządu Generator Inspiracji i Podkarpackiego Koordynatora Programu” Projektor -wolontariat studencki” oraz rzeszy pełnych entuzjazmu i pasji studentów Uniwersytetu Rzeszowskiego i Politechniki Rzeszowskiej.

https://www.facebook.com/generatorinspiracji/photos/a.488314776204.266612.354885401204/10152437262386205/?type=1&permPage=1

https://www.facebook.com/video.php?v=10152437409591205&set=vb.354885401204&type=2&theater

https://pl-pl.facebook.com/generatorinspiracji

http://evenea.pl/imprezy/inne/35-506-rzeszow/vii-podkarpacka-gala-wolontariatu-66839/

 
Email Drukuj PDF

25 listopada 2014 r.

GÓRA GROSZA

 

Kochani! Rozpoczynamy kolejną edycję zwaną "Góra Grosza". To już XV edycja akcji, dzięki której możemy wesprzeć szczytny cel i uzbierać "grosiki" dla dzieci wychowujących się w po za własną rodziną. "Góra Grosza" to także zbieranie funduszy na dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowia rodzinnego itp. Przypominamy, że akcja ma charakter konkursu i są przewidziane nagrody dla szkół, które uzbierają największą sumę grosików. Akcja potrwa do końca grudnia, a nadzór nad nią  prowadzą opiekunowie Samorządu Uczniowskiego.


 
Email Drukuj PDF

7 listopada 2014 r.

APEL Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

W dniu 10 listopada 2014 roku w naszej szkole odbyła  się  akademia z okazji Święta Niepodległości. Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły przez poczet sztandarowy oraz wspólnym odśpiewaniem hymnu narodowego. Po części oficjalnej rozpoczął się występ artystyczny przygotowany przez uczniów naszej szkoły pod czujnym okiem pani Aleksandry Krawciw i pana Krzysztofa Kocyły. Występ młodych aktorów wzbogaciły pieśni patriotyczne do śpiewania których, czynnie włączyła się zgromadzona w sali publiczność. Po występach artystycznych prowadzący uroczystość konferansjer podziękował artystom za występ, a widowni  za udział w akademii. Widzowie gromkimi brawami nagrodzili  występujących. Podczas apelu poświęconego ojczyźnie i wolności dowidzieliśmy się,że 11 Listopada to symbol miłości ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa.

 

 
Email Drukuj PDF

CYRK W NASZEJ SZKOLE

 

W naszej szkole odbył się występ cyrku. W czasie kilkudziesięciu minut uczniowie mieli okazję podziwiać różnorakie sztuczki cyrkowe, a także brać czynny udział w realizacji wielu z nich. Artyści dali pokaz żonglerki, akrobacji  i magi. Nie zabrakło również zwierząt - atrakcją był wąż boa. Umiejętności cyrkowców wszystkim bardzo się podobały, o czym świadczyły burzliwe oklaski po każdym pokazie.

więcej zdjęć ...

 
Email Drukuj PDF

 

12 grudnia 2014 r.

WYNIKI KONKURSU "WZOROWA ŁAZIENKA"

Udało się wygraliśmy!


Dziękujemy wszystkim, którzy znaleźli czas dla nas i głosowali!!!

Nasza szkoła została zakwalifikowana do listy 100 wyróżnionych szkół na miejscu 77 z 377 w programie Wzorowa Łazienka. Otrzymaliśmy 2079 głosów. W związku z tym otrzymamy nagrodę dla szkoły przewidzianą w regulaminie konkursu. Bardzo dziękujemy za ogromne zaangażowanie uczniom, rodzicom, nauczycielom i wszystkim tym, którzy włożyli wysiłek w ten program.

DZIĘKUJEMY!!!

 


 

 

Mamy prośbę: jesteśmy małą szkołą angażującą się w projekt Wolontariatu Studenckiego, który promuje aktywne postawy społeczne i rozwija pasje. W związku z tym chcemy zapewnić studentom odpowiednie warunki mieszkaniowe
w naszej szkole, co może się udać w przypadku uczestnictwa w konkursie "Wzorowa łazienka" organizowanego przez Domestos.

Wystarczy że na nas zagłosujecie na www.wzorowalazienka.pl/galeria/326


a dzięki temu będziemy mogli się rozwijać i korzystać z łazienki naszych marzeń! DZIĘKUJEMY!

 

Uczniowie ZS w Nehrybce :)
 
Email Drukuj PDF

MALUCHY UCZĄ SIĘ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

Listopad 2014 roku – Święta tuż tuż a co za tym idzie czas pieczenia. W związku z tym klasa trzecia Szkoły Podstawowej dekorowała pierniki. W ramach zajęć obecne były również elementy przedsiębiorczości: planowanie, liczenie wydatków, wycena pierników. Zostało jeszcze pakowanie. Zajęcia dotyczące tej tematyki odbyły się po raz kolejny.


 
Email Drukuj PDF

KONKURS MIĘDZYKLASOWY!!!

 

PO RAZ KOLEJNY PRZYSTĄPILIŚMY DO OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI GÓRA GROSZA, KTÓRA MA NA CELU:

- zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, zawodowych rodzin zastępczych oraz domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze.

W ZWIĄZKU Z TYM SAMORZĄD UCZNIOWSKI OGŁASZA KONKURS NA NAJCIĘŻSZĄ GÓRĘ GROSZA ZEBRANĄ PRZEZ POSZCZEGÓLNE KLASY. MONETY ZEBRANE  PRZEZ WAS W DNIACH OD 25.11 DO 05.12.2014 R.  ZOSTANĄ PRECYZYJNIE ZWAŻONE. KLASA, KTÓRA ZBIERZE NAJWIĘKSZĄ WAGĘ MONET ZWYCIĘŻY. DLA ZWYCIESKIEJ KLASY PRZEWIDZIANE SĄ DROBNE UPOMINKI.

ZAWIĄZANE I PODPISANE NUMEREM KLASY  WORECZKI WRAZ Z GROSZAMI PROSIMY PRZYNOSIĆ DO POKOJU NAUCZYCIELSKIEGO DO DNIA 05.12.2014 R.

ZACHĘCAMY WSZYSTKICH

DO AKTYWNEGO WŁĄCZENIA  SIĘ DO AKCJI

 

SAMORZĄD SZKOLNY
 
Email Drukuj PDF


PLAN ZAGOSPODAROWANIA TERENU PRZY NASZEJ SZKOLE

 

,,Kraina sprawności i zdrowia dla małych i dużych”.

Dziękujemy za zaangażowanie Panu Rafałowi Janowskiemu, rodzicowi ucznia klasy II Szkoły Podstawowej, który wykonał mapę RID-www.ridkon.pl

Liczymy na aktywne włączenie się Rodziców oraz Wszystkich Mieszkańców miejscowości dla których będzie realizowana ta inwestycja.

Nauczyciele Ada Dorociak, Edyta Norejko, Krzysztof Jędruch w porozumieniu z p. Dyrektor Zespołu Szkół
w Nehrybce Beata Rojek opracowali i opisali plan zagospodarowania terenu szkoły składający się z:

 • boiska wielofunkcyjnego;
 • boiska zielonego;
 • bieżni do skoku w dal;
 • bieżni na 100 m;
 • siłowni;
 • placu zabaw;
 • skateparku;
 • miasteczka rowerowego;
 • altany.

 
Email Drukuj PDF

22.10.2014

PASOWANIE NA UCZNIA SZKOŁY PODSTAWOWEJ

 

więcej zdjęć...

 
Email Drukuj PDF

31.10.2014

Już kolejny rok zbieramy plastikowe nakrętki!

Uczniowie Zespołu Szkół już kolejny rok zbierają plastikowe nakrętki. Do tej pory zbieraliśmy dla rodzeństwa w gminie Orły. Za co otrzymaliśmy piękne podziękowanie. Teraz rozszerzamy naszą akcję poprzez włączenie się w czwartą edycję akcji pt. „Rozkręcamy Rehabilitację”, którą organizuje Poseł na Sejm RP Piotr Tomański wspólnie z Fundacją Pomocy Dzieciom Przewlekle Chorym „Jerzyk”. Akcja ma na celu zebranie jak największej ilości plastikowych nakrętek, z których dochód zostanie przeznaczony na pomoc niepełnosprawnym dzieciom. Potrwa do końca maja 2015 roku.

Nie wyrzucajcie nakrętek po napojach, kremach, środkach chemicznych itp. - przynieście je do szkoły.

 

 


Strona 10 z 20