Zespół Szkół im. Tadeusza Kościuszki

w Nehrybce

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Aktualności
Email Drukuj PDF

 

24.10.2014 r.

ZWIASTUN ŚWIĄT BOŻONARODZENIOWYCH

 

W dniu 24.10.2014 roku po zajęciach odbyły się warsztaty decupage. Święta za dwa miesiące a chętni uczniowie z klas: III, VI i I Szkoły Podstawowej wykonywali bombki pod opieką p. Ady Dorociak i zaprzyjaźnionych artystów Pań: Anny W. i Anity W.
,,Mali Artyści” pracowali bardzo sprawnie pomagając sobie wzajemnie. Metoda decupage wymaga dużej precyzji wielkiej staranności i ogromnej cierpliwości. Były pamiątkowe zdjęcia, świąteczny słodki poczęstunek a Pani Ania omawiała swoje prace.

więcej zdjęć...

 
Email Drukuj PDF

07.10.2014 r.

WIZYTA w Banku PKO BP w Przemyślu

 

Uczniowie klasy III Szkoły Podstawowej w Nehrybce uczą się zastosować wiedzę w praktyce. W dniu  7 października 2014 roku udali się do banku PKO BP w Przemyślu  na lekcję przedsiębiorczości. Dowiedzieli się jak funkcjonuje bank, sprawdzali „prawdziwość” banknotów, a także brali udział w konkursie wiedzy o banku i walucie. Wizyta doszła do skutku dzięki Pani Małgorzacie Rysak –DZIĘKUJEMY.


więcej zdjęć...

 
Email Drukuj PDF

04.10.2014 r.

XI Powiatowa Olimpiada Sportowa pod hasłem

„Igrzyska Radości-zdrowiem przyszłości”

 

4 października 2014r. w Szkole Podstawowej w Orłach odbyła się cykliczna impreza sportowa dla klas I-III, organizowana przez Polskie Stowarzyszenie Animatorów Pedagogiki Celestyna Freineta – Grupa Przemyśl.  Przy pięknej, słonecznej pogodzie, licznej grupie widzów i zaproszonych gości, swoje możliwości prezentowało dwanaście 6-osobowych zespołów z różnych szkół powiatu przemyskiego i miasta Przemyśla. W szkołach biorących udział w olimpiadzie działają tzw. klasy freinetowskie, które wystawiły swoje drużyny:

Gmina Przemyśl – SP Nehrybka p. Ada Dorociak i p. Edyta Norejko

Gmina Medyka – SP Leszno p. Janina Nowińska

Gmina Stubno – SP Stubno p. Elżbieta Musiał

Gmina Orły – SP Orły p. Małgorzata Kulawska

Gmina Żurawica – SP Wyszatyce p. Halina Kamińska

SP 4 Przemyśl – p. Beata Chodorowska-Mytnik i p. Bogusława Kuciel

SP 14 Przemyśl – p. Anna Charatonik

Gościnnie udział wzięły również zespoły klasowe gospodarzy z wychowawcami.

Olimpiada rozpoczęła się prezentacją zespołów oraz odśpiewaniem hymnu, ułożonego specjalnie na tę okazję. Po części oficjalnej odbyły się konkurencje zespołowe: skoki na piłce, dodawanie skoków, bieg z pałeczką sztafetową i bieg z przekładaniem szarfy. A potem konkurencja indywidualna – mini maraton. Emocje były ogromne – radość z wygranej i łzy porażki.

Na koniec ogłoszenie wyników i wręczenie nagród. Wszystkie dzieci otrzymały piękne medale i dyplomy uczestnictwa. Najlepsi zaś dodatkowo nagrody, których sponsorami byli Starostwo Powiatowe w Przemyślu, Poseł na Sejm RP Piotr Tomański, Poseł na Sejm RP Marek Rząsa, Piekarnia Ochenduszko.

Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i przebieg olimpiady serdecznie dziękujemy.

W imieniu organizatorów: Ada Dorociak

więcej zdjęć ...

 
Email Drukuj PDF

25. 09.2014

SPRZĄTANIE ŚWIATA

 

W dniu 25 września uczniowie Zespołu Szkół  sprzątali swoją małą ojczyznę  - miejscowość Nehrybkę i marzyli aby świat wokół nich był czysty.więcej zdjęć...

 
Email Drukuj PDF

23.09.2014

Rajd Gimnazjalny

We wtorek 23 września 23 osobowa grupa uczniów Gimnazjum w Nehrybce wzięła udział w rajdzie pieszym. Opiekę nad uczniami sprawowali nauczyciele mgr Krzysztof Jędruch oraz mgr Krzysztof Kocyła. Około godziny 9 grupa rajdowa wyszła pieszo z Nehrybki w kierunku Przemyśla. Po krótkim zapoznaniu się z Cmentarzem Żydowskim oraz Cmentarzem Głównym wybrano drogę pod górę. Zwieńczeniem trudnego marszu była piękna panorama Przemyśla oraz okolic roztaczająca się z Kopca Tatarskiego. Uczestnicy mieli czas na pamiątkowe zdjęcia oraz mały posiłek. Krzysztof Kocyła opowiedział o przeszłości najbliższych terenów i poszliśmy dalej podziwiając piękne widoki, a pogoda była dla nas niezwykle łaskawa. Zainteresowaliśmy się pozostałościami po Forcie XVI. Przez Zielonkę dotarliśmy do miejsca, w którym hitlerowcy dokonywali egzekucji na więźniach narodowości żydowskiej. Następne było skrzyżowanie szlaków na Wapienicy, na którym poszliśmy w lewo, aby po kilkuset metrach dojść do Fortu VI Helicha. Po krótkim odpoczynku i posiłku przeszliśmy ten zakrzaczony fort obierając kierunek na Grochowce. W okolicy Fortu nr V zrobiliśmy ostatni postój. Już niedaleko była Nehrybka, a godzina późna. Szkoła była naszym pierwszym i ostatnim punktem na trasie. Doszliśmy do niej ok. godz. 15. Więcej takich rajdów!

więcej zdjęć...

 
Email Drukuj PDF

WITAJ SZKOŁO!

 

W dniu 1 września 2014 roku w Zespole Szkół w Nehrybce uroczysto rozpoczęto nowy rok szkolny. Pani dyrektor Beata Rojek powitała uczniów, rodziców i nauczycieli. Przedstawiła wychowawców klas w szkole podstawowej i gimnazjum oraz nowych nauczycieli, którzy rozpoczną pracę w naszej szkole.

-wychowawcą klasy I nauczania zintegrowanego została pani BEATA ROJEK;

-wychowawcą klasy II nauczania zintegrowanego została pani EDYTA NOREJKO;

-wychowawcą klasy III nauczania zintegrowanego została pani ADA DOROCIAK;

- wychowawcą klasy IV została pani ALICJA OSIADŁY;

- wychowawcą klasy V została pani EDYTA SZCZYGIEŁ;

- wychowawcą klasy VI została pani JOANNA TERESZKIEWICZ;

- wychowawcą klasy I gimnazjum  została pani AGNIESZKA NIEMIEC - BUCZEK;

- wychowawcą klasy II gimnazjum została pani AGATA BODZIOCH - TWARDAK;

- wychowawcą klasy III gimnazjum została pani RENATA TWARDAK.

 
Email Drukuj PDF

 
Email Drukuj PDF

 

ZOSTAŁY WSPOMNIENIA

 


 

kliknij ;)

 
Email Drukuj PDF

25.06.2014 r.

Pożegnanie klasy III gimnazjum.

26 czerwca  2014 r.  pożegnaliśmy kolejną grupę absolwentów, którzy po dziewięciu latach nauki opuścili progi naszej szkoły. Na uroczystości szkolnej zebrało się grono pedagogiczne na czele z panią dyrektor, rodzice uczniów  oraz uczniowie naszej szkoły.Uroczystość rozpoczęła się wspólnym odśpiewaniem hymnu i  przekazaniem sztandaru młodszym przedstawicielom społeczności szkolnej. Zebrani goście obejrzeli montaż słowno - muzyczny pt. „ Wspomnienia po latach”, przygotowany przez absolwentów  pod czujnym okiem wychowawczyni pani Alicji Osiadły. Nie zabrakło wspomnień i  podziękowań ze strony młodszych kolegów naszych absolwentów, którzy przygotowali krótki program artystyczny. Uroczystość zakończyła się wystąpieniem pani dyrektor, która życzyła młodzieży wielu sukcesów na dalszych etapach edukacyjnych.

więcej zdjęć ...

 
Email Drukuj PDF

24.06.2014


RAJD ROWEROWY

Dnia 24 czerwca został zorganizowany rajd rowerowy dla uczniów szkoły podstawowej. Celem rajdu było rozwijanie zainteresowania turystyką rowerową oraz kształtowanie nawyku aktywnego wypoczynku. Poprzez zmaganie się ze zmęczeniem uczniowie poznali jak można pokonywać własne słabości. Wspólne pokonywanie trudności oraz przymusowy postój ze względu na "złapaną gumę", pogłębiły integrację z nauczycielami i rówieśnikami oraz były niezapomnianym przeżyciem dla uczniów. Rajd stanowił barwną lekcję wychowania fizycznego i stał się inspiracją do samodzielnego zagospodarowania czasu wolnego podczas zbliżających się wakacji. Opiekunkami rajdu byli: p. Małgorzata Rysak oraz p. Krzysztof Jędruch.


więcej zdjęć...

 
Email Drukuj PDF

23 czerwca 2014 r.

Kochana Mamo, Kochany Tato

 

23 czerwca dzieci z kl. 1 wraz z wychowawczynią p. Edytą Norejko zaprosiły pierwszy raz mamy i tatusiów na uroczystość z okazji Dnia Matki i Ojca. W celu uświetnienia spotkania zostały zaprezentowane piosenki i wiersze, które gościom bardzo się podobały. Po przedstawieniu dzieci wręczyły rodzicom własnoręcznie przygotowane upominki, laurki i kwiaty. Następnie uczniowie zaprosili swoich gości na słodki poczęstunek.

więcej zdjęć...

 
Email Drukuj PDF

PISZĄ O NAS

 

Złoty jubileusz szkoły w Nehrybce

gazetaprzemyska.pl, 2014-06-10 14:29:28 / aktualizacja: 2014-06-10 14:32:10
– Jestem przekonana, że to, co najlepsze i najpiękniejsze jest jeszcze przed nami. Dziś jednak skupmy się na przeszłości naszej szkoły, ponieważ wyznacza ona także przyszłość. Co widziały i słyszały te niepozorne mury? – mówiła dyrektor Zespołu Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Nehrybce Beata Rojek podczas uroczystości z okazji 50-lecia szkoły.
Galeria:

Szkoła, która od 1964 roku stoi w Nehrybce (gmina Przemyśl) przechodziła różne koleje losu. Trzeba też powiedzieć, że ta „tysiąclatka” nie była wcale początkiem szkolnictwa w twej wsi. Nauczanie funkcjonowało tu od 1946 roku, a kierownikiem dawnej szkoły była Jadwiga Chmielewska. To ona odebrała w czerwcu 1964 roku klucze do nowej placówki.

W 1973 roku szkoła w Nehrybce stała się zbiorczą szkołą gminną, a jej pierwszym dyrektorem został Edward Kucaba. W 1984 roku zbiorcze szkoły gminne przestały istnieć, więc szkoła w Nehrybce została szkołą podstawową, a w miejsce gminnych dyrektorów szkół powołano gminnych inspektorów oświaty. Pierwszym inspektorem oświaty został Jerzy Walkowiak.

Od 1999 do 2003 roku istniał w szkole w Nehrybce oddział Gimnazjum w Krównikach. W 2003 roku powstał Zespól Szkół w Nehrybce (podstawówka i gimnazjum), którego pierwszym dyrektorem został Marek Maczuga. Obecna dyrektor Beata Rojek przejęła stery w 2008 roku. Od 2013 roku w Zespole Szkół w Nehrybce funkcjonuje przedszkole.

Powrót do najpiękniejszych lat

– Każdy jubileusz to połączenie tradycji z nowoczesnością, doświadczenia z młodością. Nasza szkła nigdy nie była jedynie miejscem czy instytucją, ale zawsze zwartą społecznością tworzoną przez pokolenia uczniów i ich rodziców, nauczycieli, którzy oddali jej swoje umiejętności, entuzjazm i serce. Wokół szkoły zawsze gromadziły się osoby twórcze, kreatywne, poszukujące najlepszych rozwiązań oraz wrażliwe i otwarte na potrzeby dzieci. Dzięki ich entuzjazmowi i angażowaniu udało się utworzyć naszą szkołę taką, jaką widzimy ją dzisiaj – przyjazną, kolorową i otwartą na nowe – powiedziała dyrektor Beata Rojek podczas uroczystości, która odbywała się przy szkole. Poprzedziły ją msza św. odprawiona pod przewodnictwem bp. Adama Szala i odsłonięcie pamiątkowej tablicy na elewacji budynku szkolnego. Pani dyrektor zwróciła się także do absolwentów, którzy przyszli odwiedzić szkolne mury. – Powrót do szkoły to powrót do tego, co w pamięci ocalałe jako obraz najpiękniejszych lat życia. Współczesna szkoła jest niewątpliwie inna. Obiektywnie musimy przyznać, że wiele zmieniło się przez ten czas. Czy znajdziecie tu swoje ławki, swój autograf wyryty na tablicy? Tego nie wiem, ale wiem, że na pewno przy zwiedzaniu szkoły towarzyszyć wam będą wielkie emocje. Zaglądniecie w stare kąty, by szukać w nich swoich wspomnień – stwierdziła. Wspomniała o pedagogach, pracownikach szkoły i absolwentach, którzy odeszli. – Pomimo że nie ma ich już wśród nas, pozostawili po sobie niezatarty ślad, ślad swojego istnienia – dodała.

Wielki tort na jubileusz

Postać jednej z nauczycielek, która niedawno odeszła przypomniał w swoim wystąpieniu wójt gminy Przemyśl Witold Kowalski. – To pani Antonina Zając, której pogrzeb odbył się w ubiegły piątek. Miała 104 lata. Co roku odwiedzałem ją w asyście jej uczniów. Wzajemny szacunek przetrwał wiele lat, pani Antonina niezmiennie przekazywała pozdrowienia dla Nehrybki. Wspominała swoich uczniów po imieniu, pamiętała Zosię, Kasię, Piotrka. Kilka dni przed śmiercią tryskała humorem i prosiła, by pozdrowić wszystkich. Niniejszym to dzisiaj czynię – powiedział wójt. Witold Kowalski i przekazał na ręce Beaty Rojek telewizor, który służyć będzie uczniom w szkole w Nehrybce. Szkołę w Nehrybce z sentymentem wspominał jej absolwent, a dziś radny miejski z Przemyśla Władysław Bukowski, który reprezentował wicemarszałka Sejmu RP Marka Kuchcińskiego. Były też życzenia od wicestarosty przemyskiego Marka Kudły oraz przedstawicieli biur poselskich Marka Rząsy i Piotra Tomańskiego.

W części artystycznej zaprezentowały się dzieci przygotowane pod kierunkiem Joanny Tereszkiewicz, Renata Twardak oraz Edyty Norejko. Na koniec na cenę wniesiono wielki tort z wizerunkiem Tadeusza Kościuszki. Urodzinowe świeczki zdmuchnęły dzieci wraz panią dyrektor. Jubileusz zakończyły wspomnienia w murach szkolnych i zabawa taneczna.

 

hl


 
Email Drukuj PDF

5 czerwca 2014 r.

 

UROCZYSTE OBCHODY JUBILEUSZU

50 - LECIA SZKOŁY W NEHRYBCE

 

zdjęcia p. E.Norejko

zdjęcia p.Z. Wójcik

zdjęcia p. Grabka

 


Strona 11 z 20