Zespół Szkół im. Tadeusza Kościuszki

w Nehrybce

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Aktualności
Email Drukuj PDF

25.03.2014 r.

Decoupage -krok po kroku.

Specjalny Gość w klasie II.

25 marca w klasie drugiej szkoły podstawowej odbyły się warsztaty decoupage. Gościem specjalnym była pani Anna W. nauczyciel o wyjątkowym talencie artystycznym. Uczniowie pod czujnym okiem wychowawcy Ady Dorociak starannie wykonywali polecenia Gościa oraz słuchali wskazówek. Ozdabiali styropianowe jajka z przejęciem wycinając i naklejając ozdoby z serwetek. Zabawy i śmiechu przy tym było wiele. Na zakończenie Pani Ania pokazała im przykłady swoich dzieł. Było pamiątkowe zdjęcie i zaproszenie Pani na następne spotkanie. Może znowu nas odwiedzi i zachwyci.

więcej zdjęć...

 
Email Drukuj PDF

21.03.2014 r.

EDUKACJA NA MIARĘ XXI wieku,

a ochrona środowiska

21 marca 2014r. uczniowie klasy I i II pod opieką p.E. Norejko i A. Dorociak pojechali do Przemyśla do parku w celem poszukania śladów wiosny. Mając na uwadze ochronę środowiska nasza szkoła odchodzi od tradycyjnego topienia marzanny i wybiera bardziej przyjazny dla przyrody sposób powitania wiosny.

Spacerując po parku każdy miał „uszy i oczy szeroko otwarte”. Uczniowie obserwowali drzewa i roślinność budzącą się do życia oraz wsłuchiwali się w śpiewy ptaków starając się rozpoznać czyj to głos?

Po takich obserwacjach udali się do Studia Interaktywnej Nauki i Zabawy/www.siniz.edu.pl/, by zetknąć się z „Innym Światem.”Tam uczestniczyły w zajęciach robotyki, na których uczyły się programowania. Budowały z klocków lego ptaki, które po napisaniu przez dzieci programu ożyły: zaczęły ruszać się i wydawać dźwięki.  Podczas prezentacji na tablicy interaktywnej rozpoznawały głosy ptaków, układały puzzle i oraz rozwiązywały wiosenny quiz. Nikt nie odczuwał, że się uczy. Zainteresowanie było tak duże, że nie można było przerwać tak świetnej zabawy połączonej z nauką.

Jedną z atrakcji wycieczki była zabawa na placu zabaw. Tutaj każdy znalazł coś dla siebie, miał możliwość sprawdzić swoje możliwości i dać upust energii.

W drodze powrotnej byliśmy obserwatorami wyjątkowej lekcji ekologii dotyczącej segregacji odpadów, którą przeprowadzało Towarzystwo Przyjaciół Przemyśla. Dzieci zostały obdarowane przez organizatorów balonami ekologicznymi.

Była to wspaniała pełna wrażeń eskapada.

więcej zdjęć...

 
Email Drukuj PDF

20. 03. 2014 r.

Pogadanka na temat bezpieczeństwa nie tylko pożarowego,

dawstwa krwi, szpiku, organów.

 

więcej zdjęć...

 
Email Drukuj PDF

Turniej Pokoleń ,, Rodzina na Start"

 

22 lutego 2014 roku w Szkole Podstawowej nr 6 im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Przemyślu o  godzinie 10,00 odbył się  Pierwszy Turniej Pokoleniowy. Naszą szkołę reprezentowała Lilianna Grabka uczennica klasy II.

Wrażenia:

,,Bawiliśmy się świetnie, konkurencje były ciekawe i różnorodne i naprawdę można było się zmęczyć! W każdej był sędzia i pomocnicy - uczniowie  którzy dokładnie wyjaśniali co trzeba robić. Wszyscy uczestnicy byli częstowani napojami. Podczas liczenia punktów był pokaz czirliderek - co się bardzo podobało Lili, organizacja bardzo dobra i miła atmosfera, polecam J.”
mama Lili

 
Email Drukuj PDF

11.02.2014 r.

ZAJĘCIA NA STOKU NARCIARSKIM

W PRZEMYŚLU

 


więcej zdjęć...

 
Email Drukuj PDF

10 luty 2014 r.

ŻYWA LEKCJA HISTORII

 

W dniu 10 lutego 2014 roku uczniowie naszego Gimnazjum wzięli udział w spotkaniu z członkami Związku Sybiraków w Przemyślu, zorganizowanym przez panią Agnieszkę Niemiec- Buczek.  Do szkoły przybyli zaproszeni goście w osobach: Wiceprezes Związku- p. Joanna Preiss, Sekretarz Związku -p. Stanisława Żak, Członków Związku -p. Helena Czernicka oraz p. Bronisław Klepacki.

Spotkanie rozpoczęło się od uroczystego odśpiewania hymnu Związku Sybiraków. Następnie uczniowie obejrzeli film dokumentalny pt. „Losy Zesłańców Sybiru” przybliżający historię i podtrzymujący pamięć o tych, którzy ją tworzyli. W dalszej części spotkania nasi bohaterowie opowiadali o swoich przeżyciach związanych z deportacją na „nieludzką ziemię” ,na wspomnienie której niejednokrotnie pojawiały się w oczach łzy wzruszenia.

Żywa lekcja historii, która odbyła się w naszej szkole dokładnie w 74. rocznicę tego tragicznego wydarzenia, przyczyniła się do pogłębienia wiedzy uczniów o tragicznych losach obywateli Rzeczypospolitej Polskiej w XX wieku. Spotkanie wywarło na uczniach duże wrażenie i na długo pozostanie w ich pamięci.

więcej zdjęć...
 
Email Drukuj PDF

20 stycznia 2014 r.

Dzień Babci i Dzień Dziadka

 

W naszej szkole odbyła się impreza z okazji Dnia Babci i Dziadka organizowana przez uczniów klas I, II, III szkoły  podstawowej.  Uczniowie zaprezentowali licznie zebranym gościom program artystyczny , który przygotowali pod opieką pani Beaty Rojek, pani Edyty Norejko oraz pani Ady Dorociak. Dzieci wykazały się umiejętnościami recytatorskimi, wokalnymi, tanecznymi.  Każdy wnuczek i wnuczka dla swojej babci i dziadka wykonali własnoręcznie zrobiony na zajęciach pastyki mały upominek, który wręczyli składając  życzenia.  Po części artystycznej odbyła się sesja zdjęciowa wnuków z babciami. Łzy wzruszenia były dowodem wielkich emocji i przeżyć. Poczęstunek dla dzieci  i przybyłych  gości przygotowali rodzice.

 
Email Drukuj PDF

17.01.2014

Wycieczka na lodowisko

w Przemyślu

 

więcej zdjęć...

 
Email Drukuj PDF

 

20 GRUDNIA 2013 R.

INSCENIZACJA SŁOWNO – MUZYCZNA

„HEJ KOLĘDA, KOLĘDA.

HEJ KOLĘDY TO CZAS…”

 

W dniu 20 grudnia 2013r. w Zespole Szkół w Nehrybce odbyło się przedstawienie, pt„HEJ KOLĘDA, KOLĘDA. HEJ KOLĘDY TO CZAS…”, wprowadzające uczniów, nauczycieli, rodziców i pracowników szkoły w przedświąteczny nastrój.

W przedstawieniu wzięli udział uczniowie klasy V szkoły podstawowej oraz klasy I gimnazjum, którzy pięknie recytowali wiersze oraz śpiewali kolędy i pastorałki. Publiczność stanowili uczniowie szkoły i przedszkola, nauczyciele oraz rodzice i pracownicy szkoły mogący na chwilę oderwać się  od kłopotów dnia codziennego, posłuchać pięknej poezji, kolęd i pastorałek oraz przypomnieć sobie niektóre zwyczaje polskiego Bożego Narodzenia.

Scenariusz inscenizacji został opracowany przez Panią Joannę Tereszkiewicz, zaś opracowanie muzyczne zostało przygotowana przez Panią Renatę Twardak, a świąteczna dekoracja przez: Panią Małgorzatę Rysak i Panią Edytę Szczygieł.

Celem przedstawienia było:

-         wytworzenie radosnego, świątecznego nastroju,

-          uświadomienie zebranym, że to, co dokonało się w Betlejem, jest wielkim wydarzeniem w dziejach świata,

-          przypomnienie chrześcijańskich zwyczajów związanych ze świętami Bożego Narodzenia, kultywowanie tradycji.

Spotkanie zakończyło się wspólnym kolędowaniem, dzieleniem się opłatkiem oraz życzeniami świątecznymi.

Wszyscy rozstali się z nadzieją, że blask Chrystusowego światła opromieni nasze życie, wnosząc w nie pokój i radość, a Miłość płynąca z Betlejemskiego Żłóbka udzieli się nam wszystkim i zagości w naszych domach.

 
Email Drukuj PDF

15.12.2014 r.

Spacery literackie.

więcej zdjęć ...

 
Email Drukuj PDF

10-12 grudnia 2013 r.

PRÓBNY EGZAMIN GIMNAZJALNY Z OPERONEM

 

W dniach 10-12 grudnia 2013 r. odbyły się próbne egzaminy gimnazjalne z Operonem. Uczniowie trzeciej klasy gimnazjum zmierzyli się z arkuszami z części humanistycznej, matematyczno-przyrodniczej oraz z języka anielskiego. W ten sposób gimnazjaliści przygotowują się do prawdziwego egzaminu gimnazjalnego, który odbędzie się już w kwietniu.

więcej zdjęć ...

 
Email Drukuj PDF

6 grudnia 2013 r.

Witaj Święty Mikołaju!

 

6 grudnia, to niezwykły dzień, na który przez cały rok czekają wszystkie dzieci. Również w Szkole Podstawowej w Nehrybce uczniowie oczekiwali w tym dniu przyjścia Mikołaja. Z radością powitali go w swoich progach uczniowie klas I-III edukacji wczesnoszkolnej recytując wiersze, śpiewając piosenki i tańcząc tańce klanzowskie. Każde dziecko miało mogło porozmawiać z Mikołajem i uczestniczyło w sesji zdjęciowej. Wszyscy zostali obdarowani paczkami, a cały dzień upłynął w miłej i radosnej atmosferze.

więcej zdjęć ...

 
Email Drukuj PDF

22 LISTOPADA 2013 R.

WYCIECZKA DO FABRYKI BANIEK

I OZDÓB CHOINKOWYCH W NOWEJ DĘBIE.

 

22 listopada 2013 r.  uczniowie klasy I, II, III i IV szkoły podstawowej wraz z panią dyrektor Beatą Rojek i paniami wychowawczyniami: Joanną Dubiel, Edytą Norejko i Małgorzatą Rysak byli na jednodniowej wycieczce w Nowej Dębie i Rzeszowie.

Uczniowie w ramach wycieczki obejrzeli etapy produkcji baniek, zwiedzili wystawę najnowszych modeli bombek choinkowych, poznały pracę dekoratora. Uczniowie mogli również uczestniczyć w warsztatach dekorowania własnych baniek. Jako pamiątkę, każdy uczestnik warsztatów otrzymał bańkę z wypisanym imieniem. W Nowej Dębie uczniowie zwiedzili Jednostkę Wojskową. W Rzeszowie uczniowie mile spędzili czas na kręgielni, w centrum zabaw oraz w kinie 6D.więcej zdjęć...

 
Email Drukuj PDF

24 PAŹDZIERNIKA 2013R.

W TEATRZE „FREDREUM”

NA ZAMKU KAZIMIERZOWSKIM W PRZEMYŚLU

 

24.10.2013r. odbyła się wycieczka klasy IV i V szkoły podstawowej pod opieką Pani Edyty Szczygieł i Pani Joanny Tereszkiewicz do Teatru Fredreum w Przemyślu. Na Zamku Kazimierzowskim w Przemyślu uczniowie zapoznali się ze stałą wystawą związaną z historią przemyskiego teatru oraz oglądali spektakl teatralny, pt. Ania z Zielonego Wzgórza” w wykonaniu Wrocławskiego Teatru Edukacji „ARTENES” .

Celem wycieczki było uwrażliwienie dzieci  na kulturę i sztukę, poszerzenie ich horyzontu myślowego i wyobrażeniowego na temat sztuk teatralnych, motywowanie uczniów do świadomego poznawania różnych tekstów kultury.

Wycieczka zakończyła się na odnowionej Wieży Archikatedralnej, gdzie po pokonaniu 260 stopni, uczniowie mogli  podziwiać  panoramę Przemyśla.

 


Strona 13 z 20