Zespół Szkół im. Tadeusza Kościuszki

w Nehrybce

 • Zwiększ rozmiar czcionki
 • Domyślny rozmiar czcionki
 • Zmniejsz rozmiar czcionki
Aktualności
Email Drukuj PDF

14.10.2013

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

 

Całemu Gronu Pedagogicznemu w dniu jego święta życzymy
satysfakcji z wykonywanej pracy, wytrwałości w pokonywaniu
trudności oraz wielu powodów do radości i zadowolenia

Samorząd Uczniowski


 
Email Drukuj PDF

25 października 2013 r.

Pasowanie na Ucznia naszej szkoły

 

25 października 2014 r. odbyła się uroczystość Pasowania na Ucznia. Tegorocznych pierwszoklasistów przygotowywała wychowawczyni pani Edyta Norejko. Przyszli uczniowie zaprezentowali program artystyczny, w którym ujawnili swoje uzdolnienia w zakresie edukacji wokalnej i teatralnej.

Pani dyrektor tradycyjnym ołówkiem pasowała ołówkiem każdego ucznia. Natomiast uczniowie klasy II i III przygotowali dla pierwszaków własnoręcznie zrobione prezenciki. Rodzice uczniów klasy I również przygotowali dla swoich pociech niespodziankę w postaci słodkiego poczęstunku i jednakowych upominków. Na koniec uroczystość została uwieczniona na wspólnej fotografii.

Oto pierwszoklasiści, którzy zostali włączeni w roku szkolnym 2013/2014 w poczet uczniów naszej szkoły:

Ewelina,  Karol,  Bartosz,  Oliwia,  Anna, Miłosz, Martyna, Mateusz


więcej zdjęć...

 
Email Drukuj PDF

20 września 2013 r.

X OLIMPIADA SPORTOWA W BOLESTRSZYCACH

 

20.09.2013 r. uczniowie klasy I i II kształcenia zintegrowanego realizujący koncepcję pedagogiki Celestyna Freineta wraz z paniami Joanną Dubiel i Edytą Norejko uczestniczyły w olimpiadzie sportowej pod hasłem „Igrzyska Radości – Zdrowiem Przyszłości” w Bolestraszycach.

W igrzyskach wzięli udział uczniowie  klas I – III z 10 szkół powiatu przemyskiego. Jak na olimpiadę przystało, na początku był przemarsz , zapalenie znicza i odśpiewanie hymnu: „O tym, że sport to zdrowie już małe dziecko wie”. Potem przyszedł czas na konkurencje. Dzieci bardzo przeżywały udział w zmaganiach sportowych, a ich zapał wspierany był przez aktywny doping nauczycieli.

Nasz uczeń Bartosz Drymajło zdobył II miejsce w maratonie w kategorii klas I, a Michał Gogola III miejsce w maratonie w kategorii klas II. Natomiast zespół uczniów klasy II zdobył II miejsce wśród wszystkich klas II, a zespół uczniów klasy I zdobył III miejsce wśród wszystkich klas I jako najsprawniejsi i najzwinniejsi. Za uczestnictwo w imprezie, która miała charakter profilaktyczny, szkoła otrzymała sprzęt sportowy, który służyć będzie kolejnym imprezom sportowym.

więcej zdjęć...

 
Email Drukuj PDF

02.09.2013

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2013/2014

W ZESPOLE SZKÓŁ W NEHRYBCE


 

W dniu 2 września 2013 roku w Zespole Szkół w Nehrybce uroczysto rozpoczęto nowy rok szkolny. Pani dyrektor Beata Rojek powitała uczniów, rodziców i nauczycieli. Przedstawiła wychowawców klas w szkole podstawowej i gimnazjum oraz nowych nauczycieli, którzy rozpoczną pracę w naszej szkole.

-wychowawcą klasy I nauczania zintegrowanego została pani EDYTA NOREJKO;

-wychowawcą klasy II nauczania zintegrowanego została pani ADA DOROCIAK  -   w zastępstwie  JOANNA DUBIEL;

-wychowawcą klasy III nauczania zintegrowanego została pani BEATA ROJEK;

- wychowawcą klasy IV została pani EDYTA SZCZYGIEŁ;

- wychowawcą klasy V została pani JOANNA TERESZKIEWICZ;

- wychowawcą klasy VI została pani AGNIESZKA NIEMIEC - BUCZEK;

- wychowawcą klasy I gimnazjum  została pani AGATA BODZIOCH - TWARDAK;

- wychowawcą klasy II gimnazjum została pani RENATA TWARDAK;

- wychowawcą klasy III gimnazjum została pani ALICJA OSIADŁY

Dyrektor szkoły przedstawiła także nauczycieli poszczególnych przedmiotów:

 • nauczanie zintegrowane pani:  ADA DOROCIAK ,BEATA ROJEK, EDYTA NOREJKO;JOANNA DUBIEL,
 • nauczyciel języka polskiego pani: JOANNA TERESZKIEWICZ , AGNIESZKA NIEMIEC- BUCZEK;
 • nauczyciel języka niemieckiego pani DOROTA HUSAR – MILEWSKA;
 • nauczyciel języka angielskiego pani: ALEKSANDRA KRAWCIW;
 • nauczyciel historii i muzyki pani RENATA TWARDAK;
 • nauczyciel wiedzy o społeczeństwie, historii i edukacji dla bezpieczeństwa pan KRZYSZTOF KOCYŁA;
 • nauczyciel matematyki i informatyki pani:  MAŁGORZATA RYSAK,
 • nauczyciel fizyki, matematyki, informatyki i techniki pani: EDYTA SZCZYGIEŁ;
 • nauczyciel geografii pani DOROTA KONTEK;
 • nauczyciel przyrody, chemii i biologii pani ALICJA OSIADŁY;
 • nauczyciel wychowania fizycznego panowie:  KRZYSZTOF JĘDRUCH;
 • nauczyciele katechezy pani AGATA BODZIOCH -  TWARDAK, ksiądz ANDRZEJ PAWLIK;
 • nauczyciel sztuki i plastyki pan MAREK MACZUGA.
 
Email Drukuj PDF

11.06.2013

Wycieczka do kręgielni Japa w Przemyślu

11 czerwca 2013 r odbyła się wycieczka klasy III gimnazjum do kręgielni Japa  w Przemyślu. Wszyscy byli zachwyceni czekającą nas zabawą. Każdy z uczestników podekscytowany ruszył do rywalizacji. Gra okazała się dosyć trudna, trafianie do celu ciężką kulą sprawiało nam wiele radości, ale uśmiechy nie schodziły z naszych twarzy. Niestety czas zabawy minął bardzo szybko i musieliśmy wracać do domu.


więcej zdjęć...

 
Email Drukuj PDF

07.06.2013

Projekty edukacyjne

7 czerwca 2013 roku w naszej szkole odbyła się prezentacja projektów edukacyjnych przygotowanych przez uczniów klas drugich. Tematyka projektów była bardzo różnorodna. Dotyczyły one zarówno treści przedmiotowych, jak i korelacji przedmiotowej. Projekty pozwoliły spojrzeć na omawiane zagadnienia w sposób niezwykły, innowacyjny. Wszystkie były bardzo ciekawe i podobały się zgromadzonej publiczności.

Tematy projektów:

 • ,,Janusz Korczak – nauczyciel, pedagog, lekarz”
 • ,,Jan Paweł II – wychowawca i przyjaciel dzieci  i młodzieży”
 • ,,Suplementacja dzieci i młodzieży w wieku szkolnym”
 • ,,Spojrzenie na Londyn”więcej zdjęć...

 
Email Drukuj PDF

22 kwietnia 2013

Dzień Ziemi

 

W dniu 22 kwietnia 2013r. w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Ziemi.Uczniowie klasy VI przygotowali pokaz Mody Ekologicznej z wykorzystaniem surowców wtórnych. Przedstawione stroje były niezwykle ciekawe i inspirujące. Ponadto odbyło się krótkie przedstawienie. Dzięki niemu uczniowie dowiedzieli się, co powinno znaleźć się w śmieciach, a co nie. Poznali różne sposoby rozwiązywania problemów z odpadami. Zrozumieli pojęcia: „biodegradacja”, „utylizacja”, „przetwarzanie”, „recykling”, „likwidacja odpadów”. Przedstawienie było bardzo ciekawe  i podobało się publiczności.

więcej zdjęć...

 
Email Drukuj PDF

GŁODNE DZIECI NIE MYŚLĄ O NAUCE!

Samorząd Uczniowski zwraca się z prośbą do wszystkich

uczniów i nauczycieli o wsparcie akcji "PAJACYK"

 

Czy wiesz, że wystarczy 2,50 zł, żeby zapewnić dziecku jeden ciepły posiłek?

Pajacyk to nazwa programu dożywiania dzieci w szkołach, który prowadzi Polska Akcja Humanitarna.

Wystarczy raz dziennie wejść na stronę  www.pajacyk.pl, dotknąć brzuszek pajacyka, by nakarmić głodne dzieci,
nie ponosząc przy tym żadnych kosztów.

PODARUJ GŁODNEMU DZIECKU W POLSCE CIEPŁY POSIŁEK...

POMÓŻ... WYSTARCZY TYLKO KLIKNĄĆ...

 
Email Drukuj PDF

12.12.2012 r.
Próbny egzamin gimnazjalny


Dziś rozpoczął się próbny egzamin gimnazjalny. Uczniowie pisali część humanistyczną - historię i wos oraz język polski. Jutro czeka na nich część przyrodnicza i matematyczna, a w piątek język obcy.
Arkusze egzaminacyjne zostały przygotowane przez wydawnictwo Operon.
Próbny egzamin gimnazjalny ma na celu sprawdzić dotychczasową wiedzę gimnazjalistów jak i również oswoić ich z egzaminacyjnym stresem.


 
Email Drukuj PDF

6 GRUDZIEŃ 2012

MIKOŁAJKI W CENTRUM KULTURALNYM I W SZKOLE

W dniu 6 grudnia uczniowie klasy pierwszej Szkoły Podstawowej zostali zawiezieni przez Rodziców na spotkanie z Mikołajem do Centrum Kulturalnego w Przemyślu. Podczas spotkania recytowano wiesze i śpiewano piosenki. Mikołaj razem z elfami rozdawał słodkie prezenty. Po tak miłym spotkaniu dzieci ,,delektowały” się bajką muzyczną w wykonaniu zespołu ,,Koralik” pt.:,, Dzikie Łabędzie”
Po przedstawieniu w CK w Przemyślu, Mikołaj zawitał również do naszej szkoły. Jest to dobry znak, bo to świadczy, że dzieci i młodzież z naszej szkoły jest grzeczna i zasłużyła na prezenty. Wszyscy uwielbiamy ten dzień, bo każdy lubi dostawać prezenty. Jest to również wielka radość, którą sprawiamy obdarowanej osobie. Szkoda, że Mikołajki są raz w roku...

 

 
Email Drukuj PDF

26.11.2012 r.

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Miękki, puchaty i taki z łatką. 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu - Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i bardziej atrakcyjnych zabawek moda na misie nie przemija, bo: "Czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!". Dlatego właśnie w dniu 26.11.2012 r. w Zespole Szkół w Nehrybce świętowaliśmy 110 rocznicę urodzin Pluszowego Misia. W sali gimnastycznej naszej szkoły zebrali się uczniowie klas I-III oraz IV-V wraz z wychowawcami. Organizatorkami  spotkania dla najmłodszych były panie : Renata Twardak i Agnieszka Niemiec – Buczek.   Świętowanie rozpoczęliśmy od odtworzenia prezentacji multimedialnej przedstawiającej zaskakującą historię pluszowej przytulanki. Następnie uczniowie uczestniczyli w przygotowanych  dla nich zabawach i konkurencjach. W ramach obchodów urodzin misia mogli zmierzyć się w konkursie recytatorskim, plastycznym i literackim.  Ponadto każde dziecko przybyło na uroczystość ze swoim ulubionym misiem,  spośród których wybraliśmy tego największego  i najmniejszego. Wszyscy uczestnicy urodzin misia otrzymali pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcy konkursów nagrody ufundowane przez panią dyrektor.

więcej zdjęć...

 
Email Drukuj PDF

13.11.2012 r.

94 Rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę


Z okazji 94 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę społeczność naszej szkoły spotkała się na uroczystości poświęconej ojczyźnie i wolności. Zgromadzeni w sali gimnastycznej członkowie Grona Pedagogicznego oraz gimnazjaliści obejrzeli montaż słowno-muzyczny "Dla Niepodległej", który przygotowały panie Edyta Podbilska i Małgorzata Rysak.O oprawę muzyczną zadbała pani Renata Twardak.

11 Listopada to symbol miłości ojczyzny, walki o wolność, wiary i zwycięstwa. Refleksyjne utwory poetyckie oraz  piosenki  pozwoliły zebranym przenieść się w przeszłe epoki, by lepiej rozumieć współczesne pojęcie patriotyzmu, odpowiedzialności za kraj.Poprzez słowo i śpiew oddaliśmy szacunek symbolom narodowym i Polakom. Wspominając, że dziadkowie pamiętają czasy, gdy za śpiewanie hymnu można było stracić życie z godnością odśpiewaliśmy najważniejszą pieśń kraju.

Dzieje naszej Ojczyzny, to rzadko dni szczęśliwe i spokojne tak jak obecnie. Częściej życiu naszych rodaków towarzyszyła groza, lęk przed wrogim sąsiadem, niewola i walka o wolność.

Państwo polskie zginęło z map Europy na ponad 123 lat. Ale za każdym razem Polska dzięki Polakom podnosiła się z ucisku, upadku.
 
Email Drukuj PDF

12 października 2012 r

Pasowanie na ucznia klasy I szkoły podstawowej

12 października 2012r. odbyła się uroczystość Pasowania na Ucznia. Tegorocznych pierwszoklasistów do tej uroczystości przygotowywała wychowawczyni pani Ada Dorociak.

Pierwszoklasiści przygotowali występ artystyczny, sprawdzali swoje umiejętności i ślubowali jak być wzorowym uczniem i kochać swoją ojczyznę. Pani dyrektor tradycyjnym ołówkiem pasowała każdego ucznia. Natomiast uczniowie klasy II i III przygotowali dla pierwszaków własnoręcznie zrobione prezenciki.

Rodzice uczniów klasy I również przygotowali dla swoich pociech niespodziankę w postaci słodkiego poczęstunku i jednakowych upominków. Na koniec uroczystość została uwieczniona na wspólnej fotografii.

więcej zdjęć...

 
Email Drukuj PDF

ZAPROSZENIE

Uczniowie klasy I Szkoły Podstawowej w Nehrybce mają zaszczyt zaprosić

Szanownych Państwa Nauczycieli Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Nehrybce

na  „Pasowanie na ucznia”, które odbędzie się 12 października 2012 r.

o godzinie 12.00 w Szkole Podstawowej w Nehrybce.

Uczniowie i Wychowawca Kl. I

 


Strona 14 z 20