Zespół Szkół im. Tadeusza Kościuszki

w Nehrybce

 • Zwiększ rozmiar czcionki
 • Domyślny rozmiar czcionki
 • Zmniejsz rozmiar czcionki
Aktualności
Email Drukuj PDF

06.10.2012 r.

IX Powiatowa Olimpiada Sportowa pod hasłem

„Igrzyska Radości – Zdrowiem Przyszłości”

Dnia 6.10.2012 r. grupa 72 uczniów z klas I - IV Szkół Podstawowych z terenu gmin: Przemyśl, Żurawica, Medyka, Orły oraz miasta Przemyśla wzięła udział
w rozgrywkach sportowych, które odbyły się na stadionie Klubu Sportowego „GROM”
w Wyszatycach. Olimpiada zorganizowana przez PSAPC.F Grupa Regionalna Przemyśl już po raz kolejny była pod patronatem Starosty Powiatu Przemyskiego - Jana Pączka.

Olimpiada miała uroczystą oprawę, zaś była profesjonalnie prowadzona przez
p. Annę Pempuś. Był przemarsz, prezentacja drużyn, wspólne wciągnięcie flagi na maszt przez p. Dyrektora Józefa Zubika, Posła na Sejm RP Marka Rząsy i przedstawiciela Posła na Sejm RP Piotra Tomańskiego Jarosława Stasieczeka.

Ogień olimpijski przyniesiony przez sztafetę uczestników zapalili: Dyrektor ZS
w Wyszatycach p. Józef Zubik oraz z-ca dyrektora tejże szkoły p. Beata Oś - Oziembłowska.

Następnie odśpiewano hymn, który zaintonowały uczennice klasy II Szkoły Podstawowej w Wyszatycach.

Po tak uroczystym otwarciu i wystąpieniach zaproszonych gości zawodnicy przystąpili do IX MARATONU, który odbywał się z podziałem na grupy wiekowe i płeć. Po tak dużym wysiłku klasy przystąpiły do poszczególnych konkurencji. Było mnóstwo zabawy, śmiechu oraz relaksu. Dopisała również publiczność, a wśród nich gospodarze
Jerzy Urban Sołtys Wsi Wyszatyce, zaproszeni Goście, Nauczyciele, Rodzice i Sędziowie. Wszystkie zarówno klasy freinetowskie jak i gościnnie uczestniczące z terenu gminy Żurawica zdobyły ufundowane przez sponsorów: puchary, medale, nagrody rzeczowe, dyplomy, słodycze i napoje, które wręczali: p. Monika Paczkowska przedstawiciel Starosty Powiatu Przemyskiego  oraz p. Dyrektor  ZS w Wyszatycach i z–ca Dyrektora p. Beata Oś - Oziembłowska. Starosta ufundował Puchary dla Gospodarzy, a dla klas puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe. Pan Piotr Tomański Poseł na Sejm RP ufundował nagrodę dla szkoły organizującej to przedsięwzięcie, nagrodę także otrzymał  najmłodszy uczestnik L. Grabka. Wszyscy uczestnicy otrzymali słodki upominek i dyplomy. Nie zapomniał też o członkiniach PSAPCF.

Olimpiadzie przyświecała myśl barona Pierre de Coubertina – twórcy nowożytnych igrzysk olimpijskich „W życiu ważny jest nie triumf, lecz walka, istotną rzeczą jest nie zwyciężać, lecz umiejętnie toczyć rycerski bój”.

Zgodnie z tą ideą uczniowie toczyli „rycerskie boje” w blaskach jesiennego słońca, w miłej, przepojonej duchem walki atmosferze. Gospodarze imprezy przyjęli wszystkich uczestników i gości bardzo serdecznie. Przyświecił im duch, którym przyświeca zdrowie przez sport, zdrowa sportowa rywalizacja, rozwój duchowy i uśmiech na twarzach najmłodszych dzieci jest zapłatą za włożony trud.

Symbolika taka jest uwieczniona na fladze, która łopotała na lekkim wietrze nad głowami uczestników olimpiady. Serdecznie zapraszamy na kolejną X jubileuszową olimpiadę, której organizacji podjęła się szkoła Podstawowa w Bolestraszycach. Bliższych informacji na temat olimpiady możecie Państwo dowiedzieć się na stronie internetowej Polskiego Stowarzyszenia Pedagogiki Celestyna Freineta  - www.freinet.pl

Z naszej szkoły brali udział uczniowie z klas I,III i IV pod opieka p. A. Dorociak,  E. Norejko oraz rodziców.

Klasa I

1.  FEDNAR Magdalena

2.  GOGOLA Michał

3.  GRABKA Lilianna

4. JURKOWSKI Daniel

5.  KINDLIK Krystian

6.  RUSIN Paulina Kinga

Klasa III

1.Oliwia Domin
2.Maksymilian Pawliszak
3.Żaneta Staniszewska
4.Arkadiusz Andres

 

 


KLASA IV

1.PaulinaSkupień

2.Marcelina Marczakiewicz

3.Martyna Stawarz

4.Adam Sopel


Klasy pierwsza i trzecia zajęły trzecie miejsce w swoich kategoriach. Klasa IV zajęła miejsce trzecie. Wszystkie klasy przywiozły puchary. Wielkim sukcesem okazał się maraton Michał Gogola zajął I miejsce w swojej kategorii. Oliwia Domin zajęła miejsce I wśród dziewcząt.

więcej zdjęć...

 
Email Drukuj PDF

24 września 2012

Wycieczka do Nadleśnictwa w Birczy

24 września 2012 r. uczniowie klasy I, II i III szkoły podstawowej wraz z wychowawczyniami p. Edytą Norejko,  p.Adą  Dorociak
i panią pedagog Teresą Nyrka odwiedzili Nadleśnictwo w Birczy.

W ramach wycieczki uczniowie zwiedzili Mini Muzeum Przyrodnicze. Uczestniczyli w terenowych zajęciach przyrodniczych prowadzonych przez pracownika nadleśnictwa. Obejrzeli „bobrowa dolinę”, w której mieli możliwość podpatrzeć z bliska warunki życia bobrów. Przeszli ścieżką edukacyjną usytuowaną w pobliskim lesie, uczniowie wzbogacili swoje wiadomości o lesie jego roślinności
i  mieszkańcach.

Na zakończenie zorganizowaliśmy ognisko  z pieczeniem kiełbasy.

Zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do domu.

więcej zdjęć...

 
Email Drukuj PDF

10.09.2013

BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY

10 września w naszej szkole gościła sierżant Małgorzata Czechowska, specjalista do spraw nieletnich. Spotkała się z klasami pierwszymi, które rozpoczynają edukację szkolną. Rozmawiała z nimi o zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze, uczyła jak prawidłowo przechodzi się przez jezdnię, oraz przypominała o obowiązujących zasadach ruchu drogowego istotnych dla pieszych. Dzieci słuchały i wykonywały poprawnie ćwiczenia. Jest to dla nich ważne, bo każdego dnia pokonują drogę do szkoły, a następnie wracają do domu. Nauczyciele przypominają im codziennie o konieczności zachowania bezpieczeństwa. Każdego dnia dowiadują się więcej. Następnym etapem będzie dla nich egzamin na kartę rowerową w klasie IV.
 
Email Drukuj PDF

1 WRZEŚNIA 2012 ROKU

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2012/2013

W  ZESPOLE SZKÓŁ W NEHRYBCE

W dniu 1 września 2012 roku Dyrektor szkoły mgr Beata Rojek uroczyście rozpoczęła nowy rok szkolny 2012/2013 w  Zespole Szkół
w Nehrybce.

Dyrektor szkoły powitała zgromadzonych uczniów, nauczycieli, rodziców i przybyłych gości. Następnie przywitała nowych nauczycieli, którzy będą pracować w naszej szkole w bieżącym roku szkolnym oraz przedstawił wychowawców poszczególnych klas:

-wychowawcą klasy I nauczania zintegrowanego została pani ADA DOROCIAK ;

-wychowawcą klasy II nauczania zintegrowanego została pani Beata Rojek;

-wychowawcą klasy III nauczania zintegrowanego została pani EDYTA NOREJKO ;

- wychowawcą klasy IV została pani  JOANNA TERESZKIEWICZ;

- wychowawcą klasy V została pani AGNIESZKA NIEMIEC- BUCZEK;

- wychowawcą klasy VI została pani AGATA TWARDAK;

- wychowawcą klasy I gimnazjum  została pani RENATA TWARDAK ;

- wychowawcą klasy II gimnazjum została pani ALICJA OSIADŁY;

- wychowawcą klasy III gimnazjum została pani DOROTA MILEWSKA

Dyrektor szkoły przedstawiła także nauczycieli poszczególnych przedmiotów:

 • nauczanie zintegrowane pani:  ADA DOROCIAK ,BEATA ROJEK, EDYTA NOREJKO;
 • nauczyciel języka polskiego pani: JOANNA TERESZKIEWICZ , AGNIESZKA NIEMIEC- BUCZEK,
 • nauczyciel języka niemieckiego pani DOROTA HUSAR – MILEWSKA;
 • nauczyciel języka angielskiego pani: ALEKSANDRA KRAWCIW, ANETA STELMACH- BŁAŻEWICZ;
 • nauczyciel historii i muzyki pani RENATA TWARDAK;
 • nauczyciel wiedzy o społeczeństwie pan KRZYSZTOF KOCYŁA;
 • nauczyciel matematyki i informatyki pani:  MAŁGORZATA RYSAK,
 • nauczyciel fizyki, matematyki, informatyki i techniki pani: EDYTA PODBILSKA;
 • nauczyciel geografii pan JERZY KAWA;
 • nauczyciel przyrody, chemii i biologii pani ALICJA OSIADŁY;
 • nauczyciel wychowania fizycznego panowie:  KRZYSZTOF JĘDRUCH;
 • nauczyciel katechezy pani AGATA TWARDAK, ksiądz PAWEŁ BIERNAT;
 • nauczyciel sztuki i plastyki pan MAREK MACZUGA;
 • pedagog szkolny pani TERESA NYRKA.

 

 
Email Drukuj PDF

Naukę czas zacząć

 


Serdecznie zapraszamy uczniów i rodziców na rozpoczęcie zajęć dydaktyczno - wychowawczych w roku szkolnym 2012/2013


3 września o godzinie 8.00  Msza Św. w kościele parafialnym w Nehrybce

9.00 Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w sali gimnastycznej

9.30 Spotkanie z wychowawcami w klasach. 
Email Drukuj PDF

27 CZERWCA 2012 R.

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

KLASY III GIMNAZJUM

 

27 czerwca 2012 roku uroczyście zakończyła rok szkolny 2011/2012 klasa III gimnazjum, która pod kierunkiem wychowawczyni Pani Joanny Tereszkiewicz przygotowała montaż słowno – muzyczny. Nadszedł nie tylko czas rozstania, ale przede wszystkim czas refleksji, wspomnień, podsumowań i podziękowań dla nauczycieli i wychowawców, a byli to Pani Ada Dorociak i Pani Renata Twardak – w szkole podstawowej, zaś w gimnazjum- Pani Joanna Tereszkiewicz.

Chwila, której uczniowie wyczekiwali już od pierwszych dni roku szkolnego, była dla nich szczególna, gdyż ostatni już raz otrzymają  świadectwa w murach tej szkoły.

Niektórzy z nich za  swoją wytężoną pracę otrzymają również nagrody książkowe i świadectwa z czerwonym paskiem:  Michał Cisek, Urszula Jurkiewicz, Jolanta Kanak, Kamila Haręzga, Maciej Liput, Aleksandra Noster
i Katarzyna Sycz.

Absolwenci klasy III gimnazjum od września rozpoczną naukę w wybranych przez siebie szkołach. Przyszli tu trzy lata temu. Wychodzą  stąd dojrzalsi, pełni doświadczeń, posiadając większy bagaż wiedzy. Przez te trzy lata odbyli podróż, podczas której to właśnie Nauczyciele nauczyli ich, jak żyć i jak wykorzystywać własne zdolności.


 
Email Drukuj PDF

17 kwietnia 2012

Gminny Konkurs Ortograficzny o tytuł ,,Mistrza Ortografii ”

klas III Szkoły Podstawowej

 

W dniu 17 kwietnia 2012 roku w naszej szkole odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny o tytuł ,,Mistrza Ortografii ”klas III Szkoły Podstawowej, którego koordynatorem była nasza nauczycielka p. Ada Dorociak.

Przyjechali do nas pod opieką swoich Pań uczniowie ze  : SP w Łętowni, ZS Ostrowie, ZS Grochowiec, ZS w Krównikach, ZS  w Hermanowicach.

W konkursie uczestniczyło 25 uczniów w tym 9 ze SP w Nehrybce.

Pisaliśmy dyktando i test. Była wspaniała zabawa. Wszyscy byliśmy bardzo ciekawi - kto zostanie Mistrzem? Okazało się, że wszyscy uczniowie byli  wspaniali i każdy otrzymał piękne dyplomy.

Ci, co otrzymali najwięcej punktów będą brać udział w kolejnym etapie miejsko –gminnym, który odbędzie się 16 maja 2012roku.  Przyjadą do nas uczniowie ze szkoły Podstawowej nr 4 i 8 w Przemyślu.


 
Email Drukuj PDF

22 grudnia 2011


PODZIELMY SIĘ OPŁATKIEM

W naszej szkole 22 grudnia  wystawione zostały jasełka bożonarodzeniowe "MALEŃKA MIŁOŚĆ ZBAWI ŚWIAT" przygotowane przez uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum, pod kierunkiem Pani Agaty Twardak i Renaty Twardak. Nad oprawą multimedialną czuwał Pan Krzysztof Kocyła. Jasełka obejrzeli nauczyciele, uczniowie oraz rodzice.

 

 
Email Drukuj PDF

6 GRUDNIA 2011R.

PREZENTACJA PROJEKTÓW EDUKACYJNYCH

Projekt edukacyjny jest zespołowym, planowym działaniem uczniów, mającym na celu rozwiązanie konkretnego problemu,z zastosowaniem różnorodnych metod.
Uczniowie gimnazjum, zgodnie z rozporządzeniem MEN z dnia 30 kwietnia 2007 r.  w sprawie warunków i sposobu oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów i słuchaczy oraz przeprowadzania sprawdzianów i egzaminów w szkołach publicznych (Dz. U. Nr 83, poz.562 z późn. zm.). mają obowiązek przystąpienia do realizacji projektu edukacyjnego, którego temat jest odnotowywany na świadectwie ukończenia gimnazjum.

Pracę nad realizacją projektów uczniowie rozpoczęli we wrześniu, niektórzy pracowali nad jednym, ambitniejsi wzięli udział w kilku projektach edukacyjnych. Według Regulaminu realizowania Projektów Edukacyjnych w  Zespole Szkół w Nehrybce 6 grudnia  2011r. przypadł termin prezentacji, w której wzięli udział rodzice uczniów klasy II i III gimnazjum, Pani Dytektor, nauczyciele i uczniowie gimnazjum.

Zwieńczeniem pracy nad projektem były  prezentacje multimedialne z każdego wykonanego zadania, które były prezentowane przez poszczególne grupy w następującej kolejności:

Pierwszy projekt pt. „Czy wiesz,co jesz?- czyli o zasadach zdrowego odżywiania”.

Drugi projekt realizowany przez 5 grup, pt. „Boże Narodzenie w literaturze, kulturze, muzyce i  sztuce polskiej i niemieckiej” .

Kolejny trzeci projekt, pt. „Sybiracy -mało znane karty z historii najnowszej Polski”;

Czwarty projekt realizowany przez 3 grupy, pt. „Długość odcinka, wysokości i odległości- koncepcja spodni Talesa, która
w życiu naszym gości”.

Opiekunami projektów były Panie:  Dorota Milewska, Edyta Podbilska, Małgorzata Rysak,  Joanna Tereszkiewicz i Renata Twardak oraz Panowie: Piotr Grochowalski, Krzysztof Kocyła i Marek Maczuga.

Pracę uczniów oceniała komisja w składzie:

Przewodnicząca:  Pani Joanna Tereszkiewicz

Członkowie: Pani Dorota Milewska, Pani Małgorzata Rysak, Pani Edyta Podbilska,

Więcej zdjęć...

 
Email Drukuj PDF


10 LISTOPADA 2011 R.

AKADEMIA POŚWIĘCONA 93 ROCZNICY

ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

W dniu  10 listopada 2011r.  w Zespole Szkół w Nehrybce odbyło się przedstawienie upamiętniające 93 rocznicę Odzyskanie Niepodległości przez Polskę. Uczniowie klasy I gimnazjum  przygotowali na tę uroczystość wspaniałą i poruszającą akademię, nad którą czuwała Panie: Agnieszka Niemiec- Buczek i Teresa Nyrka. 
Śpiew żołnierskich piosenek w wykonaniu uczniów, jesienna dekoracja, wiersze o treści historycznej oraz pieśni patriotyczne wzbogaciły przedstawienie oraz odzwierciedlały atmosferę wydarzeń z 11 listopada 1918 roku.

Akademia miała  na celu przypomnienie wszystkim, jak ciężką, trudną i niebezpieczną drogę przeżyli Polacy, aby ich kraj stał się krajem wolnym i niezależnym. Publiczność uroczystości szkolnej o charakterze patriotycznym stanowili uczniowie szkoły i nauczyciele.

 
Email Drukuj PDF

26.10.2011

"PASUJĘ CIĘ NA UCZNIA KLASY PIERWSZEJ"

W dniu 26 października odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia klasy pierwszej. Uczniowie wraz z wychowawcą zaprosili panią dyrektor, grono pedagogiczne, kolegów i koleżanki z innych klas oraz przedszkolaków z pobliskiego przedszkola.

Wprowadzeniem Sztandaru  i odśpiewaniem Hymnu Państwowego uroczyście rozpoczęliśmy bardzo ważną uroczystość w życiu pierwszoklasistów i szkoły. Uczniowie pod kierunkiem swojej wychowawczyni pani Marzeny Siekaniec zaprezentowali program artystyczny, w który wplecione zostały piosenki, wierszyki i tańce. Wszystko to miało udowodnić widzom, że dzieci są dobrze przygotowane do bycia uczniami naszej szkoły.

Jako ''żółtodzioby'' odwiedzili cztery krainy: Krainę Śpiewu i Tańca, Pracy, Miłości, Mądrości i Grzecznego Zachowania. Pierwszoklasiści na scenie czuli się w swoim żywiole, trema była niezauważalna. Po uroczystym ślubowaniu Pani dyrektor pasowała każdego ucznia ogromnym  ołówkiem, powtarzając słowa: ,,Pasuję Cię na ucznia/uczennicę szkoły podstawowej”,a wychowawczyni wręczała swoim uczniom legitymacje i dyplomy.

W dalszej części uroczystości głos zabrała Pani dyrektor, która życzyła uczniom samych sukcesów w nauce i miłych, niezapomnianych chwil w naszej szkole. Rodzice podziękowali pani wychowawczyni za przygotowanie tak wspaniałego przedstawienia, a pani dyrektor za przyjęcie dzieci do społeczności szkolnej.

Więcej zdjęć

 
Email Drukuj PDF

14.10.2011

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

W imieniu społeczności szkolnej - przewodniczący SU

 
Email Drukuj PDF

12 PAŹDZIERNIKA 2011 ROKU

ROCZNICA NADANIA GIMNAZJUM IMIENIA TADEUSZA KOŚCIUSZKI

I WRĘCZENIA SZTANDARU ZESPOŁOWI SZKÓŁ W NEHRYBCE

 

12 października 2011 roku  był to szczególny dzień  w historii naszej szkoły, gdyż  odbyła się uroczystość rocznicowa   nadania gimnazjum imienia Tadeusza Kościuszki i poświęcenia  sztandaru dla Szkoły Podstawowej w Nehrybce i  Gimnazjum
w Nehrybce.

O godzinie 8.30  cała społeczność szkolna i zaproszeni goście zgromadzili się w kościele pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny w Nehrybce  na uroczystej Mszy Świętej, której przewodniczył ksiądz Paweł Biernat. Po mszy wszyscy obecni na niej goście, mieszkańcy miejscowości , grono pedagogiczne  uczniowie oraz rodzice wzięli udział w uroczystym pochodzie do szkoły.

O godzinie 10. 00 w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Nehrybce rozpoczęła się uroczysta akademia upamiętniająca nadanie imienia i wręczenia sztandaru szkole przygotowana przez uczniów klasy III gimnazjum pod kierunkiem Pani Joanny Tereszkiewicz. Stronę muzyczną opracowała Pani Renata Twardak , zaś oprawę plastyczną przygotował Pan Marek Maczuga.

Głównym przesłaniem zaprezentowanego montażu słowno-muzycznego było ukazanie znaczenia sylwetki naszego patrona w historii kraju oraz znaczenie flagi i sztandaru dla narodu polskiego. W recytowanych wierszach młodzież przedstawiała patriotyzm, jako nakaz miłowania ojczyzny, własnego narodu, języka i historii przez pryzmat symboli narodowych i oddawanie im należnego szacunku. Dopełnieniem przedstawienia były profesjonalnie wykonane przez młodzież pieśni, co zostało nagrodzone gorącymi brawami i entuzjazmem uczestników uroczystości.

Uroczystość przebiegła w miłej i wzniosłej atmosferze, pozostawiając niezatarte wspomnienia i mnóstwo niezapomnianych wrażeń. Z pewnością na długo pozostanie w sercach uczniów, rodziców, dyrektora, grona pedagogicznego i pracowników szkoły oraz zaproszonych gości.

Więcej zdjęć

 
Email Drukuj PDF

3.10.2011 r.

KLASA III uczestniczy w zajęciach MŁODY NOBEL 2


W dniu  23 października od godziny 8.45 do 13.30 na zaproszenie SP nr 8 w Przemyślu,  Agnieszka  z klasy VI, uczniowie klasy III z naszej szkoły pod opieką wychowawcy pani A.Dorociak  uczestniczyli  w Pikniku Naukowym: MŁODY NOBEL 2

Celem akcji jest upowszechnianie wiedzy z różnych dyscyplin naukowych poprzez prezentowanie ciekawych eksperymentów i doświadczeń, począwszy od matematyki, chemii  i fizyki, poprzez informatykę, geografię, aż po biologię   i medycynę a nawet kryminalistykę. Doświadczenia, eksperymenty i pokazy – to elementy II edycji akcji MŁODY NOBEL, wspólnego przedsięwzięcia Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza i Fundacji Rozwoju Wolontariatu.

Studenci przygotowali  autorskie pokazy z zakresu nauk ścisłych. Jeden piknik to jeden dzień niesamowitej przygody.

Dzieci dowiedziały się: kto mieszka w kałuży? Jak zobaczyć DNA? Po czym poznać, że ktoś kłamie, nie używając wykrywacza kłamstw? Uczniowie poznali zagadnienia z fizyki,genetyki ,chemii, robotyki, fizyki, ratownictwa medycznego. Uczestniczyli w doświadczeniach chemicznych i bawili się robotami.

 


Strona 15 z 20