Zespół Szkół im. Tadeusza Kościuszki

w Nehrybce

 • Zwiększ rozmiar czcionki
 • Domyślny rozmiar czcionki
 • Zmniejsz rozmiar czcionki
Aktualności
Email Drukuj PDF

03.10.2011

„Sprawiaj innym radość. Zobaczysz wtedy, że radość cieszy”

Samorząd Uczniowski ogłasza zbiórkę artykułów szkolnych dla dzieci z Domu Dziecka w Przemyślu.

Czasami tak niewiele trzeba zrobić by na twarzy tych dzieci pojawił się uśmiech. Z tą myślą organizujemy zbiórkę zeszytów, długopisów, ołówków i gumek do mazania oraz bloków do rysowania, linijek, cyrkli, kątomierzy oraz strugaczek. Można również przynosić zabawki, gry, klocki, kolorowanki i książeczki do czytania dla najmłodszych wychowanków Domu Dziecka "Nasza Chata". Osoby, które chciałby przekazać artykuły szkolne, zabawki, gry, słodycze dla dzieci proszone są  o kontakt z opiekunem Samorządu Uczniowskiego p. Edytą Podbilską.
 
Email Drukuj PDF

03.10.2011

JUŻ DRUGI ROK ZBIERAMY PLASTIKOWE NAKRĘTKI

RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ!


Samorząd Uczniowski we współpracy z klasą I gimnazjum kontynuuje akcję charytatywną - zbiórkę plastikowych nakrętek. Wspólnie możemy pomóc w zakupie wózka inwalidzkiego dla niepełnosprawnego rówieśnika. Nie wyrzucajcie nakrętek po napojach, kremach, środkach chemicznych itp., przynieście je do szkoły. Wystarczy każdą zakrętkę z wypitego mleka, wody, soku zebrać tak, jak w przysłowiu :„Ziarnko do ziarnka, a zbierze się miarka."

Z góry dziękujemy wszystkim, którzy włączą się w tą akcję.

Samorząd Uczniowski.

 
Email Drukuj PDF

17.09.2011

SPRZĄTANIE ŚWIATA

 
Email Drukuj PDF

1 WRZEŚNIA 2011 ROKU


ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2011/2012

W  ZESPOLE SZKÓŁ W NEHRYBCE

 

W dniu 1 września 2011 roku Dyrektor szkoły mgr Beata Rojek uroczyście rozpoczęła nowy rok szkolny 2011/2012 w  
Zespole Szkół w Nehrybce.

Dyrektor szkoły powitała zgromadzonych uczniów, nauczycieli, rodziców i przybyłych gości. Następnie przywitał nowych  nauczycieli, którzy będą pracować w naszej szkole w bieżącym roku szkolnym oraz przedstawił wychowawców  poszczególnych klas:

-wychowawcą klasy I nauczania zintegrowanego została pani MARZENA SIEKANIEC;

-wychowawcą klasy II nauczania zintegrowanego została pani EDYTA NOREJKO ;

-wychowawcą klasy III nauczania zintegrowanego została pani ADA DOROCIAK ;

- wychowawcą klasy IV został pani  AGNIESZKA NIEMIEC- BUCZEK;

- wychowawcą klasy V została pani AGATA TWARDAK

- wychowawcą klasy VI został pani RENATA TWARDAK ;

- wychowawcą klasy I gimnazjum  została pani MAŁGORZATA RYSAK;

- wychowawcą klasy II gimnazjum została pani DOROTA MILEWSKA

- wychowawcą klasy III gimnazjum został pani JOANNA TERESZKIEWICZ;

Dyrektor szkoły przedstawiła także nauczycieli poszczególnych przedmiotów:

 • nauczanie zintegrowane pani:  ADA DOROCIAK ,BEATA ROJEK, EDYTA NOREJKO, MARZENA SIEKANIEC;
 • nauczyciel języka polskiego pani: JOANNA TERESZKIEWICZ , AGNIESZKA NIEMIEC- BUCZEK,

 • nauczyciel języka niemieckiego pani DOROTA HUSAR – MILEWSKA;
 • nauczyciel języka angielskiego pani: ALEKSANDRA KRAWCIW, ANETA STELMACH- BŁAŻEWICZ;
 • nauczyciel historii i muzyki pani RENATA TWARDAK;
 • nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie pan KRZYSZTOF KOCYŁA;

 • nauczyciel matematyki pani:  MAŁGORZATA RYSAK,
 • nauczyciel fizyki, matematyki i techniki pani: EDYTA PODBILSKA;
 • nauczyciel geografii i przyrody pan JERZY KAWA;
 • nauczyciel chemii i biologii pani ALICJA OSIADŁY;

 • nauczyciel wychowania fizycznego panowie:  KRZYSZTOF JĘDRUCH, JANUSZ ALEKSANDER;
 • nauczyciel informatyki pan PIOTR GROCHOWALSKI;
 • nauczyciel katechezy pani AGATA TWARDAK, ksiądz PAWEŁ BIERNAT;
 • nauczyciel sztuki i plastyki pan MAREK MACZUGA;
 • pedagog szkolny pani TERESA NYRKA.
 
Email Drukuj PDF

23.06  - 31.08 2011r.

 

 
Email Drukuj PDF

22.06.2011

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO  2010/2011

 

godz. 8:00 - Msza Św. w Kościele parafialnym w Nehrybce,

godz. 9:00 - Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego w sali gimnastycznej dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum,

godz. 9:30 - Spotkanie z wychowawcami poszczególnych klas  - rozdanie świadectw i certyfikatów.

 
Email Drukuj PDF

07-08.06.2011 r.

WYCIECZKA KLASY VI W BIESZCZADY

W dniu 7 czerwca 2011 r. uczniowie klasy VI szkoły podstawowej wyjechali na wycieczkę w Bieszczady. W Lutowiskach czekał na nich przewodnik górski, pan Łukasz. Swoją pierwszą przygodę w Bieszczadach uczniowie rozpoczęli w miejscowości Wołosate, skąd ruszyli niebieskim szklakiem na zdobycie najwyższego bieszczadzkiego szczytu po polskiej stronie - Tarnicy. Następnie przełęczą przez Szeroki Wierch zeszli do Ustrzyk Górnych. Wieczorem odwiedzili pracownię ikon pani Jadwigi Denisiuk w Cisnej. Uczniowie zapoznali się z metodą tworzenia ikon oraz zakupili dusiołki od szczęścia wszelakiego u pana Ryśka.  Drugiego dnia trasa wycieczki była równie ciekawa. Żółtym szlakiem amatorzy gór wdrapali się na wysokość 1228 m.n.p.m., gdzie przy schronisku "Chatka Puchatka" mogli podziwiać panoramę Bieszczad.  Następnie przeszli całą Połoninę Wetlińską, mijając Suche Rzeki, Jawornik i Otryt. Przełęczą Orłowicza zeszli do Wetliny. Po regionalnym obiedzie uczniowie udali się do pana Zdzisława Pękalskiego, gawędziarza i artysty od świńskich koryt. Wszyscy byli zachwyceni jego oryginalnymi dziełami oraz opowieściami o biesach i czadach. Wieczorem wszyscy wrócili do swoich domów z plecakami pełnymi niezapomnianych wrażeń.Więcej zdjęć...

 
Email Drukuj PDF

01.06.2011 r.

DZIEŃ DZIECKA

Dzień pierwszego czerwca to wyjątkowy dzień dla wszystkich dzieci. Tych małych i tych dużych. W tym roku Dzień Dziecka każda klasa naszej szkoły spędziła inaczej. Jedni wybrali się na lody i spacer po przemyskim rynku, drudzy zostali na terenie szkoły. Ale najciekawiej swój Dzień Dziecka spędziły klasy: szósta ze szkoły podstawowej i druga gimnazjum. Uczniowie wraz z kilkoma nauczycielami wybrali się nad Wiar. Tam rozpalono ognisko. Po zjedzeniu wszystkich kiełbasek, niektórzy uczniowie spontanicznie wskoczyli do wody. Nie zważali na ubiór, ani na inne przeciwności. Bawili się w najlepsze! Upamiętnili te wesołe chwile paroma zdjęciami. Teraz bardzo mile wspominają ten Dzień Dziecka i mają nadzieję, że każdy następny będzie taki wspaniały.

Więcej zdjęć...

Więcej zdjęć ...

 
Email Drukuj PDF

20.05.2011

KONKURS "PASJONACI MATEMATYKI"

Już po raz czwarty  w Gimnazjum nr 1 odbył się Międzygimnazjalny Konkurs "Pasjonaci matematyki". Wzięło w nim udział 11 szkół: Gimnazjum nr 1, 2, 3, 5 i 7, Gimnazjum Stowarzyszenia Absolwentów I LO, Gimnazjum Salezjańskie, Gimnazjum Niepubliczne im. H. Modrzejewskiej, Gimnazjum w Żurawicy, Nehrybce i Krównikach. Trzyosobowe drużyny zmagały się z trzema zadaniami, a podczas ich rozwiązywania musiały wykazać się znajomością potęg, pierwiastków i funkcji oraz umiejętnością rozwiązywania sudoku. Naszą  szkołę  reprezentowali uczniowie: Aleksandra Noster, Marcin Buciora oraz Bartosz Jędruch. Konkurs nie ograniczał się tylko do rozwiązywania zadań. W przerwach między  konkurencjami  pan Remigiusz Łuc przedstawił prezentacje o bryłach obrotowych, sudoku i matematyce "inaczej". Po dogrywce tegorocznymi pasjonatami matematyki zostali uczniowie z Gimnazjum Salezjańskiego, na drugim miejscu uplasowało się Gimnazjum Stowarzyszenia Absolwentów I LO, a na trzecim Gimnazjum nr 2.

ZWYCIĘZCOM GRATULUJEMY!

 

 
Email Drukuj PDF

14.05.2011

NOC  MUZEÓW

W MUZEUM NARODOWYM ZIEMI PRZEMYSKIEJ

 

Sobotnim wieczorem, grupa uczniów z klasy VI pod opieką pani Małgorzaty Rysak, udała się na NOC MUZEÓW do Przemyśla. Tegoroczny program muzealny został podzielony na trzy bloki tematyczne. Świat dziecięcy w Muzeum Historii Miasta Przemyśla, świat kobiecy w Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej oraz świat męski w Muzeum Dzwonów i Fajek.

Uczniowie wzięli udział w otwarciu wystawy "Zaczarowany świat dzieciństwa". W jednej małej sali przenieśli się do czasów  dzieciństwa swoich rodziców i dziadków. Stare zabawki, gry planszowe, bajki zrobiły na zwiedzających ogromne wrażenie.

W Muzeum Dzwonów i Fajek uczniowie zwiedzili wystawę starych fajek oraz ekspozycję ludwisarstwa.  Z tarasu górnego Wieży Zegarowej podziwiali wspaniałą panoramę starego Przemyśla.

Natomiast w głównym gmachu Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej  dzieci obejrzały wystawę biżuterii i dodatków do ubiorów „Czar kobiecego drobiazgu". Wspólnie zwiedzono wszystkie inne aktualne wystawy. Zmęczeni, choć pełni wrażeń wszyscy szczęśliwie wrócili do domów.
 
Email Drukuj PDF

13 Maja 2011

MISTRZOSTWA PIERWSZEJ POMOCY

POLSKIEGO CZERWONEGO KRZYŻA

w PRZEMYŚLU

Dnia 13 maja 2011r. na terenie Kopca Tatarskiego i fortu Zniesienie w Przemyślu odbył się konkurs zorganizowany przez Polski Czerwony Krzyż. Jego uczestnikami byli uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Naszą szkołę reprezentowali: Marcin Buciora, Bartosz Jędruch, Urszula Jurkiewicz, Ewa Karasińska, Kamila Haręzga. Na miejscu w charakterze obserwatora była Jolanta Kanak, która to wdrażała się  do swojego wystąpienia za rok. Opiekę nad nimi pełniła pani Teresa Nyrka – pedagog szkolny.

Gdy nasza ekipa dotarła na wyznaczone miejsce, czekało tam już kilka drużyn, które gorączkowo utrwalały zdobyta wiedzę. Na początku każda drużyna miała wybrać swojego kapitana, który losował numer startu dla swojej drużyny. Kapitanem drużyny naszej szkoły został Marcin Buciora.

Całość składała się z czterech stacji, podczas których uczestnicy musieli wykazać się zarówno wiedzą na temat  Polskiego Czerwonego Krzyża, jak również umieć znaleźć się w sytuacjach, gdzie należało pomóc pozorantom, symulującym poszkodowane osoby.

Tak więc pierwszą stacją był test, kolejna to reanimacja fantomów, następnie pomoc pozorantom w  urazach kończyn, czy też oparzeniach. Uczestników oceniało jury, przyznając punkty  za precyzyjność wykonanych zadań.

Należy przyznać, że nasza drużyna spisała się wspaniale zajmując I miejsce w eliminacjach gimnazjalnych. Uczniowie reprezentujący szkołę otrzymali puchar za zdobycie I miejsca w Rejonowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK, a także upominki w postaci koszulek i gadżetów PCK. Uczniowie wrócili do szkoły pełni wrażeń. Te mistrzostwa wywarły na nich niezatarte wrażenia.

Więcej zdjęć...

 
Email Drukuj PDF

10- 11 maja 2011r.

Wycieczka do Warszawy

W dniach 10-11 maja 2011 r. nasi uczniowie z nauczycielami: p. A. Dorociak, p. E. Norejko, p. M. Siekaniec  uczestniczyli w szkolnej wycieczce do Warszawy. Pobyt w stolicy dostarczył uczestnikom niezapomnianych wrażeń i był interesującą lekcją historii dawnej i współczesnej.
Uczniowie uczestniczyli w obradach Sejmu Rzeczypospolitej i mieli możliwość zwiedzić gmach Sejmu. W Centrum Nauki Kopernik poznawali prawa nauki poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach. Mogli przeprowadzać eksperymenty, które pomagały im lepiej zrozumieć zjawiska z życia codziennego.
To była wspaniała lekcja w zakresie różnych dziedzin nauki i możliwość praktycznych działań, eksperymentów i doświadczeń.
Były to dni intensywnego zwiedzania, ale pozostawiły u uczestników wycieczki wiele ciekawych wspomnień i przeżyć.

więcej zdjęć...

 
Email Drukuj PDF

09.05.2011

DZIEŃ EUROPY

FINAŁ GMINNEGO KONKURSU WIEDZY O UNII EUROPEJSKIEJ

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU PLASTYCZNEGO "PODRÓŻ PO EUROPIE"

Dzień 9 maja - obchodzony jako Dzień Europy z okazji rocznicy ogłoszenia Planu Schumana – został uczczony  w  Starostwie Powiatowym w Przemyślu, podczas zorganizowanej przez nauczycieli naszej szkoły: panią Edytę Podbilską  i panią Małgorzatę Rysak, imprezy okolicznościowej dla dzieci i młodzieży z Gminy Przemyśl.
Patronat nad konkursami objęli:
Punkt Informacyjny „Europe Direct” w Przemyślu reprezentowany przez panią Jadwigę Żmudę oraz Wójt Gminy Przemyśl - Witold Kowalski. W imprezie uczestniczyli uczniowie i nauczyciele 5 szkół podstawowych i gimnazjów naszej gminy.

Dzień Europy uroczyście otworzył Starosta Przemyski – Jan Pączek, który przywitał  zgromadzone dzieci i młodzież. Następnie chór z naszej szkoły wykonał Hymn Unii Europejskiej - Odę do radości LV.Beethovena. Najmłodsze dzieci z klasy II i III szkoły podstawowej przygotowały przedstawienie w języku angielskim. Opiekę nad dziećmi sprawowała pani Aneta Stelmach - Błażewicz.

Głównym punktem programu był finały:  Gminnego Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej dla gimnazjalistów oraz  konkursu plastycznego "Podróż po Europie"  dla uczniów szkół podstawowych.

W finale uczestniczyło 10 gimnazjalistów, którzy reprezentowali szkoły: ZS  w Ostrowie, ZS  w Ujkowicach, ZS w Grochowcach, ZS w Hermanowicach i ZS w Nehrybce.  Finaliści zostali wyłonieni w eliminacjach szkolnych oraz Półfinale Konkursu, który odbył się w dniu 6 maja 2011 r. w Zespole Szkół w Nehrybce. Uczniowie, którzy zmagali się z zadaniami o zróżnicowanym stopniu trudności to: Barbara Huk, Maciej Liput, Marcin Buciora, Adrianna Kurasz, Bartłomiej Gdowski, Dominika Służały, Kinga Goraj, Hubert Górka, Bartosz Jędruch i Martyna Butrak. I miejsce w Konkursie Wiedzy o Unii Europejskiej zajęła Martyna Butrak z Gimnazjum w Grochowcach, w wyniku dogrywki II miejsce zajął Bartosz Jędruch z Gimnazjum w Nehrybce, a na trzecim miejscu uplasował się Hubert Górka z Gimnazjum w Grochowcach. Wszyscy finaliści otrzymali dyplomy, albumy o Europie oraz pendrive. Na zwycięzców czekały atrakcyjne nagrody: aparat fotograficzny, plecak oraz MP3 . Na podkreślenie zasługuje doskonałe przygotowanie do konkursu wszystkich finalistów oraz ich bogata wiedza o Unii Europejskiej.

Podczas imprezy nagrodzone zostały również najlepsze prace uczestników konkursu plastycznego „Podróże po Europie” zorganizowanego dla najmłodszych uczniów szkół podstawowych.
Oto zwycięzcy gminnego konkursu plastycznego:

-  kategoria  - uczniowie klas I-III szkoły podstawowej:

I miejsce - Wiktoria Radochońska - Szkoła Podstawowa w Nehrybce,

II miejsce - Gabriela Buczkowska - Szkoła Podstawowa w Nehrybce,

III miejsce - Paweł Kanak - Szkoła Podstawowa w Nehrybce,

Wyróżnienia:

- Joanna Baranik - Szkoła Podstawowa w Hermanowicach,

- Weronika Gaweł - Szkoła Podstawowa w Nehrybce,

- Paulina Skupień - Szkoła Podstawowa w Nehrybce


- kategoria - uczniowie klas IV- VI szkoły podstawowej:

I miejsce - Michał Kawa  - Szkoła Podstawowa w Nehrybce,

II miejsce - Tomasz Sycz - Szkoła Podstawowa w Nehrybce,

III miejsce - Weronika Weimer - Szkoła Podstawowa w Nehrybce,

Wyróżnienia:

- Paulina Sroka - Szkoła Podstawowa w Hermanowicach,

- Katarzyna Majcher - Szkoła Podstawowa w Hermanowicach,

- Jagoda Janiszczak - Szkoła Podstawowa w Nehrybce


Więcej zdjęć...
Więcej zdjęć...

GRATULACJE DLA ZWYCIĘZCÓW !

 
Email Drukuj PDF

7 Maja 2011

IX GMINNE SPOTKANIA PROFILAKTYCZNE

W RAMACH OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI

„ ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ”

7 maja 2011r. o godzinie 09.00 uczniowie Zespołu Szkół w Nehrybce wraz z opiekunami udali się na Gminne Spotkania Profilaktyczne do Ostrowa. Powyższą imprezę otworzyła Pani Jolanta Siwak dyrektor Zespołu Szkół w Ostrowie oraz Pan Ryszard Wołoszyn Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Przemyślu.
Zamierzeniem tych spotkań jest poszerzenie wiadomości  na temat uzależnień, a zarazem przestroga przed tym, co może się wydarzyć, gdy „stracimy kontrolę nad sobą”. Jest to już kolejna impreza mająca na celu nie tylko zniechęcenie młodzieży do sięgania po alkohol, papierosy, narkotyki, ale także do uzależnień od mediów i komputerów w myśl maksymy „Nie ubarwiaj życia używkami”. Naszą szkołę reprezentowało 22 uczniów, w skład grupy wchodzili uczniowie wyznaczeni do poszczególnych zadań. Plan imprezy był bardzo starannie przygotowany, tak więc po oficjalnych wystąpieniach przyszedł czas na uczennice deklamujące  wiersze, gdzie uczennica kl. II G Joanna Radoń zajęła III miejsce. Wkrótce po tym gimnazjaliści poszczególnych szkół prezentowali programy artystyczne. Wszystkie były niezmiernie interesujące i skupiły przed sceną licznych obserwatorów. W trakcie przedstawień, wyznaczona wcześniej młodzież tworzyła plakaty odzwierciedlające motto imprezy „Nie ubarwiaj życia używkami”, które później zostały ocenione i nagrodzone. Odbył się również konkurs wiedzy profilaktycznej. Odnieśliśmy również sukces w kategorii rzeźba przygotowaną prze Piotra Podolaka, który zajął I miejsce, a w kategorii plastyka uczennice: Katarzyna Sycz, Kamila Haręzga, Jolanta Kanak zajęły III miejsce. Nadszedł również czas na zmagania sportowe, jednak  ze względu na niesprzyjającą aurę zawody sportowe zostały przeniesione. Cała impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem o czym świadczy rosnąca liczba uczestniczącej w niej młodzieży.  Z uwagi na ważność powyższej problematyki uważamy, że takie spotkania powinny być organizowane jak najczęściej.

 


Strona 16 z 20