Zespół Szkół im. Tadeusza Kościuszki

w Nehrybce

 • Zwiększ rozmiar czcionki
 • Domyślny rozmiar czcionki
 • Zmniejsz rozmiar czcionki
Aktualności
Email Drukuj PDF

25.02.2011

KONKURS MATEMATYCZNY "MUSZELKA"


Już po raz drugi uczniowie ze szkoły podstawowej wzięli udział w Sopockim Konkursie Matematycznym "MUSZELKA". Eliminacje szkolne odbyły się 25 lutego 2011 r. Konkurs przeprowadzono w dwóch grupach wiekowych: dla uczniów klasy V  i  VI. Pomysłodawcą i organizatorem konkursu jest pani Małgorzata Kamowska - Doradca Metodyczny Matematyki z Sopockiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli oraz Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe.

Za organizację  i przeprowadzenie konkursu w naszej szkole odpowiada pani Edyta Podbilska. W etapie szkolnym wzięli udział uczniowie z klasy V:  Gabriela Habyk, Hubert Domin, Konrad Stadnicki, Tomasz Buczkowski. Z klasy VI z zadaniami konkursowymi zmagali się uczniowie: Emilia Droń, Patrycja Staniszewska, Weronika Weimer, Marek Marczakiewicz oraz Tomasz Sycz. Podczas sprawdzania prac okazało się, że zadania nie były łatwe. Aby przejść do finału należało uzyskać minimum 75% punktów możliwych do zdobycia.  Wysokie wyniki osiągnęli uczniowie z klasy V.

 
Email Drukuj PDF

09.02.2011

SUKCES UCZENNICY W KONKURSIE BIBLIJNYM

9 lutego 2011 r. troje uczniów z ze szkoły podstawowej reprezentowało naszą placówkę na Dekanalnym Konkursie Biblijnym, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 1 w Przemyślu. Uczennica z klasy VI - Weronika Weimer - zajęła II miejsce i tym samym zakwalifikowała się do konkursu na szczeblu diecezjalnym. Wszyscy gratulujemy jej zwycięstwa i życzymy jeszcze większych sukcesów podczas finału konkursu, który odbędzie się w maju w Wyższym Seminarium Duchownym w Przemyślu.
 
Email Drukuj PDF

8.02.2011

KONKURS FOTOGRAFICZNY "ZIMA W OBIEKTYWIE" ROZSTRZYGNIĘTY


Jury konkursu w składzie: Beata Błahuta, Małgorzata Rysak, Teresa Nyrka i Jerzy Kawa oceniło nadesłane prace uczniów. Zgodnie przyznano pierwszą nagrodę uczennicy Natalii Chrapek. Drugie miejsce zajęła Aleksandra Noster, a równorzędne trzecie miejsce przyznano Emilii Droń i Katarzynie Sycz.

Zobacz zdjęcia, które wpłynęły na konkurs

 
Email Drukuj PDF

03.02.2011

" Jeśli do ludzia tuli się ludź, to ludź do ludzia musi coś czuć"

Zbliża się święto zakochanych. Zwyczajem w tym dniu  jest wysyłanie kartek zawierających wyznania miłosne lub zwykłe wyrazy sympatii i przyjaźni. Chcąc pośredniczyć w wymianie tych miłych słów pomiędzy członkami naszej społeczności szkolnej, uruchamiamy akcję „Poczta walentynkowa”. Zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły do przekazywania kartek walentynkowych swojej sympatii. Na wasze wyznania czekają specjalnie przygotowane skrzynki do których należy wrzucić walentynkę. Zebrane w nich kartki zostaną przekazane adresatom w dniu 14.02.2011 roku. Pamiętajcie o poprawnym zaadresowaniu kartek, podajcie imię i nazwisko odbiorcy oraz klasę do której uczęszcza.

Spośród uczniów, którzy dostaną największą liczbę walentynek wybierzemy najsympatyczniejszą uczennicę i najsympatyczniejszego ucznia naszej szkoły.

Samorząd Uczniowski

 
Email Drukuj PDF

01.02.2011

OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW W KONKURSACH SZKOLNYCH

W dniu 2 lutego 2011 r. Pani Dyrektor ogłosiła wyniki konkursów organizowanych w naszej szkole oraz wręczyła pamiątkowe dyplomy i drobne upominki zwycięzcom i uczestnikom konkursów.

W grudniu dobył się Szkolny Konkurs Wiedzy o Aids, zorganizowany przez panią Agnieszkę Niemiec - Buczek. Uczestnikami konkursu byli uczniowie z klas gimnazjalnych. Pierwsze miejsce w konkursie zajął Marcin Buciora, na drugim miejscu sklasyfikowano Bartosza Jędrucha. Trzecie miejsce zajęła Urszula Jurkiewicz.

Uczennice z klasy II i III gimnazjum brały udział w konkursie organizowanym przez Narodowe Muzeum Ziemi Przemyskiej na najpiękniejszą ozdobę choinkową. Pod opieką pana Marka Maczugi uczennice wykonały świąteczne ozdoby . W konkursie wzięły udział: Justyna Haręzga, Joanna Radoń, Urszula Jurkiewicz, Kamila Haręzga, Aleksandra Noster oraz  Patrycja Mruk.

W konkursie matematycznym "MISTRZ SUDOKU" wzięło udział 9 uczniów ze szkoły podstawowej. Pierwsze miejsce oraz tytuł Mistrza Sudoku zdobył Konrad Stadnicki. Drugie miejsce zajął Marek Marczakiewicz. Równie zaszczytne - trzecie miejsce - wywalczył Tomasz Buczkowski. Uczestnikami konkursu byli również: Emilia Droń, Jakub Toporowski, Hubert Domin, Karolina Haręzga, Agnieszka Sopel i Anna Kowal. Konkurs zorganizowały panie: Edyta Podbilska i Małgorzata Rysak.

G R A T U L U J E M Y !!!
 
Email Drukuj PDF

28.01.2011

Ministerstwo Edukacji Narodowej informuje, że istnieje możliwość wystąpienia zwiększonej zachorowalności na grypę A/H1N1 i infekcje grypopodobne. Zapoznaj się z informacją o niezbędnych działaniach profilaktycznych, zapobiegających chorobie. Uczulamy rodziców i opiekunów uczniów, że w przypadku wystąpienia u dziecka objawów grypopodobnych, należy zgłosić się do lekarza.
ZALECENIA DLA SZKÓŁ
 
Email Drukuj PDF

26.01.2011

TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO

We wtorek 25 stycznia 2011 roku zrobiło się tłoczno na sali gimnastycznej w naszej szkole. Wszystko to za sprawą turnieju tenisa stołowego zorganizowanego przez pana Grzegorza Kozioł. Tego dnia pasjonaci tenisa stołowego spotkali się aby rywalizować w kategoriach chłopców i dziewcząt Gimnazjum i Szkoły Podstawowej. W kategorii młodszej i starszej - zarówno wśród dziewcząt jak i chłopców - do końca toczyła się zacięta walka w grupach o awans do rundy finałowej. Po rozegraniu przez każdego zawodnika co najmniej 5 meczów - zgodnie z regulaminem - w finale zagrali najlepsi.

Upominki i medale dla zwycięzców ufundowane zostały przez jednego rodzica zaprzyjaźnionego z naszą szkołą, któremu serdecznie dziękujemy.

Zwycięzcami turnieju zostali:

Kategoria chłopców
Szkoła Podstawowa

Miejsce I- Marek Marczakiewicz

Miejsce II- Jakub Toporowski

Miejsce III- Jakub Ossoliński

Kategoria dziewcząt
Gimnazjum

Miejsce I- Ewa Karasińska

Miejsce II- Joanna Radoń

Miejsce III- Kamila Haręzga

Kategoria chłopców
Gimnazjum

Miejsce I-Dawid Dacko

Miejsce II- Rafał Owczarski

Miejsce III- Arkadiusz Gnot


ZWYCIĘZCOM GRATULUJEMY !

 
Email Drukuj PDF

21.01.2011

KOCHANA BABCIU !!!  KOCHANY DZIADKU!!!


Kochani, dziś okazja rzadka.
Mamy Dzień Babci oraz Dziadka.

Jak wiecie jest ich razem czworo,

co można sprawdzić, gdy się zbiorą.

Wciąż mówią wtedy o tych latach,

gdy jeszcze dzieckiem był mój tata.
A nasza mama bez swych lalek
do łóżka iść nie chciała wcale.

A teraz, jak ten czas wciąż leci!

Cieszą się dzieci swoich dzieci.
I myślą widząc ich gromadkę,
że miło babcią być i dziadkiem.

Więc dziś spróbujcie zapamiętać.

Czym są dla dziadków ich wnuczęta?
I pięknej szansy nie przegapcie:
kochajcie dziadków swych i babcie.

 
Email Drukuj PDF

15.01.2011

FERIE ZIMOWE

17 stycznia - 30 stycznia 2011 r.


Drodzy uczniowie!!! Mamy ferie  -  jest to czas odpoczynku, beztroskich zabaw na śniegu, szaleństw na sankach i nartach, akrobacji na lodowisku. Musi to być wypoczynek bezpieczny! Pamiętajcie aby:
 • zawsze wybierać bezpieczne miejsca do zabawy - z dala od ulic, mostów i torów kolejowych
 • nie wchodzić na zamarznięte stawy, jeziorka, rzeki - nie zjeżdżać na sankach z górek, które znajdują się w pobliżu jezdni,
 • nie rzucać śnieżkami w nadjeżdżające samochody - może to być przyczyną groźnego wypadku,
 • wracać do domu o ustalonej porze - jeszcze przed zapadnięciem zmroku,
 • nie ufać osobom obcym, nie przyjmować od nich słodyczy, prezentów, nie wpuszczać do swojego mieszkania, odmówić kiedy częstują nas alkoholem czy innymi podejrzanymi rzeczami,
 • unikać kontaktu z bezpańskimi psami,
 • nie bawić się samodzielnie fajerwerkami - jest to dozwolone tylko dla osób dorosłych.

Zapamiętajcie! Sami możecie zadbać o swoje bezpieczeństwo. Zanim cokolwiek zrobicie zastanówcie się:

 • Czy jest to bezpieczne?
 • Czy jest to dla mnie zdrowe?
 • Czy rodzice zgodziliby się na to?

Poza tym bawcie się dobrze i odpoczywajcie - życzymy Wam  udanych i bezpiecznych ferii.

Do zobaczenia w szkole - 31 stycznia 2011 r.

 
Email Drukuj PDF

13.01.2011

Afryka na Próbnym Sprawdzianie Szóstoklasisty z OPERONEM

Dziś uczniowie napisali Próbny Sprawdzian Szóstoklasisty z OPERONEM i Gazetą Wyborczą. Czuli się jak na prawdziwym sprawdzianie – w ciągu godziny odpowiadali na pytania testowe, odpowiedzi zaznaczali na karcie odpowiedzi.

Tematem głównym sprawdzianu była Afryka. Na teście uczniowie odpowiadali na pytania z różnych przedmiotów np.: między jakimi zbiornikami wodnymi leży ten kontynent, jakie zwierzęta tam żyją, skąd wiemy, że słowo Afryka piszemy wielką literą. Obliczali także dystans, jaki pokona żyrafa w ciągu pół godziny, biegnąc z określoną prędkością. Pytania były skonstruowane w taki sposób, by sprawdzać wymaganą wiedzę, ale jednocześnie zainteresować uczniów ciekawymi tematami.

Uczniowie czytali mapę, dowiedzieli się, co to jest Kanał Sueski, analizowali wiersze Brzechwy. Na koniec pisali krótkie wypracowanie, w którym mieli wyobrazić sobie swój pobyt w Afryce i opowiedzieć o tym miejscu w liście do swoich przyjaciół.

Odpowiedzi już jutro w Gazecie Wyborczej oraz na www.operon.pl.

Więcej zdjęć...

 
Email Drukuj PDF

08.01.2011

ZABAWA CHOINKOWA


Więcej zdjęć...

 
Email Drukuj PDF

07.01.2011

Pierwsze Szkolne Mistrzostwa w Sudoku

Po raz pierwszy w naszej szkole odbyły się szkolne Mistrzostwa w Sudoku. Konkurs zorganizowały panie: Edyta Podbliska oraz Małgorzata Rysak. Przez 60 minut uczniowie szkoły podstawowej zmagali się z czterema krzyżówkami o różnym stopniu trudności.  Mimo iż uczestnicy byli świetnie przygotowani i doskonale radzili sobie z łamigłówkami, nie wszyscy mogli wygrać. Czas płynął nieubłaganie i to właśnie on pozwolił wyłonić zwycięzców! Ogłoszenie wyników nastąpi 14 stycznia.

Amatorzy sudoku, łamcie swoje głowy!

Pamiętajcie, trening czyni mistrza!

Więcej zdjęć...

 
Email Drukuj PDF

 

21.10.2015 r.


AKCJA WOŚP NA DWORCU PKP


"PIERWSZA POMOC - TO DZIECINNIE PROSTE".

 

W Programie Edukacyjnym „Ratujemy i Uczymy Ratować” nasza szkoła brała udział już drugi raz. Pod opieką pani

Ady Dorociak, Edyty Szczygieł i Małgorzaty Rysak na Dworcu Głόwnym w Przemyślu, 15 uczniόw w godz. 10.00 – 12.00 uczyło podrόżnych, jak należy wezwać pogotowie do poszkodowanego w wypadku, jak sprawdzić przytomność poszkodowanego. Najczęściej uczniowie prezentowali pozycję boczną (bezpieczną) oraz resuscytację krążeniowo – oddechową (RKO).

 

 

więcej zdjęć…

 


 

16.10.2015 r.

Bijemy z Jurkiem Owsiakiem rekord

w prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej

przez jak największą ilość osόb.

Cała Polska zjednoczyła się dzisiaj  tj. 16 października we wspólnej walce o zdrowie i życie innych. Z inicjatywy Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w całym kraju próbowano dzisiaj pobić rekord w resuscytacji krążeniowo-oddechowej prowadzonej przez jak największą ilość osób. Do akcji przyłączyli się pierwszy raz uczniowie z Zespołu Szkόł w Nehrybce.

W sali gimnastycznej nad pięcioma fantomami na zmianę pochylała się setka dzieci i młodzieży wraz z nauczycielami.

Uczniowie i nauczyciele przystąpili do zadania mając na uwadze fakt, że posiadanie umiejętności niesienia pierwszej pomocy jest „na wagę życia”.

Jak informuje WOŚP, do piątkowej akcji przeprowadzanej w godz. 12-12.30 zgłosiło się ponad 88 tys. osób. Przez tydzień będzie trwała weryfikacja ich działań. Jeśli wypadnie pozytywnie, rekord z 2013 r. (83 tys. osób) zostanie pobity.

więcej zdjęć…

 

 


 

5.10.2015 r.

Przygotowania do bicia rekordu

w jak największej liczbie osób przeprowadzących resuscytacje krążeniowo – oddechową.

 


Pobijmy razem rekord!

Z okazji ogłoszonego przez Europejską Radę Resuscytacji na dzień 16 października (piątek) “Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca” pod nazwą >>Restart a Heart<< - chcemy podjąć się wyzwania - próby pobicia rekordowego wyniku z 2013 roku razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy w przeprowadzaniu resuscytacji oddechowo – krążeniowej.

Nasza szkoła otrzymała już przesyłkę z apteczkami Małego Ratownika WOŚP, które zostały złożone przez uczniów klasy 4 szkoły podstawowej oraz wyposażone w maseczki do wdechów, koc termiczny, bandaż, rękawiczki itp. Startujemy 
w piątek 16 października godz. 12.00.

Apteczki zostaną rozdane w dniu bicia rekordu.

wiecej zdjec...

 


 

17.06.2015 r.

Akcja WOŚP na dworcu PKP 
"Pierwsza pomoc - to dziecinnie proste"

W dniu 17.06.2015 r. nasi uczniowie ze szkoły podstawowej i gimnazjum od godziny 10.00 do 12.00 brali udział w Programie Edukacyjnym "Ratujemy i Pomagamy Ratować". Na dworcu kolejowym w Przemyślu uczniowie zorganizowali dwa stanowiska : jedno z fantomami, na których szkolili podróżnych jak poprawnie wykonywać resuscytację krążeniowo - oddechową oraz drugie stanowisko - gdzie pokazywali i uczyli przechodniów ułożenia poszkodowanego w pozycji bocznej. Dodatkowo pasażerowie uczyli się jak należy wzywać pogotowie, jak sprawdzić przytomność poszkodowanego oraz jak prawidłowo udrożnić drogi oddechowe.

Każdy uczeń biorący udział w akcji otrzymał pamiątkową koszulkę z logo Programu Edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować”.

 

więcej zdjęć...

 


 

06.01.2011

WOŚP DOBRZE NAKRĘCONA!


XIX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy poświęcony jest w tym roku dzieciom z problemami urologicznymi i nefrologicznymi.

W Przemyślu miejski sztab Finału mieści się w Młodzieżowym Domu Kultury. 100 osobowa grupa wolontariuszy będzie zbierać datki na ten cel  od godziny 8.00. O godzinie 16.00 rozpoczną się koncerty na przemyskim Rynku, które potrwają aż do godziny 22.00. Tradycyjnie od wielu lat, punktem kulminacyjnym  WOŚP jest "Światełko do nieba", które rozpocznie się punktualnie o 20.00.

Weź udział w  XIX Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

 
Email Drukuj PDF

03.01.2011

Uwaga uczniowie - konkurs fotograficzny

"ZIMA W OBIEKTYWIE"


Samorząd Uczniowski zaprasza wszystkich uczniów do udziału w konkursie fotograficzny „Zima w obiektywie". Tematem zdjęć może być wszystko co kojarzy się z zimą, np.: ubieranie choinki, bitwa na śnieżki, kulig, wypieki świąteczne lub lepienie bałwana. Termin nadsyłania zdjęć mija 11 stycznia 2011 roku.

Utrwalone w obiektywie obrazy należy przesyłać na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

W temacie maila należy napisać "Zima w obiektywie" a w treści  - podać imię i nazwisko ucznia oraz klasę. Każdy uczeń może przysłać max 2 zdjęcia.

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 


Strona 18 z 20