Zespół Szkół im. Tadeusza Kościuszki

w Nehrybce

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Aktualności
Email Drukuj PDF

25.11.2010

CZARY MARY, WOSKU LANIE, CO MA STAĆ SIĘ, NIECH SIĘ STANIE!

W dniu 25 listopada 2010 r. odbyła się Zabawa Andrzejkowa zorganizowana przez Samorząd Uczniowski, na której oprócz wspaniałej zabawy w rytmach dyskotekowych można było skorzystać z usług znamienitych wróżek, które przepowiadały uczniom i nauczycielom ich przyszłość. Ustawiane były buty od kata do progu, uczniowie losowali serduszka z imionami swoich ukochanych, karteczki z zawodami, lali wosk przez dziurkę od klucza.

Wspaniała dekoracja, mnóstwo wróżb andrzejkowych i znakomita muzyka na żywo sprawiły, iż wieczór ten na długo zapadł w pamięci całej szkolnej społeczności.


 
Email Drukuj PDF

16.11.2010

KONKURS BIBLIJNY - ETAP SZKOLNY

 

16 listopada 2010r. odbył się w naszej szkole konkurs biblijny pod hasłem; "W komunii z Bogiem". Pytania konkursowe opracowano według Ewangelii św. Mateusza.  W konkursie wzięli udział uczniowie z klas IV- VI szkoły podstawowej. Komisja w składzie: Agata Twardak oraz  ksiądz Wojciech Pac czuwała nad przebiegiem konkursu. Po sprawdzeniu prac i podliczeniu punktów zakwalifikowano 3 uczestników do etapu dekanalnego: Weronika Weimer (kl. VI), Emilia Droń (kl. VI) i Konrad Stadnicki (kl. V).

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie konkursu,
który odbędzie się 9 lutego 2011 r.

 
Email Drukuj PDF


15.11.2010

WYCIECZKA DO RZESZOWA I "OCEAN PRZYGÓD"

15 listopada uczniowie klas IV, V i VI Szkoły Podstawowej w Nehrybce pod opieką pani Małgorzaty Rysak i Doroty Milewskiej udali się na wycieczkę do Rzeszowa.

W rzeszowskim kinie  "Zorza", dzięki trójwymiarowej technologii,  mogli zanurkować w głąb nieznanego i pięknego oceanu i przeżyć własną, niepowtarzalną przygodę. Widzowie byli świadkami spektakularnych i niezapomnianych wydarzeń z życia podwodnego świata. Zabawne, zadziwiające, a czasem zatrważające istoty podbiły ich serca.  Dzieci zobaczyły sceny, których nigdy wcześniej nie pokazywano na srebrnym ekranie: "taniec" diabłów morskich, pełen grozy "marsz" rekinów młotów, delfiny grające w glonową odmianę  "piłki nożnej", a także spotkanie z waleniami - największymi stworzeniami na naszej planecie. "Ocean przygód " zapewnił uczniom wrażenia dla wszystkich zmysłów, a także w istotny sposób sygnalizował zagrożenie środowiska - cała "obsada" filmu to gatunki zagrożone wyginięciem z powodu działalności człowieka.

W Jarosławiu na krytej pływalni uczniowie mieli zorganizowane zajęcia rekreacyjne, mogli skorzystać z wielu atrakcji, m.in.: biczy wodnych, gejzerów, „dzikiej rzeki”, zjeżdżalni rurowej, basenu sportowego.

Uczniowie pełni wrażeń i niezapomnianych przeżyć wszyscy szczęśliwie wrócili do domu.


 
Email Drukuj PDF

10.11.2010

AKADEMIA POŚWIĘCONA 92 ROCZNICY

ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

W dniu  10 listopada 2010r.  w Zespole Szkół w Nehrybce odbyło się przedstawienie upamiętniające 92 rocznicę Odzyskanie Niepodległości przez Polskę.

Uczniowie klasy II gimnazjum  przygotowali na tę uroczystość wspaniałą i poruszającą akademię, nad którą czuwała pani Aleksandra Krawciw i pan Krzysztof Kocyła. Śpiew żołnierskich piosenek w wykonaniu uczniów, jesienna dekoracja, wiersze o treści historycznej oraz pieśni patriotyczne wzbogaciły przedstawienie oraz odzwierciedlały atmosferę wydarzeń z 11 listopada 1918 roku.

Akademia miała  na celu przypomnienie wszystkim, jak ciężką, trudną i niebezpieczną drogę przeżyli Polacy, aby ich kraj stał się krajem wolnym i niezależnym.

Publiczność uroczystości szkolnej o charakterze patriotycznym stanowili uczniowie szkoły i nauczyciele.

 
Email Drukuj PDF


08.11.2010

Z WIZYTĄ W FABRYCE BANIEK

- WYCIECZKA DO NOWEJ DĘBY I RZESZOWA -

8 listopada 2010 roku klasy I II i III Szkoły Podstawowej w Nehrybce wraz z wychowawczyniami  p. Edytą Norejko, p. Adą Dorociak  i p. Marzeną Siekaniec wybrali się na całodniową wycieczkę do Nowej Dęby i Rzeszowa.

Wczesnym rankiem pełni dobrych humorów wyruszyli w stronę Nowej Dęby, gdzie znajduje się wytwórnia bombek uznanych za rękodzieła artystyczne. W trakcie zwiedzania z pracownikiem wytwórni obejrzeli sposób projektowania bombek. Zapoznali się z cyklem produkcji ozdób choinkowych: od dmuchania form, poprzez srebrzenie po pokaz ręcznego malowania. Uczniowie otrzymali bombkę z własnym imieniem. Mieli również czas na zakup prezentów dla swoich bliskich w sklepie zakładowym. Po emocjonujących chwilach w krainie ozdób choinkowych uczniowie  pojechali do Rzeszowa na film  trójwymiarowy "Zakochany wilczek" w kinie Helios. Potem bardzo głodni udali się na małe co nieco do McDonald's.


 
Email Drukuj PDF


29.10.2010

PASOWANIE NA UCZNIA KLASY I

Jak co roku kolejni pierwszoklasiści- Arkadiusz Andres, Bartosz Brzostowski, Gabriela Buczkowska, Oliwia Domin, Jacek Droń, Wiktoria Konowalik, Krystian Pasterz, Maksymilian Pawilszak, Partyk Pilawa, Wiktoria Radochońska, Żaneta Staniszewska, Karol Szura, Aleksandra Szybiak- zostali włączeni do uczniowskiego grona Szkoły Podstawowej w Nehrybce. W tym roku wychowawstwo klasy I objęła pani Edyta Norejko.

Występ artystyczny zaprezentowany przez pierwszaków zgromadził licznie rodziców, uczniów wraz z wychowawcami oraz panią dyrektor. Dzieci zaprezentowały to, czego nauczyły się w pierwszych tygodniach pobytu w szkole. Rodzice dumni ze swoich pociech głośno wspierali je brawami. Pani dyrektor pasowała uczniów czarodziejskim ołówkiem na godnych reprezentantów naszej szkoły. Każdy pierwszoklasista otrzymał pamiątkową książkę oraz dyplom pasowania.

Uroczystość wypadła wspaniale, dzieci z radością prezentowały się na scenie.

ŻYCZYMY PIERWSZOKLASISTOM SAMYCH POMYŚLNYCH CHWIL W NASZEJ SZKOLE !!!

Więcej zdjęć...

 
Email Drukuj PDF

14.10.2010


Dzień Edukacji Narodowej


Z okazji Dnia Edukacji Narodowej

wielu sukcesów w pracy oraz szczęścia w życiu osobistym

wszystkim pracownikom szkoły

życzy

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

 
Email Drukuj PDF

12.10.2010

 

UROCZYSTOŚĆ NADANIA GIMNAZJUM IMIENIA TADEUSZA KOŚCIUSZKI

I WRĘCZENIA SZTANDARU ZESPOŁOWI SZKÓŁ W NEHRYBCE

12 października 2010 roku odbyła się długo oczekiwana uroczystość nadania gimnazjum imienia Tadeusza Kościuszki i poświęcenie  sztandaru dla Szkoły Podstawowej w Nehrybce i Gimnazjum w Nehrybce.

O godzinie 10.00  cała społeczność szkolna i zaproszeni goście zgromadzili się w kościele pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny w Nehrybce  na uroczystej Mszy Świętej, której przewodniczył jego ekscelencja Ksiądz Biskup Marian Rojek. W homilii Ksiądz Biskup zaznaczył, że Sztandar to symbol i świętość. Pokreślił również, że uroczystość nadania imienia szkole i poświęcenia sztandaru nosi znamiona uroczystości nie tylko religijnej, ale i patriotycznej. Po mszy, którą swoją obecnością uświetniła Orkiestra Wojskowa z Żurawicy wszyscy obecni na niej goście, mieszkańcy miejscowości , grono pedagogiczne  uczniowie oraz rodzice wzięli udział w uroczystym pochodzie do szkoły.

O godzinie 12. 00 w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Nehrybce rozpoczęła się uroczysta akademia nadania imienia i wręczenia sztandaru szkole. Jako pierwsza głos zabrała pani dyrektor mgr Beata Błahuta, która  wygłosiła przemówienie. Podkreśliła w nim , że dzisiejszy dzień jest bardzo szczególny w historii naszej szkoły. Wyraziła wdzięczność dla zgromadzonych przyjaciół i sympatyków szkoły, którzy zaszczycili swoją obecnością naszą uroczystość. Przybyli licznie zaproszeni przez dyrektora goście, m.in: przedstawiciele władz samorządowych : Starosta Powiatu Przemyskiego Jan  Pączek, Wójt Gminy Przemyśl Witold Kowalski. Wśród zaproszonych gości znaleźli się również przedstawiciele Sejmu, posłowie: Piotr Tomański i Marek Rząsa  z Marszałkiem Markiem Kuchcińskim na czele. W tym szczególnym dla naszej szkoły dniu nie zabrakło wśród nas dyrektorów szkół Gminy Przemyśl , dyrektorów zaprzyjaźnionych szkół,  radnych, sympatyków szkoły, sponsorów, nauczycieli, rodziców i dzieci. Po powitaniu gości nastąpiło uroczyste przekazanie sztandaru przez rodziców na ręce pani dyrektor.

W tej uroczystej chwili pani dyrektor serdecznie podziękowała za tak cenny dar oraz zapewniła, że otoczy go czcią, gdyż jest on symbolem wartości, które są i będą fundamentem pracy wychowawczej Zespołu Szkół w Nehrybce.

W dalszej części uroczystości nastąpiło przekazanie sztandaru Szkolnemu Pocztowi Sztandarowemu, w skład którego weszli uczniowie klasy III gimnazjum : Aneta Radoń, Justyna Haręzga oraz Sebastian Wielgosz. . Uczniowie przyjęli  sztandar obiecując, że stanie się on dla nich wzorem wytężonej pracy i symbolem kształtowania umysłów i charakterów. Niezwykle podniosłym momentem było złożenie przez przedstawicieli uczniów naszego gimnazjum ślubowania na sztandar. Następnie głos zabrali zaproszeni goście, którzy w swoich przemówieniach składali na ręce pani dyrektor gratulacje, którym towarzyszyło wzruszenie, radość i poczucie satysfakcji, podkreślając, iż uroczystość nadania sztandaru to znak tożsamości szkoły i symbolu idei, którym ona służy. Drogą do pomyślności Ojczyzny i ludzi jest wykształcenie, główny zaś cel szkoły to rzeźbienie osobowości człowieka, umiejącego oddzielić dobro od zła i potrafiącego myśleć nie tylko o sobie, ale i o wspólnocie, w której żyje. Ponadto przewodnicząca Rady Rodziców pani Elżbieta Solka podziękowała pani dyrektor i nauczycielom za wysiłek włożony w przygotowanie uroczystości.

Po uroczystościach oficjalnych nadszedł czas na część artystyczną, przygotowaną przez nauczycieli oraz uczniów naszej szkoły. Przedstawienie dotyczyło życia i działalności patrona Tadeusza Kościuszki.  Głównym przesłaniem zaprezentowanego montażu słowno-muzycznego było ukazanie znaczenia sylwetki naszego patrona w historii kraju oraz znaczenie flagi i sztandaru dla narodu polskiego. W recytowanych wierszach młodzież przedstawiała patriotyzm, jako nakaz miłowania ojczyzny, własnego narodu, języka i historii przez pryzmat symboli narodowych i oddawanie im należnego szacunku.  Dopełnieniem przedstawienia były profesjonalnie wykonane przez młodzież pieśni, co zostało nagrodzone gorącymi brawami i entuzjazmem uczestników uroczystości. Ostatnim punktem uroczystości było zaproszenie wszystkich gości na poczęstunek, zwiedzenie gmachu szkoły, a także złożenie okolicznościowych wpisów w księdze pamiątkowej.

Uroczystość przebiegła w miłej i wzniosłej atmosferze, pozostawiając niezatarte wspomnienia i mnóstwo niezapomnianych wrażeń. Z pewnością na długo pozostanie w sercach uczniów, rodziców, dyrektora, grona pedagogicznego i pracowników szkoły oraz zaproszonych gości.

 


Strona 20 z 20