Zespół Szkół im. Tadeusza Kościuszki

w Nehrybce

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Aktualności
Email Drukuj PDF

23.11.2015 r.

Andrzejkowe czary - mary

w Muzeum Historii Miasta Przemysla.

 

więcej zdjęć…

 
Email Drukuj PDF

20.11.2015 r

"Dzieciaki w biznesie"

Trzecie spotkanie.

 

więcej zdjęć…

 
Email Drukuj PDF

18.11.2015 r.

XIII Gminne Spotkania Profilaktyczne

Krokusy 2015

 


więcej zdjęć… O.M.

więcej zdjęć… R.M.

 
Email Drukuj PDF

13.11.2015 r.

"Dzieciaki w biznesie"

Drugie spotkanie.

 


więcej zdjęć…

 
Email Drukuj PDF

11.11.2015 r.

Święto Niepodległości w Przemyślu

W dzień Święta Niepodległości – 11 listopada – poczet sztandarowy pod opieką Pani Edyty Szczygieł uczestniczył w uroczystej Mszy Świętej w intencji Ojczyzny sprawowanej w Bazylice Archikatedralnej w Przemyślu. Po mszy, wspólnie z władzami miasta, przedstawicielami zakładów pracy, różnych organizacji, szkół wzięliśmy udział w przemarszu przed popiersie Marszałka Józefa Piłsudskiego,a następnie pod Pomnik Orląt Przemyskich, gdzie odbyła się główna część uroczystości. W jej programie były przemówienia okolicznościowe, apel pamięci, salwa honorowa oraz śpiewanie pieśni patriotycznych.


 


więcej zdjęć…

 
Email Drukuj PDF

10.11.2015

Gminne Obchody Święta Niepodległości w Ostrowie.

 

W wigilię 11 listopada w Ostrowie odbyły się uroczyste Gminne Obchody Święta Niepodległości. O godzinie 17:00 rozpoczęła je uroczysta Msza Święta w Kościele w Ostrowie z udziałem pocztów sztandarowych szkół i jednostek OSP z terenu Gminy.
Po Mszy uczestnicy udali się pod Pomnik Patriotów Polskich, gdzie po odśpiewaniu Hymnu Narodowego, powitaniu zaproszonych gości oraz prezentacji patriotycznych wierszy przez uczennice Zespołu Szkół w Krównikach, okolicznościowe przemówienia wygłosili: Władysław Maciupa - v-ce Przewodniczący Rady Powiatu Przemyskiego, Wójt Gminy Żurawica Krzysztof Składowski, Wójt Gminy Przemyśl Andrzej Huk. Następnie delgacje złożyły kwiaty pod Pomnikiem w asyście waryty honorowej harcerzy i rekonstruktorów.
Po zakończeniu uroczystości pod Pomnikiem uczestnicy udali się do Domu Ludowego w Ostrowie na uroczysty Koncert Laureatów I Gminnego Konkursu Pieśni i Piosenki Patriotycznej. Po zakończeniu wspaniałego wsytępu młodzieży miejscowe stowarzyszenia Adsum zaprosiło na poczęstunek i wspólne świętowanie przy kawie, herbacie, przekąskach i ciastkach.

więcej zdjęć…


 
Email Drukuj PDF

6.11.2015 r.

"Dzieciaki w biznesie"

Zajęcia ze studentami  z Politechniki Rzeszowskiej.

 

więcej zdjęć…

 
Email Drukuj PDF

5 LISTOPADA 2015

I GMINNY KONKURS PIOSENKI I PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ

I Gminny Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej pod patronatem Starosty Przemyskiego i Wójta Gminy Przemyśl już za nami. Mieliśmy zaszczyt gościć: Senatora RP Andrzeja Matusiewicza, przedstawiciela biura poselskiego Marka Rząsy panią Sabinę Motowidło, Starostę Przemyskiego Jana Pączka, Radnego Powiatu Przemyskiego Mariusza Kurpytę, Wójta Gminy Przemyśl Andrzeja Huka, Wiceprzewodniczącego Rady Gminy Przemyśl Marka Wasiewicza, Radnego Gminy Przemyśl Janusza Paczkowskiego. W skład Jury weszli : pani Bogusława Pieczyńska, Prezes Towarzystwa Przyjaciół Przemyśla i Regionu oraz Wiesław Semków nauczyciel Zespołu Szkół Muzycznych.
W konkursie wzięli udział uczniowie ze szkół naszej gminy, czyli z ZS w Ostrowie, ZS
w Hermanowicach, ZS w Grochowcach, ZS w Nehrybce, ZS w Krównikach oraz uczniowie naszej szkoły, czyli ZS w Ujkowicach. A oto lista laureatów:

W kategorii solistów klas I – III SP:
1. Emilia Dzięgielowska (ZS Ujkowice , „Białe róże”)
2. Oliwia Kołota (ZS Nehrybka, „Pierwsza kadrowa” )
3. Natalia Kurasz (ZS Ujkowice, „Dziś idę walczyć mamo”)
Wyróżnienie:
Gabriela Łyszczarz (ZS Hermanowice, „Serce w plecaku”)
Jan Sacharczuk (ZS Ujkowice, „Deszcze niespokojne”)

W kategorii solistów klas IV – VI SP:
1. Katarzyna Marmura (ZS Nehrybka, „Niepodległa -niepokorna”)
2. Julia Skoczylas (ZS Ujkowice „Powrócisz tu”)
3. Korneliusz Jedynak (ZS Ostrów „ Biały krzyż”)
Wyróżnienie: 
Martyna Hamryszczak (ZS Hermanowice „ Mury”)
Gabriela Koszła (ZS Krówniki „ Ojczyzna”)

W kategorii solistów klas I – III GIMNAZJUM:
1. Natalia Pelc (ZS Hermanowice „ Wolność”)
2. Marcelina Marczakiewicz (ZS Nehrybka „ Dziewczyna z granatem w ręce”)
3. Ewelina Wesołowska (ZS Ujkowice „Taki kraj”)
3. Klaudia Głowacz (ZS Ujkowice „ Miejcie nadzieję”)
Wyróżnienie:
Gabriela Fiałkiewicz (ZS Grochowce „ Biały krzyż”)
Monika Baran (ZS Krówniki „Dziewczyna z granatem w ręce”)
Wiktoria Piotrowska i Julia Wójcicka(akompaniament) (ZS Ostrów)” Białe róże”

W kategorii grup wokalnych klas I – III SP:
1. ZS Ujkowice „ Pałacyk Michla”
2. ZS Nehrybka „Pałacyk Michla”
3. ZS Hermanowice „Pałacyk Michla”

W kategorii grup wokalnych klas IV – VI SP:
1. ZS Hermanowice „Partyzancka idzie wiara”
2. ZS Krówniki „ Książę Józef Poniatowski”
3. ZS Nehrybka „ Przemyskie Orlęta”

W Kategorii grup wokalnych klas I – III GIMNAZJUM:
1. ZS Hermanowice „Uwierz Polsko”
2. ZS Ujkowice „ Żeby Polska”
3. ZS Krówniki „ Taki kraj”

Nagrodę główną GRAND PPRIX Wójta Gminy Przemyśl 
otrzymała Emilia Dzięgielowska z ZS w Ujkowicach.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

więcej zdjęć…

 
Email Drukuj PDF

 

21.10.2015 r.


AKCJA WOŚP NA DWORCU PKP


"PIERWSZA POMOC - TO DZIECINNIE PROSTE".

 

W Programie Edukacyjnym „Ratujemy i Uczymy Ratować” nasza szkoła brała udział już drugi raz. Pod opieką pani

Ady Dorociak, Edyty Szczygieł i Małgorzaty Rysak na Dworcu Głόwnym w Przemyślu, 15 uczniόw w godz. 10.00 – 12.00 uczyło podrόżnych, jak należy wezwać pogotowie do poszkodowanego w wypadku, jak sprawdzić przytomność poszkodowanego. Najczęściej uczniowie prezentowali pozycję boczną (bezpieczną) oraz resuscytację krążeniowo – oddechową (RKO).

 

 

więcej zdjęć…

 
Email Drukuj PDF

19.10.2015 r.

Zbiόrka zniczy na cmentarze Lwowa

Uczniowie Zespołu Szkόł w Nehrybce włączają się do akcji organizowanej przez Stowarzyszenie Pamięci Polskich Termopil i Kresόw w Przemyślu.

Zbieramy znicze, ktόre zapłoną na grobach twόrcόw polskiej kultury, bohaterόw walk o wolną Polskę i naszych rodakόw, ktόrych groby pozostały bez opiekunόw.

Nasze znicze, w dniu 1 listopada zapali Polskie Towarzystwo Opieki nad Grobami Wojskowymi we Lwowie.

Więcej informacji na temat zbiόrki zniczy można uzyskać u Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego lub pana Krzysztofa Kocyła.

 
Email Drukuj PDF

16.10.2015 r.

I Gminny Konkurs Krasomówczy

Dzieci i Młodzieży Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych

Hermanowice 2015

 

16 października 2015 roku  w Zespole Szkół w Hermanowicach  odbył się I Gminny Konkurs Krasomówczy Dzieci i Młodzieży Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych, którego współorganizatorem był Zarząd Oddziału PTSM w Przemyślu i Schronisko Młodzieżowe PTSM „Matecznik” w Przemyślu.

Gminny Konkurs Krasomówczy wpisuje się w Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy,  który jest jednym z najstarszych konkursów turystyczno-krajoznawczych w Polsce, a jego istotą jest, jak najpiękniej opowiedzieć o swojej Ojczyźnie, wykorzystując wiedzę krajoznawczą.

Naszą szkołę- Gimnazjum w Nehrybce – reprezentowała uczennica klasy I gimnazjum Marcelina Marczakiewicz, którą do konkursu przygotowała Pani Joanna Tereszkiewicz.

W swoim wystąpieniu Marcelina zaprezentowała rodzinną miejscowość – Nehrybkę i zachęciła do poznawania własnego regionu, jego historii oraz dorobku. W kategorii szkół gimnazjalnych I Gminnego Konkursu Krasomówczego Marcysia zajęła IV miejsce oraz otrzymała I Nagrodę dla młodzieży szkół gimnazjalnych ufundowaną przez Wójta Gminy Przemyśl- Pana Andrzeja Huk, który objął swoim patronatem I Gminny Konkurs Krasomówczy Dzieci i Młodzieży Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych.

Najlepsi uczestnicy konkursu, a wśród nich znalazła się Marcelina Marczakiewicz, będą reprezentować naszą gminę na wojewódzkim etapie konkursu, który odbędzie się 20 października 2015 r. w Przeworsku,  pod patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego i Podkarpackiego Kuratora Oświaty, a zwycięstwo na tym etapie da „przepustkę” do udziału
w Ogólnopolskim Konkursie Krasomówczym.

więcej zdjęć …

 
Email Drukuj PDF

16.10.2015 r.

Bijemy z Jurkiem Owsiakiem rekord

w prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej

przez jak największą ilość osόb.

Cała Polska zjednoczyła się dzisiaj  tj. 16 października we wspólnej walce o zdrowie i życie innych. Z inicjatywy Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w całym kraju próbowano dzisiaj pobić rekord w resuscytacji krążeniowo-oddechowej prowadzonej przez jak największą ilość osób. Do akcji przyłączyli się pierwszy raz uczniowie z Zespołu Szkόł w Nehrybce.

W sali gimnastycznej nad pięcioma fantomami na zmianę pochylała się setka dzieci i młodzieży wraz z nauczycielami.

Uczniowie i nauczyciele przystąpili do zadania mając na uwadze fakt, że posiadanie umiejętności niesienia pierwszej pomocy jest „na wagę życia”.

Jak informuje WOŚP, do piątkowej akcji przeprowadzanej w godz. 12-12.30 zgłosiło się ponad 88 tys. osób. Przez tydzień będzie trwała weryfikacja ich działań. Jeśli wypadnie pozytywnie, rekord z 2013 r. (83 tys. osób) zostanie pobity.

więcej zdjęć…

 
Email Drukuj PDF

14.10.2015 r.

Dzień Edukacji Narodowej

 


 

więcej zdjęć…

 
Email Drukuj PDF

14.10.2015 r.

Pasowanie na ucznia klasy pierwszej Szkoły Podstawowej

Pasowanie na pierwszoklasistę to jedno z najważniejszych świąt w każdej szkole. 14.października 2014 roku - w Dniu Edukacji Narodowej w Zespole Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Nehrybce 19 uczniów zostało pasowanych na pierwszoklasistę. Pierwszaki uroczyście przysięgały, że będą dbać o honor szkoły, że będą dobrymi uczniami i dobrze się uczyć. Wszystkie z przejęciem powtarzały tekst przysięgi. Po przyrzeczeniu i pasowaniu ołówkiem na ucznia, którego dokonała pani dyrektor mgr Beata Rojek dzieci stały się pełnoprawnymi uczniami szkoły. Pierwszoklasiści otrzymali z rąk wychowawczyni mgr Ady Dorociak legitymację szkolną i legitymację Małego Mistrza. Po części oficjalnej pierwszoklasiści otrzymali upominki od przedszkolaków, uczniów klasy II i III oraz Rodziców. Nie zapomniano o poczęstunku dla obdarowanych i daroczyńców.


więcej zdjęć…

 


Strona 6 z 20