Zespół Szkół im. Tadeusza Kościuszki

w Nehrybce

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Aktualności
Email Drukuj PDF

21. 09.2015 r

Pożegnanie lata

Już po raz kolejny nauczyciele klas I-III Szkoły Podstawowej w Łętowni  zaprosili uczniów z klas I-III wraz z opiekunami na Pożegnanie lata.

Spotkaliśmy się  21 września 2015 roku  na terenie Biesiadni Myśliwskiej, aby razem się poznać ,spędzić miło czas podczas zajęć sportowych i zabaw. Każdy znalazł coś dla siebie . Dzieci pod opieką  Ady Dorociak, Edyty Norejko i mamy Przemka z klasy pierwszej efektywnie spędziły czas ,poznając nowych kolegów i koleżanki. Razem grilowały i rozmawiały ciesząc się świeżym powietrzem i przestrzenią. Został też rozegrany mecz towarzyski.

więcej zdjęć…

 
Email Drukuj PDF

12.10.2015 r.

Z wizytą w młynie.

 

więcej zdjęć…

 
Email Drukuj PDF

10.10.2015 r.

Integracja środowiska turystów-krajoznawców.

LIV Ogólnopolski Rajd Twierdza Przemyśl.

W sobotę 10 października 2015 r. odbył się „LIV Ogólnopolski Rajd Twierdza Przemyśl”. Wzięła w nim również udział integracyjna grupa młodzieży zamiłowanej w krajoznawstwie – uczniowie ZS Krówniki oraz ZS Nehrybka. Opiekunami szkolnych miłośników ojczyzny byli p. Beata Cichocka, p. Bożena Maryńczak i p. Krzysztof Kocyła. Krajoznawcy wędrowali szlakiem pola walki z I wojny światowej na terenie Pogórza Przemyskiego, począwszy od granicy Państwa w Malhowicach przez Kupiatycze, Darowice, Koniuszki, Optyń, Pikulice. Zakończenie 15 kilometrowej trasy odbyło się podczas turystycznego ogniska na terenie Parku Lubomirskich w Przemyślu. Podczas zakończenia uczniowie zdobyli miejsca na podium i wygrali cenne nagrody w konkursie wiedzy z zakresu Twierdzy Przemyśl.


więcej zdjęć…

 
Email Drukuj PDF

5.10.2015 r.

Przygotowania do bicia rekordu

w jak największej liczbie osób przeprowadzących resuscytacje krążeniowo – oddechową.

 


Pobijmy razem rekord!

Z okazji ogłoszonego przez Europejską Radę Resuscytacji na dzień 16 października (piątek) “Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca” pod nazwą >>Restart a Heart<< - chcemy podjąć się wyzwania - próby pobicia rekordowego wyniku z 2013 roku razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy w przeprowadzaniu resuscytacji oddechowo – krążeniowej.

Nasza szkoła otrzymała już przesyłkę z apteczkami Małego Ratownika WOŚP, które zostały złożone przez uczniów klasy 4 szkoły podstawowej oraz wyposażone w maseczki do wdechów, koc termiczny, bandaż, rękawiczki itp. Startujemy
w piątek 16 października godz. 12.00.

Apteczki zostaną rozdane w dniu bicia rekordu.

wiecej zdjec...

 
Email Drukuj PDF

października 2015 r.

„DZIECIAKI W BIZNESIE”

 

W dniu 4 października 2015 nasza szkoła została zakwalifikowana do IV edycji Kampanii Edukacyjnej
„Dzieciaki w Biznesie”. W  okresie od 20 października do 20 listopada 2015 roku
studenci
z Politechniki Rzeszowskiej przeprowadzą
4 spotkania z uczniami z klasy 4 szkoły podstawowej.

 

Z niecierpliwością czekamy na wizytę studentόw ;)


 
Email Drukuj PDF

26 wrzesnia 2015 r.

XV RAJD ORLOWICZA

26 września 2015 r. grupa krajoznawcza uczniów ZS Nehrybka pod opieką p. Krzysztofa Kocyły, wzięła udział w XV Ogólnopolskim Rajdzie im. dr. Mieczysława Orłowicza. Rajd odbył się w ramach obchodów 36-go Światowego Dnia Turystyki. Turystów prowadził po trasie z Rokszyc do Przemyśla przewodnik p. Michał Thier. W czasie ponad 13 kilometrowego marszu uczestnicy obcowali z piękną przyrodą, integrowali się w około 80-cio osobowej grupie turystów, a także wzmacniali kondycję. Uczestnicy zwiedzili także Fort VI „Helicha” oraz spotkali się ze Szwejkiem przy „Bramie Sanockiej Dolnej”. Na końcu trasy, na uczestników czekało pieczenie kiełbasek przy wspólnym turystycznym ognisku oraz konkurs wiedzy, w którym wiedza ucznia naszej szkoły została nagrodzona. Do zobaczenia na turystycznym szlaku! Następny rajd już 10 października.

wiecej zdjec...

 
Email Drukuj PDF

23 wrzesnia 2015 r.

SPRZATANIE SWIATA

 

wiecej zdjec...

 
Email Drukuj PDF

19 WRZESNIA 2015 R.

OLIMPIADA SPORTOWA

 

19 września 2015 r. w Zespole Szkół w Nehrybce odbyła się XII Powiatowa Olimpiada Sportowa pod hasłem „ Igrzyska Radości Zdrowiem Przyszłości”. Jest to cykliczna impreza sportowa organizowana przez PSAPCF (Polskie Stowarzyszenie Animatorów Pedagogiki C. Freineta) – Grupę Regionalną Przemyśl. Uczestnikami olimpiady byli uczniowie klas I-IV szkół podstawowych miasta Przemyśla oraz gmin Stubno, Orły, Medyka, Żurawica i Przemyśl.  Koordynatorkami przedsięwzięcia były panie: Ada Dorociak i Edyta Norejko.

Olimpiada rozpoczęła się przemarszem uczestników przed zaproszonymi gośćmi i licznie zgromadzoną publicznością. Jej otwarcia  dokonał wójt Gminy Przemyśl Pan Andrzej Huk, który wraz z dyrektorem Zespołu Szkół w Nehrybce Panią Beatą Rojek odpalił symboliczny znicz olimpijski. Po odśpiewaniu hymnu inauguracyjnego rozpoczęła się zacięta rywalizacja sportowa.

Konkurencje zostały przeprowadzone na boisku Zespołu Szkół w Nehrybce. Pomocni przy realizacji tego przedsięwzięcia okazali się harcerze z 22 Przemyskiej Drużyny Obronnej Honker im. Generała Władysława Andersa, którzy umożliwili sprawne przeprowadzenie poszczególnych konkurencji. Dzięki licznie zgromadzonej publiczności i postawie fair play zawodników olimpiada dostarczyła wszystkim dużo radości i pozytywnych sportowych emocji. Wspaniałej atmosfery nie zepsuła nieobliczalna aura, która nie była sprzymierzeńcem organizatorów w tym dniu. Z powodu ulewnego deszczu część konkurencji sportowych przeniesiono do sali gimnastycznej, co pozwoliło na dokończenie zmagań małych sportowców oraz nagrodzenie ich całodziennego wysiłku.

Zaproszeni goście w osobach: Posłów na Sejm Pana Marka Rząsę i Piotra Tomańskiego, Starostę Przemyskiego Pana Jana Pączka, Wójta Gminy Przemyśl Pana Andrzeja Huka, dokonali dekoracji wszystkich uczestników pamiątkowymi medalami, przekazali nagrody rzeczowe i listy gratulacyjne.

Organizatorzy pragną wyrazić gorące podziękowania za wkład pracy włożonej w organizację wydarzenia rodzicom uczniów Zespołu Szkół w Nehrybce oraz całej społeczności lokalnej.

 

wiecej zdjec ...

 
Email Drukuj PDF

16 wrzesnia 2015 r.

PATRIOTYCZNY RAJD ROWEROWY

Uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielem p. Krzysztofem Kocyłą uczestniczyli w patriotycznym rajdzie rowerowym, którego celem było upamiętnienie ofiar faszyzmu hitlerowskiego, sowieckiego terroru, syberyjskich zsyłek oraz nacjonalizmu ukraińskiego. Uczestnicy przejechali rowerami udekorowanymi barwami narodowymi trasę liczącą ok. 10 km. Organizatorem było Stowarzyszenie Pamięci Polskich Termopil i Kresów w Przemyślu. Prezes stowarzyszenia
p. Stanisław Szarzyński publicznie wyraził uznanie dla grupy szkolnej. Na koniec rozdał pamiątkowe upominki zachęcając do dalszego udziału w podobnych uroczystościach. Modlitwie w intencji ofiar przewodniczył ks. prałat Stanisław Czenczek. Rozpoczęcie i zakończenie rajdu odbyło się w miejscu planowanej budowy Pomnika Bohaterów Bitwy Zadwórzańskiej.


poogladaj filmik z rajdu

 
Email Drukuj PDF

 

15 WRZESNIA 2015

ROBOTYKA I STUDENCI Z "PROJEKTORA"

15 WRZEŚNIA 2015 na zaproszenie p. Ady Dorociak do naszej szkoły przyjechali studenci,, Projektor Wolontariat Studencki” z zajęciami z robotyki. Jak zwykle wszyscy byli zachwyceni. W zajęciach uczestniczyli wszyscy uczniowie Zespołu Szkół w Nehrybce. Najwięcej radości warsztaty sprawiły uczniom klasy pierwszej ponieważ było to jak na pierwszaków przystało pierwsze ich spotkanie z ,,Projektorem Wolontariat Studencki”  po wakacjach.

 

 
Email Drukuj PDF

1 WRZEŚNIA 2015 ROKU

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016

W  ZESPOLE SZKÓŁ W NEHRYBCE

W dniu 1 września 2015 roku Dyrektor szkoły mgr Beata Rojek uroczyście rozpoczęła nowy rok szkolny 2015/2016 w  Zespole Szkół 
w Nehrybce.

Dyrektor szkoły powitała zgromadzonych uczniów, nauczycieli, rodziców i przybyłych gości. Następnie przywitała nowych nauczycieli, którzy będą pracować

w naszej szkole w bieżącym roku szkolnym oraz przedstawił wychowawców poszczególnych klas:

-wychowawcą klasy I nauczania zintegrowanego została pani ADA DOROCIAK ;

-wychowawcą klasy II nauczania zintegrowanego została pani BEATA ROJEK;

-wychowawcą klasy III nauczania zintegrowanego została pani EDYTA NOREJKO ;

- wychowawcą klasy IV została pani  MALGORZATA RYSAK;

- wychowawcą klasy V została pani ALICJA OSIADŁY;

- wychowawcą klasy VI została pani ;EDYTA SZCZYGIEL

- wychowawcą klasy I gimnazjum  została pani JOANNA TERESZKIEWICZ ;

- wychowawcą klasy II gimnazjum została pani ;AGNIESZKA NIEMIEC- BUCZEK

- wychowawcą klasy III gimnazjum została pani AGATA TWARDAK - BODZIOCH

 
Email Drukuj PDF

26.06.2015 r.

Zakończenie roku szkolnego 2014/2015

 

więcej zdjęć...

 
Email Drukuj PDF

25.06.2015 r.

Pożegnanie klasy III gimnazjum

 

więcej zdjęć...

 
Email Drukuj PDF

23 czerwca 2015 r.

Rajd pieszy

Lipowica - Kuńkowce

Wioska Fantasy

 

więcej zdjęć...

 


Strona 7 z 20