Zespół Szkół im. Tadeusza Kościuszki

w Nehrybce

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Aktualności
Email Drukuj PDF

22 czerwca 2015 r.

Przywitanie lata - rowerowo ;)

 

więcej zdjęć...

 
Email Drukuj PDF

17.06.2015 r.

Akcja WOŚP na dworcu PKP 
"Pierwsza pomoc - to dziecinnie proste"

W dniu 17.06.2015 r. nasi uczniowie ze szkoły podstawowej i gimnazjum od godziny 10.00 do 12.00 brali udział w Programie Edukacyjnym "Ratujemy i Pomagamy Ratować". Na dworcu kolejowym w Przemyślu uczniowie zorganizowali dwa stanowiska : jedno z fantomami, na których szkolili podróżnych jak poprawnie wykonywać resuscytację krążeniowo - oddechową oraz drugie stanowisko - gdzie pokazywali i uczyli przechodniów ułożenia poszkodowanego w pozycji bocznej. Dodatkowo pasażerowie uczyli się jak należy wzywać pogotowie, jak sprawdzić przytomność poszkodowanego oraz jak prawidłowo udrożnić drogi oddechowe.

Każdy uczeń biorący udział w akcji otrzymał pamiątkową koszulkę z logo Programu Edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować”.

 

więcej zdjęć...

 
Email Drukuj PDF

16 czerwca 2015 r.

Wycieczka do Lublina klasy III sp

16 czerwca 2015 roku uczniowie klasy III Szkoły Podstawowej pod opieką pani Ady Dorociak pani Małgorzaty Rysak  udali się na jednodniową wycieczkę  do Lublina. Program wycieczki obejmował wizytę w zaprzyjaźnionej klasie III ze szkoły Podstawowej  numer 43 w Lublinie. Od trzech lat uczniowie utrzymywali korespondencję miedzy klasową. Na zakończenie klasy III uczniowie z naszej szkoły zostali zaproszeni aby poznać  się z koleżankami
i kolegami z którymi korespondowali prze trzy lata.

Jak było? Po podróży pociągiem  niektórzy pierwszy raz. Wysiedliśmy na dworcu a tu miła niespodzianka powitanie z transparentem.

Następnie podróż autobusem i jesteśmy na miejscu. Spotkanie dziwne. Znamy się z listów. Dużo o sobie wiemy a dopiero widzimy się pierwszy raz. Nas przyjaciele powitali nas częścią artystyczną i zaprosili nas na uroczyste śniadanie, równocześnie obdarowując upominkami. My też popisaliśmy się
i wręczyliśmy im upominki. Potem spotkanie z Panią Dyrektor i zwiedzanie szkoły. Następnie plac zabaw i wspólny obiad. Pożegnaliśmy się i umówiliśmy na spotkanie w klasie IV. Pełni wrażeń udaliśmy się z Paniami Marią Krupską i wychowawczynią naszych przyjaciół. Elżbietą  Pryzowicz na podbój miasta Lublina/ galeria zdjęć/Szkoda było wyjeżdżać. Rodzice powitali nas po północy. Super było.

 

więcej zdjęć...

 
Email Drukuj PDF

1 czerwca 2015 r.

Dzień Dziecka i Dzień Zdrowej Żywności

W naszej szkole Dzień Dziecka obchodzony jest co roku bardzo uroczyście. Już od dawna trwały plany i przygotowania, aby czas spędzony w szkole upłynął przyjemnie i szybko.

W tym dniu nie odbywają się zajęcia lekcyjne, a uczniowie przychodzą bez książek i tornistrów. Rano odbył się krótki apel rozpoczynający obchody Dnia Dziecka połączone ze świętem sportu i zdrowej żywności. Pani dyrektor przywitała Pana Wójta – Andrzeja Huka, który zaszczycił nas w tym dniu swoją obecnością. Składa dzieciom i młodzieży najlepsze życzenia z okazji ich święta - dużo radości, beztroskiej zabawy i samych celujących ocen na świadectwie.

Po apelu i licznych występach artystycznych, uczniowie wraz z wychowawcami udali się na korytarz szkolny, gdzie rozpoczęły się prezentacje stoisk ze zdrową żywnością, gdzie każdy mógł skosztować smaków różnych herbat, soków, sałatek czy koktajli owocowych i warzywnych.

Chętni uczniowie wzięli udział w konkursie wiedzy na temat zdrowego trybu życia. Zarówno dzieci jak i młodzież uczestniczyli w grach i zawodach sportowych na świeżym powietrzu.

W zorganizowanie tego święta włączyli się rodzice, którym bardzo dziękujemy za pomoc w realizacji naszych zamierzeń. Dzięki rodzicom i nauczycielom program był ciekawy a nastrój święta miły i pogodny.

 

więcej zdjęć...


 
Email Drukuj PDF

22.04.2015

RAJD SZKOLNY "TWIERDZA PRZEMYŚL"

FORT 4 OPTYŃ

 

 

więcej zdjęć...

 
Email Drukuj PDF

21.04.2015

SZKOLNY RAJD "TWIERDZA PRZEMYŚL" - FORT SIEDLISKA,

REZERWAT PRZYRODY W KRÓWNIKACH


 

 

 
Email Drukuj PDF

21.04.2015

EGZAMIN GIMNAZJALNY CZAS ZACZĄĆ

 

 
Email Drukuj PDF

 
Email Drukuj PDF

 

Uczennica pomogła strażakom

Przemyscy strażacy nie zapomnieli o Agnieszce Sopel uczennicy Zespołu Szkół w Nehrybce, która zaalarmowała ich o pożarze kościoła w Pikulicach koło Przemyśla. Dzięki przykładnej postawie dziewczyny, strażacy szybko przybyli na miejsce i nie dopuścili do rozprzestrzenienia się pożaru.

2 kwietnia 2015 r. Agnieszka będąc w pobliżu kościoła zauważyła, że pali się zakrystia. Wyciągnęła swój telefon komórkowy i natychmiast powiadomiła strażaków.

Na miejsce zadysponowano 41 strażaków ochotników i zawodowców. „Działania rozpoczęły się w czwartek o godzinie 20.06 i trwały do godziny 1.58 w piątek” – informuje mł. bryg. Daniel Dryniak rzecznik prasowy Komendanta Miejskiego PSP w Przemyślu.

„Dzięki postawie Agnieszki strażacy mogli szybciej rozpocząć działania ratownicze. Udało się nie dopuścić do rozprzestrzenienia się pożaru na pozostałą część obiektu oraz zmniejszyć straty” -  mówi st. bryg. Tadeusz Kudyba Komendant Miejski PSP w Przemyślu.

15 kwietnia br. w obecności mgr Beaty Rojek dyrektor ZS, grona pedagogicznego oraz społeczności uczniowskiej, Agnieszka, która zasłużyła na pochwałę, otrzymała podziękowanie. „W imieniu Komendanta Miejskiego PSP składam Ci podziękowanie za  wzorową postawę oraz podjętą inicjatywę” – te słowa  do 16-letniej Agnieszki uczącej się w III klasie Gimnazjum, skierował asp. sztab. w st. spocz. Zdzisław Wójcik prezes klubu HDK PCK „Płomyk” działającego od 28 lat przy Straży Pożarnej w Przemyślu i przekazał jej pluszowego misia-strażaka, dużą pluszową „kroplę krwi” oraz kalendarz prezentujący działalność strażaków - ratowników, wydawany przez „Płomyk”. Zachęcił też do uczestnictwa, po ukończeniu 18 roku życia, w tej pięknej społecznej działalności. Prezes wręczył także podziękowanie Pani dyrektor.

Agnieszka nie widzi niczego szczególnego w swoim postępowaniu. Po prostu wiedziała, że kiedy się pali, to trzeba jak najszybciej wezwać pomoc. Nie spanikowała, nie stała, żeby bezmyślnie gapić się na ogień, tylko wyjęła telefon i powiadomiła straż pożarną. Tylko tyle i aż tyle.

W rozmowie przyznała, że dzięki pogadance na temat bezpieczeństwa nie tylko pożarowego, wygłoszonej dla uczniów tego Zespołu Szkół 20 marca 2014 r. przez strażaków z KM PSP w Przemyślu, wiedziała jak się zachować w takiej sytuacji.

Tekst Zdzisław Wójcik, zdjęcia Marek Ochenduszka

więcej zdjęć...

 
Email Drukuj PDF

15.04.2015 r.

PRZEMYSKA STRAŻ POŻARNA NAGRODZIŁA NASZĄ UCZENNICĘ AGNIESZKĘ SOPEL

ZA WZOROWĄ POSTAWĘ

Na dzisiejszym apelu pan Zdzisław Wójcik w imieniu Komendanta Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Przemyślu wyróżnił uczennicę klasy trzeciej gimnazjum Agnieszkę Sopel, która wykazała się postawą godną do naśladowania. To nasza gimnazjalistka zawiadomiła Straż Pożarną o pożarze w kościele w Pikulicach. Jej szybka interwencja uchroniła świątynię przed większym spaleniem. Pan Wójcik wręczył Agnieszce list gratulacyjny oraz drobne upominki. Uczennica, pomimo młodego wieku wykazała się postawą, której pozazdrościć może niejeden dorosły człowiek i z pewnością będzie inspiracją dla innych koleżanek i kolegów. 

 

 

Agnieszko - życzymy Ci kolejnych dokonań i sukcesów w szkole oraz życiu osobistym.

Dyrektor i Grono Pedagogiczne

Zespołu Szkół w Nehrybce

 
Email Drukuj PDF

8-9 kwietnia 2015

Z WIZYTĄ W STOLICY


W dniach od 7 do 9 kwietnia 2015 r. uczniowie klasy II, III oraz część uczniów klasy IV, V, VI szkoły podstawowej
i
I gimnazjum  pod opieką Pani Ady Dorociak, Pani Edyty Norejko i Pani Joanny Tereszkiewicz wyjechali na wycieczkę do Warszawy. Po przyjeździe do stolicy uczniowie oglądali Warszawę nocą.

Swoje pierwsze zwiedzanie wycieczkowicze rozpoczęli rano  8 kwietnia na  Placu Zamkowym przy Zamku Królewskim
w Warszawie
, podziwiając architekturę Starego Miasta, umieszczonego na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

Następnie udaliśmy się do Planetarium, które znajduje się obok Centrum Nauki Kopernik. W Planetarium na sferycznym ekranie uczniowie obejrzeli wyjątkowy film  3D, ukazujący na żywo gwiazdy świecące na niebie oraz  dalekie planety pozasłoneczne i różne przejawy życia w kosmosie. W Centrum Nauki Kopernik wycieczkowicze zwiedzali w ciągu 5 godzin siedem wystawy stałych, a także Teatr Wysokich Napięć oraz Teatr Robotyczny.

Zwieńczeniem całodniowego zwiedzania była wycieczka na Stadion Narodowy, podczas której uczniowie udali się trasą kibica, zwiedzając szatnię, punkt widokowy na górnej trybunie Stadionu i  sprawdzając niezwykłą akustykę stadionu. W tym dniu byliśmy jeszcze przed Grobem Nieznanego Żołnierza oraz jechaliśmy drugą linią metra warszawskiego i zwiedzaliśmy
w dalszym ciągu Warszawę nocą.

Drugiego dnia trasa wycieczki była równie ciekawa. Rozpoczęliśmy od wizyty w Polskim Radio, w którym uczniowie słuchali na żywo audycji radiowych, zapoznali się z działalnością programów oraz wzięli udział w warsztatach nagraniowych. W tym dniu odwiedziliśmy również Sejm Rzeczypospolitej Polskiej za pośrednictwem posła Pana Piotra Tomańskiego. Zwiedzający przysłuchiwali się obradom Sejmu, zwiedzali gmach budynku na ulicy Wiejskiej, rozmawiali z posłem oraz mieli możliwość zobaczenia wielu znanych ludzi. Ciekawym punktem zwiedzania stolicy było Muzeum Powstania Warszawskiego, w którym uczniowie zobaczyli ekspozycję przedstawiającą  walkę i codzienność powstania na tle okupacji oraz poznali historię powstania warszawskiego, gromadząc karty z kalendarza. Ostatnim punktem zwiedzania w tym dniu był Port lotniczy Warszawa- Okęcie, gdzie ucniowie obserwowali przyloty i odloty samolotów. Z  Lotniska Chopina wyruszyliśmy w kierunku Przemyśla.

Nocą wycieczkowicze wrócili do swoich domów, zachwyceni architekturą Warszawy oraz pełni niezapomnianych wrażeń.

 

więcej zdjęć...

 
Email Drukuj PDF

31.03.2015 r.

Podsumowanie zbiórki elektrośmieci.


Wszystkim mieszkańcom Nehrybki, którzy aktywnie włączyli się do naszej akcji składamy serdeczne podziękowania.

Dzięki Państwa zaangażowaniu zebraliśmy wiele urządzeń elektrycznych i to dzięki Wam wzbogacimy bazę dydaktyczną naszej szkoły.

 

Szczególne podziękowania składamy:

Księdzu proboszczowi Andrzejowi Pawlik - za pomoc w zorganizowaniu akcji,

Pani Beacie Chudzio - za pomysł oraz zorganizowanie transportu,

Panu Maciejowi Marczakiewicz i jego pracownikom - za bezinteresowną pomoc
w zbiórce,

Panu Jackowi Macina - za umieszczenie informacji w gazetce,

pracownikom Gminy Przemyśl -  za pomoc w załadunku,

uczniom klasy III gimnazjum -  za reklamowanie zbiórki elektrośmieci.

 

Koordynator akcji

Małgorzata Rysak

 
Email Drukuj PDF

31.03.2015 r.

KONKURS - WARCABY W ŚWIETLICY

Zabawa jest nauką, nauka jest zabawą.

Im więcej zabawy, tym więcej nauki.”

Glen Diman

W dniu 31.03.2015 r. uczniowie klasy I i II Szkoły Podstawowej w Nehrybce wzięli udział w VIII Miedzyświetlicowym Turnieju Warcabowym organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 17 w Przemyślu. Do udziału w turnieju zaproszono dziewięć  szkół. Każda   z nich zaprezentowała
po dwóch uczestników. W toku rozgrywek przeprowadzonych modelem szwajcarskim ( każdy z każdym) nasi uczniowie zajęli kolejno:

 

Kamil Drymajło- klasa I – 7 miejsce

Karol Baranik- klasa II- 12 miejsce


NASZYM UCZNIOM SERDECZNIE GRATULUJEMY

I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!

 
Email Drukuj PDF

30.03.2015 r.

APEL WIELKANOCNY

,,Ja jestem światłością świata” pod takim hasłem  30. 03. 2015 roku w naszej  Szkole  odbył się apel z okazji świąt Wielkiej Nocy, na którym zgromadziła się cała społeczność uczniowska wraz z nauczycielami. Głównym celem uroczystości było przygotowanie naszych serc do właściwego przeżywania Triduum Paschalnego - Wielkiego Czwartku, Piątku
i Soboty, by wreszcie w Wielką Niedzielę cieszyć się i radować ze Zmartwychwstania Pańskiego.

Uczniowie klasy IV i V  pod opieką pani Agaty Twardak- Bodzioch i Agnieszki Niemiec- Buczek w montażu słowno- muzycznym przedstawili świeckie i liturgiczne zwyczaje związane z obchodami  tych świąt.

Na zakończenie  apelu głos zabrała Pani dyrektor , która złożyła wszystkim zebranym Wielkanocne życzenia.

Niech Zmartwychwstanie Pańskie,

które niesie odrodzenie duchowe,

napełni Wszystkich spokojem i wiarą,

da siłę w pokonywaniu trudności

i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość...

Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością, a także radosnego, wiosennego nastroju,
serdecznych spotkań  w gronie rodziny i wśród przyjaciół życzy:

Dyrektor ,Grono Pedagogiczne

i Społeczność Uczniowska

Zespołu Szkół w Nehrybce.


 


Strona 8 z 20