Zespół Szkół im. Tadeusza Kościuszki

w Nehrybce

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start Ratujemy i uczymy ratować
Email Drukuj PDF

 

21.10.2015 r.


AKCJA WOŚP NA DWORCU PKP


"PIERWSZA POMOC - TO DZIECINNIE PROSTE".

 

W Programie Edukacyjnym „Ratujemy i Uczymy Ratować” nasza szkoła brała udział już drugi raz. Pod opieką pani

Ady Dorociak, Edyty Szczygieł i Małgorzaty Rysak na Dworcu Głόwnym w Przemyślu, 15 uczniόw w godz. 10.00 – 12.00 uczyło podrόżnych, jak należy wezwać pogotowie do poszkodowanego w wypadku, jak sprawdzić przytomność poszkodowanego. Najczęściej uczniowie prezentowali pozycję boczną (bezpieczną) oraz resuscytację krążeniowo – oddechową (RKO).

 

 

więcej zdjęć…

 


 

16.10.2015 r.

Bijemy z Jurkiem Owsiakiem rekord

w prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej

przez jak największą ilość osόb.

Cała Polska zjednoczyła się dzisiaj  tj. 16 października we wspólnej walce o zdrowie i życie innych. Z inicjatywy Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w całym kraju próbowano dzisiaj pobić rekord w resuscytacji krążeniowo-oddechowej prowadzonej przez jak największą ilość osób. Do akcji przyłączyli się pierwszy raz uczniowie z Zespołu Szkόł w Nehrybce.

W sali gimnastycznej nad pięcioma fantomami na zmianę pochylała się setka dzieci i młodzieży wraz z nauczycielami.

Uczniowie i nauczyciele przystąpili do zadania mając na uwadze fakt, że posiadanie umiejętności niesienia pierwszej pomocy jest „na wagę życia”.

Jak informuje WOŚP, do piątkowej akcji przeprowadzanej w godz. 12-12.30 zgłosiło się ponad 88 tys. osób. Przez tydzień będzie trwała weryfikacja ich działań. Jeśli wypadnie pozytywnie, rekord z 2013 r. (83 tys. osób) zostanie pobity.

więcej zdjęć…

 

 


 

5.10.2015 r.

Przygotowania do bicia rekordu

w jak największej liczbie osób przeprowadzących resuscytacje krążeniowo – oddechową.

 


Pobijmy razem rekord!

Z okazji ogłoszonego przez Europejską Radę Resuscytacji na dzień 16 października (piątek) “Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca” pod nazwą >>Restart a Heart<< - chcemy podjąć się wyzwania - próby pobicia rekordowego wyniku z 2013 roku razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy w przeprowadzaniu resuscytacji oddechowo – krążeniowej.

Nasza szkoła otrzymała już przesyłkę z apteczkami Małego Ratownika WOŚP, które zostały złożone przez uczniów klasy 4 szkoły podstawowej oraz wyposażone w maseczki do wdechów, koc termiczny, bandaż, rękawiczki itp. Startujemy 
w piątek 16 października godz. 12.00.

Apteczki zostaną rozdane w dniu bicia rekordu.

wiecej zdjec...

 


 

17.06.2015 r.

Akcja WOŚP na dworcu PKP 
"Pierwsza pomoc - to dziecinnie proste"

W dniu 17.06.2015 r. nasi uczniowie ze szkoły podstawowej i gimnazjum od godziny 10.00 do 12.00 brali udział w Programie Edukacyjnym "Ratujemy i Pomagamy Ratować". Na dworcu kolejowym w Przemyślu uczniowie zorganizowali dwa stanowiska : jedno z fantomami, na których szkolili podróżnych jak poprawnie wykonywać resuscytację krążeniowo - oddechową oraz drugie stanowisko - gdzie pokazywali i uczyli przechodniów ułożenia poszkodowanego w pozycji bocznej. Dodatkowo pasażerowie uczyli się jak należy wzywać pogotowie, jak sprawdzić przytomność poszkodowanego oraz jak prawidłowo udrożnić drogi oddechowe.

Każdy uczeń biorący udział w akcji otrzymał pamiątkową koszulkę z logo Programu Edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować”.

 

więcej zdjęć...

 


 

06.01.2011

WOŚP DOBRZE NAKRĘCONA!


XIX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy poświęcony jest w tym roku dzieciom z problemami urologicznymi i nefrologicznymi.

W Przemyślu miejski sztab Finału mieści się w Młodzieżowym Domu Kultury. 100 osobowa grupa wolontariuszy będzie zbierać datki na ten cel  od godziny 8.00. O godzinie 16.00 rozpoczną się koncerty na przemyskim Rynku, które potrwają aż do godziny 22.00. Tradycyjnie od wielu lat, punktem kulminacyjnym  WOŚP jest "Światełko do nieba", które rozpocznie się punktualnie o 20.00.

Weź udział w  XIX Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!