Zespół Szkół im. Tadeusza Kościuszki

w Nehrybce

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start Program Projektor
Email Drukuj PDF

22 grudnia 2015 r.

Kryminalistyka w Szkole Podstawowej

W dniu 22 grudnia 2015 roku po klasowych Wigiliach  i Jasełkach Studenci z ,,Projektora - Wolontariat Studencki” przeprowadzili zajęcia z kryminalistyki dla chętnych dzieci. Najwięcej było uczniów z klas I-III. Zajęcia miały  na celu rozbudzić wyobraźnię uczestników, wprowadzić w tajemniczy świat kryminalistyki oraz rozwinąć zdolności logicznego myślenia i rozwiązywania zagadek. Na zajęciach kryminalistyki uczestnicy zostali wprowadzeni w tajemniczy świat intryg oraz zagadek, których rozwiązanie łamie głowę niejednego detektywa. Poznali przy tym tajniki m.in. takich dziedzin kryminalistyki jak: daktyloskopia, cheiloskopia, traseologia, mechanoskopia. Mieli również okazję zobaczyć jak wygląda proszek daktyloskopijny, przyjrzeć się własnym odciskom palców wykonanych tuszem na kartach eliminacyjnych, służących służbom mundurowym do porównania odbitek linii papilarnych znalezionych na miejscu zdarzenia i odbitek osób podejrzanych. Dowiedzieli się w jaki sposób zabezpieczone są banknoty emitowane przez Narodowy Bank Polski oraz jak sami mogą zabezpieczyć ważne dla siebie przedmioty za pomocą pisaków znakujących UV oraz proszku detekcyjnego UV. To wszystko w atmosferze świetnej zabawy, rozbudzającej wyobraźnię uczestnika i na chwilę przenoszącego go do roli prawdziwego detektywa.

 


7 grudnia 2015 r.

Witaj Święty Mikołaju

PROJEKTOR - WOLONTARIAT STUDENCKI

 

Zgodnie z tradycją w dniu 7 grudnia naszą szkołę odwiedził święty Mikołaj. Jego pomocnikami byli: śnieżynka i diabołek, którzy pomagały Mikołajowi rozdawać paczki pełne słodyczy i rόżnych prezentόw. Wizyta Mikołaja przyniosła uczniom wielką radość.
 

 


 

27.11.2015

WIELKI FINAL

"DZIECIAKI W BIZNESIE"

 

W dniu 27 listopada 2015 r. uczniowie z naszej szkoły uczestniczyli w Wielkim Finale kampanii edukacyjnej „Dzieciaki w Biznesie”. Finał odbył się na Politechnice Rzeszowskiej. Jednym z zadań uczniόw było przygotowanie gry planszowej o tematyce ekonomicznej. Przedstawicielem naszej grupy była Aleksandra, która reprezentowała naszą szkołę w teleturnieju wiedzy ekonomicznej, gdzie musiała odpowiadać na pytania związane z obrotem bezgotówkowym, budżetem domowym czy korzystaniem z kart płatniczych. Kolejną rywalizacją był konkurs na zrobienie zakupów według listy za jak najmniejszą kwotę. Dzieci miały do dyspozycji ulotki oraz reklamy z różnych sklepów.  Kolejną atrakcją dla dzieci były warsztaty cyrkowe. Wszyscy uczestnicy Finału przez chwilę mogli spróbować swoich sił w żonglerce oraz innych zabawach cyrkowych.

Naszą szkołę godnie reprezentowali uczniowie z klasy czwartej: Lilianna i Mateusz oraz uczniowie z klasy piątej: Aleksandra i Sebastian. Uczniami opiekowała się p. Małgorzata Rysak.

 


 20.11.2015 r

"Dzieciaki w biznesie"

Trzecie spotkanie.


 

 13.11.2015 r.

"Dzieciaki w biznesie"

Drugie spotkanie.
 6.11.2015 r.

"Dzieciaki w biznesie"

Zajęcia ze studentami  z Politechniki Rzeszowskiej.

 4 października 2015 r.

„DZIECIAKI W BIZNESIE”

 

W dniu 4 października 2015 nasza szkoła została zakwalifikowana do IV edycji Kampanii Edukacyjnej
„Dzieciaki w Biznesie”. W  okresie od 20 października do 20 listopada 2015 roku
studenci 
z Politechniki Rzeszowskiej przeprowadzą
4 spotkania z uczniami z klasy 4 szkoły podstawowej.

 

Z niecierpliwością czekamy na wizytę studentόw ;)

 


15 WRZESNIA 2015

ROBOTYKA I STUDENCI Z "PROJEKTORA"

15 WRZEŚNIA 2015 na zaproszenie p. Ady Dorociak do naszej szkoły przyjechali studenci,, Projektor Wolontariat Studencki” z zajęciami z robotyki. Jak zwykle wszyscy byli zachwyceni. W zajęciach uczestniczyli wszyscy uczniowie Zespołu Szkół w Nehrybce. Najwięcej radości warsztaty sprawiły uczniom klasy pierwszej ponieważ było to jak na pierwszaków przystało pierwsze ich spotkanie z ,,Projektorem Wolontariat Studencki”  po wakacjach.

 5 grudnia 2014 r.

VII PODKARPACKA GALA WOLONTARIATU

NASZA SZKOŁA "SZKOŁĄ AKTYWNĄ SPOŁECZNIE"

Dnia 5 grudnia 2014r.odbyła się Młodzieżowym Domu Kultury w  Rzeszowie VII Podkarpacka Gala Wolontariatu. Nasza szkoła odebrała z rąk Kuratora Oświaty wyróżnienie w kategorii „Szkoła Aktywna Społecznie”. Wyróżnienie i ten zaszczytny tytuł otrzymaliśmy dzięki zaangażowaniu i współpracy dyrekcji, całego grona pedagogicznego, pracowników oraz rodziców uczniów naszej szkoły. Na gali naszą szkołę reprezentowała pani Ada Dorociak. Słowa uznania i podziękowania kierujemy do Pana Kamila Wrzosa - Członka Zarządu Generator Inspiracji i Podkarpackiego Koordynatora Programu” Projektor -wolontariat studencki” oraz rzeszy pełnych entuzjazmu i pasji studentów Uniwersytetu Rzeszowskiego i Politechniki Rzeszowskiej.


 

 5 grudnia 2014 r.

MIKOŁAJ W NASZEJ SZKOLE

PROJEKTOR - WOLONTARIAT STUDENCKI

Jak zwykle o tej porze Mikołaj nie zapomniał o tych, którzy tak niecierpliwie go wypatrują, czyli o dzieciach. I tym razem ich nie zawiódł. Odwiedził uczniów z naszej szkoły. Nie zapomniał także o prezentach. Radości nie było końca! A upominki były różne: słodkości, maskotki - nikt nie otrzymał rózgi. Niektórych odwiedzi podczas szkolnych wigilii. Dziękujemy Ci święty Mikołaju za pamięć i miłe niespodzianki. Niech zdrowie Ci dopisuje, bo chcielibyśmy spotkać się z Tobą w przyszłym roku i w następnym i w następnym...!

więcej zdjęć ...

 22 listopada 2014 r.

KRÓLOWE NAUK W NEHRYBCE

Sobota 22 listopada 2014 roku, dzień wolny od zajęć w szkołach, a dzieci i młodzież oraz rodzice i grupka nauczycieli przed 10.00 idą do szkoły. Studenci z PROJEKTORA - Wolontariat Studencki" już na stałe wpisali się w działania szkoły. Po raz kolejny takie dziedziny jak: chemia, pokazy z fizyki, biologia, kryminalistyka, robotyka i pierwsza pomoc przedmedyczna bardzo nas zaskakiwały ale również bawiły i cieszyły.  Gościliśmy młodzież z IV LO w Przemyślu i przedszkolaki z Grochowiec.

Wszyscy bawili się świetnie pod opieką p. Dyrektor Beaty Rojek, Ady Dorociak, Edyty Norejko, Alicji Osiadły, Edyty Szczygieł i Małgorzaty Rysak. Zajęcia trwały do godzin popołudniowych. Uczniowie wracali do domu pełni wrażeń. Wielkie podziękowania składamy paniom kucharkom oraz rodzicom, którzy przygotowali poczęstunek dla wolontariuszy oraz dzieci.

więcej zdjęć ...

 


 

5.09.2014

FINAŁ

Nadszedł ostatni dzień spotkań z Wolontariuszkami a co za tym idzie FINAŁ, WIELKI FINAŁ, czyli obiecana niespodzianka. Odbyły się zawody sportowe. Zaprezentowaliśmy również pokaz mody, baniek mydlanych, sztuczki cyrkowe i szereg innych atrakcji. Ale gwoździem ponad 1,5 godzinnego programu, który mógł obejrzeć każdy zaproszony Gość, było przedstawienie w postaci pantomimy - myśmy nic nie mówili.

Pożegnaniom nie było końca, niektórzy kilka razy do szkoły wracali. Na tym relację kończymy i w nowy rok szkolny, niestety już bez dziewczyn, wkroczymy.

więcej zdjęć ...


4.09.2014

Przygoda, przygoda - każdej chwili szkoda!!!

Czwarty dzień przygody z Projektorem to dzień przygotowań do obiecanej niespodzianki. Zaczęliśmy od Ciapa La Galeiny, przygotowania zaproszeń i strojów. Potem udaliśmy się na podwórku, aby uczestniczyć w grze terenowej w języku angielskim. Biegi, skoki, pajączek, kapki i tor przeszkód nie były dla nas żadnym wyzwaniem. Dzień był ciężki i bardzo pracowity, ale pełen wrażeń.


więcej zdjęć ...


03.09.2014 r.

„PROJEKTOR – wolontariat studencki” ponownie w szkole

– dzień trzeci -

 

Kolejny dzień szkoły rozpoczął się dla nas od realizacji podstawy programowej. Następnie po kilku godzinach nauki ruszyliśmy na spotkanie z Anią i Sylwią. A tam czekały na nas: kolorowa masa solna i magiczne postacie z niej tworzone, tańce oraz niespodzianka, 
o której dowiecie się wkrótce…

więcej zdjęć ...


2.09.2014

Wolontariuszki i my w akcji -  część druga

Pierwszy dzień zajęć szkolnych to dla nas drugi dzień spotkania z Sylwią i Anią. Na początku grzecznie się uczyliśmy a potem w tany

z dziewczynami ruszyliśmy. A co dziś robiliśmy? Długo by wymieniać, ale rąbka tajemnicy Wam uchylimy.  I tak: regulamin tworzymy,

z balonami biegamy i tor przeszkód układamy. Potem nauczyliśmy się kręcić talerzami oraz rozpoznawać przedmioty stopami.


więcej zdjęć...01.09.2014 r.

„PROJEKTOR – wolontariat studencki” ponownie w szkole

1 września to dla większości uczniów ostatnie godziny spędzone po oficjalnym rozpoczęciu roku na podwórku z głową wolną od nauki. Jednak nie dla nas. My zaraz po poznaniu planu lekcji zaczęliśmy zabawy z Anią i Sylwią – studentkami, które przez cały tydzień będą prowadzić zajęcia „Mały artysta”.

Dziś rozpoczęliśmy spokojnie: „ciemne” gry na świeżym powietrzu czyli slalom z podpowiadaniem, poznawanie magii baniek a także zabawy 
z chustą. Największą popularnością cieszył się jak zwykle rekin. A  jutro co to będzie …?

więcej zdjęć..."Projektor naszym Przyjacielem"


Od 1 do 5 września br. w Szkole Podstawowej w Nehrybce odbędą się zajęcia prowadzone przez "Projektor wolontariat studencki". Nie będzie to przeszkadzało w realizacji podstawy programowej i będzie zintegrowane z procesem dydaktycznym. Będzie uzupełnieniem i uatrakcyjnieniem zajęć.Wydłuży pobyt dziecka w szkole do godzin popołudniowych. Dzieci pod czujnym okiem nauczycieli będą  bezpiecznie i aktywnie spędzać czas. Harmonogram zajęć będzie podawany na bieżąco.

W poniedziałek zajęcia rozpoczną się zaraz po oficjalnym rozpoczęciu roku szkolnego i będą trwały ok 5 godzin. W ciągu całego tygodnia Przedszkolaki też będą mieć możliwość uczestniczenia w zajęciach.


 

 


 

25.07.2014

Wakacje z PROJEKTOREM

DZIEŃ PIĄTY

 

Nadszedł ostatni dzień wakacji ze „Stefanem” i „Alanem”. Podczas piątkowych zajęć poznaliśmy tajny malinowy szyfr, tworzyliśmy grę terenową, dmuchaliśmy ośmiornice i samoloty, 
a na końcu długo się żegnaliśmy i twarze malowaliśmy.

Jednak największą atrakcją całego tygodnia była możliwość oblania wodą „Stefana”. Dziewczynom dziękujemy i zapraszamy za rok!

Animatorki: Małgorzata Koprowicz – „Alan”, Justyna Michalska – „Stefan”.

Opiekunowie: Ada Dorociak, Edyta Norejko, Edyta Szczygieł.

więcej zdjęć...24.07.2014

Wakacje z Projektorem

DZIEŃ CZWARTY

 

Kolejny dzień „Wakacji z Projektorem” upłynął pod hasłem dobrej zabawy: dmuchanie balonów, bitwy na miecze, turniej szybkości na miotłach. A to wszystko okraszone doświadczeniami i eksperymentami chemicznymi, znikającym sercem ze styropianu oraz wybuchami coli (light oczywiście).

Animatorki: Małgorzata Koprowicz, Justyna Michalska

Opiekunowie: Ada Dorociak, Edyta Norejko

więcej zdjęć...23.07.2014

Wakacje z PROJEKTOREM

DZIEŃ TRZECI

 

Dziś, po dniu pełnym nowych doświadczeń oraz poznawania „prawa dżungli”, zbyt dużo do pisania nie mamy tylko do obejrzenia galerii zapraszamy i z wielką niecierpliwością na kolejne dni czekamy.

Animatorki: Małgorzata Koprowicz, Justyna Michalska

Opiekunowie: Ada Dorociak, Edyta Norejko, Joanna Tereszkiewicz

więcej zdjęć...22.07.2014

Wakacje z PROJEKTOREM


DZIEŃ DRUGI ;)

 

Wtorek, 22 lipca 2014 r. godzina 8.28, miejsce: korytarz wejściowy w Zespole Szkół w Nehrybce. Cisza, ale chyba przed burzą. 8:30 – czas start! Zaczynamy drugi dzień zajęć z Projektorem. A co podczas niego? Gry i zabawy z chustą, niekończący się „Rekin i ratownicy”, wyścigi rzędów, bingo oraz kolorowe eksperymenty i doświadczenia z mleka, wody, pieprzu i odczynników chemicznych. Szkoła jeszcze cała ! Zobaczymy co będzie jutro…

Animator: Justyna Michalska

Opiekunowie: Ada Dorociak, Edyta Norejko, Małgorzata Rysak

Galeria zdjęć dzięki niezastąpionemu fotografowi Krystianowi Kindlikowi.

więcej zdjęć...

 21.07.2014

 

WAKACJE Z PROJEKTOREM

 

DZIEŃ PIERWSZY

 

W dniu 21 lipca w Zespole Szkół w Nehrybce rozpoczęły się „Wakacje z Projektorem – wolontariat studencki”. Uczestnikami były dzieci z Przedszkola i Szkoły Podstawowej, wśród których przeważali uczniowie klas I-III. W trakcie 5h zajęć na świeżym powietrzu, w sali gimnastycznej i w klasach bawili się oni z chustą animacyjną, naśladowali „żywe rzeźby”, tworzyli dzieła plastyczne z wykorzystaniem rolek po papierze, a także dowiedzieli się dlaczego ocet i olej tworzą bąbelki.

Ciąg dalszy już jutro :-)

Animator: Justyna Michalska

Opiekunowie: Ada Dorociak, Edyta Norejko, Małgorzata Rysak

więcej zdjęć...

 23.02.2014 r.

 

"PROJEKTOR - WOLONTARIAT STUDENCKI"

POKAZY NAUKOWE W NASZEJ SZKOLE.

 

W dniu 23 lutego 2014 r. w Zespole Szkół w Nehrybce odbyły się – Pokazy naukowe realizowane przez ,,Projektor wolontariat studencki” wprowadzające uczniów, nauczycieli, rodziców w świat nauki. Studenci z inicjatywy p. Ady Dorociak, już po raz kolejny przeprowadzali zajęcia w naszej szkole, ale nie na taką skalę i nie z takim rozmachem.

,,Program Projektor” już na wcześniejszych etapach edukacji promuje  takie dziedziny naukowe jak chemia, fizyka, biologia, robotyka, kryminalistyka, pierwsza pomoc, przekonując że jest to inwestycja, która zaprocentuje w przyszłości dzięki innowacyjności i konkurencyjności polskiej gospodarki.”

Pokazy dostarczyły  uczestnikom niezapomnianych wrażeń i były interesującą lekcją. Podczas realizacji projektów Wolontariusze korzystali z niekonwencjonalnych, innowacyjnych metod przekazywania wiedzy.

,,Metodologia opiera się na transferze wiedzy, jaki dokonuje się między studentami – pasjonatami nauk ścisłych a uczniami przedstawicielami młodszego pokolenia. Eksperymenty i doświadczenia naukowe to najlepsza, najbardziej aktywizująca uczniów metoda dydaktyczna. Był to czas niezapomnianych atrakcji, zabaw, eksperymentów naukowych.”

Uczestnicy mieli możliwość i okazję poznawać prawa nauki poprzez samodzielne  przeprowadzanie doświadczeń, które pomagają im lepiej zrozumieć zjawiska z życia codziennego. Eksperymenty przykuwały uwagę oglądających, przybliżały nieraz trudne zagadnienia w ciekawy i przystępny sposób. Uczestnicy uzyskali odpowiedzi na nurtujące ich pytania.

Dowiedzieli się, jakie możliwości mają roboty, jakie tajemnice kryje nasz organizm, co to jest DNA, co to jest kryminalistyka, jak domowym sposobem zrobić, np. żelki, jojo itp. Dzieci w zabawowej formie zostały wprowadzone w tajemniczy świat nauk, które, na co dzień nas otaczają.

W pokazach naukowych w liczbie ok. 200 osób udział wzięli uczniowie:

  • Zespołu Szkół Nehrybce pod opieka nauczycieli,
  • SP w Łętowni pod opieką p. Ewy Czech,
  • SP w Lesznie pod opieką pani Janiny Nowińskiej,
  • ZSP Orły pod opieką p. Małgorzaty Kulawskiej,
  • SP nr 11 w Przemyślu.

Powitaliśmy także Przedstawicieli Urzędu Gminy Przemyśl, Dyrektora Biura Posła na Sejm RP Piotra Tomańskiego, Naczelnika Wydziału Rozwoju Gospodarczego, Edukacji, Kultury i Promocji w Przemyskim Starostwie Powiatowym.

Spotkanie zakończyło się wspólnym zdjęciem. Wszyscy rozstali się z nadzieją następnego spotkania. Na zakończenie Pikniku koordynator szkolny Ada Dorociak podkreśliła, że z pewnością dzień dzisiejszy to dzień niesamowitej przygody z nauką. Zapewne zachęcił dzieci, młodzież i dorosłych do poszerzania wiedzy z fascynujących nauk ścisłych i rozwijania zainteresowań oraz pasji.

Pokazy miały uroczystą oprawę i były profesjonalnie prowadzone przez wolontariuszy. Było rozpoczęcie powitanie przez p. Dyrektor Beatę Rojek, podział na grupy i prezentacja dziedzin. Były podziękowania i poczęstunek zorganizowany przez rodziców. Gospodarze przyjęli wszystkich uczestników i gości bardzo serdecznie z nadzieją dalszej współpracy. W realizację tego przedsięwzięcia aktywnie włączyli się prawie wszyscy nauczyciele ZS w Nehrybce, rodzice oraz członkinie PSAPC. F Grupa Regionalna Przemyśl.

więcej zdjęć...

 


 

24 listopada 2012 r

Piknik naukowy Nobel III

W dniu 24 listopada 2012 roku klasa pierwsza Szkoły Podstawowej w Nehrybce została zaproszona do Szkoły Podstawowej nr 11 w Przemyślu na spotkanie ze studentami Politechniki Rzeszowskiej.

Na te kilka godzin sale lekcyjne zamieniły się w prawdziwe laboratoria. Równolegle odbywały się zajęcia z biologii (w tym genetyki), pierwszej pomocy, chemii, fizyki, robotyki. W czasie tych zajęć dzieci i młodzież zobaczyli między innymi: jak bananem wbić gwóźdź, jak w środku lata boisko zamienić w małe lodowisko i w jaki sposób zaprogramować do pracy robota. Było dużo zabawy. Dzieci same wykonały wiele doświadczeń.

Zgromadzeni uczniowie długo nie zapomną tego co zobaczyli, a zdobyte przez nich doświadczenia na pewno zaowocują w przyszłości

Program „PROJEKTOR - wolontariat studencki” to połączenie dziecięcej radości i studenckiej pasji – wspólna działalność na rzecz dzieci, która angażuje środowisko akademickie i szkolne.

więcej zdjęć ...