Kółko szachowe

Zapraszamy uczniów do udziału w zajęciach kółka szachowego. Uczymy podstaw gry, gramy w szachy, poznajemy taktykę szachową, będziemy przygotowywać się do turniejów …

Nauka gry w szachy daje wiele korzyści, ćwiczy pamięć, koncentruje uwagę,  stwarza sytuacje wymagające abstrakcyjnego myślenia. Szachy wyrabiają umiejętność panowania nad sobą, uczą wytrwałości, poczucie odpowiedzialności za własne decyzje, odwagę. Uczą myśleć obiektywnie i nie lekceważyć żadnego przeciwnika. Nauka gry w szachy wpływa na lepszy rozwój logicznego myślenia uczniów, a przez to ułatwia rozumienie treści matematycznych.

Szachy to najstarsza gra strategiczna, którą znają i doceniają ludzie z całego świata. Przyjmuje się, że pierwsza wersja gry powstała w Indiach. A następnie trafiła do Persji  w VI wieku n.e. Później spopularyzowała się ona wśród Arabów, a dopiero potem trafiła do Europy. Jej zasady ciągle były zmieniane i modyfikowane, by jak najbardziej uatrakcyjnić i doprecyzować grę.

W roku szkolnym 2020/21 kółko szachowe prowadzone jest dla uczniów klas 4 i 5. Odbywa się w czwartki na 1 lekcji. Jeśli zainteresowanie będzie większe, jest możliwość zorganizowania zajęć również w godzinach popołudniowych. Zainteresowanych prosimy o kontakt z nauczycielem prowadzącym.