Dzień kropki

Kiedy Peter Reynolds napisał książkę „The Dot” nie myślał pewnie, że poruszy kropkowy świat i to dosłownie. Jest autorem i ilustratorem książek dla dzieci i młodzieży, zdobywcą wielu nagród. Książeczka The Dot opowiada o kropce, która zmieniła świat małej Vashti, albo o Vashti, która dzięki kropce uwierzyła w siebie. Kropka z książeczki o Vashti stała się pretekstem do zorganizowania wielkiej światowej akcji – Międzynarodowego Dnia Kropki. Od pięciu lat 15 września obchodzi się International Dot Day. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Ponieważ jesteśmy kreatywni, odważni i zabawni w tym roku postanowiliśmy przyłączyć się do obchodów tej inicjatywy. Międzynarodowy dzień Kropki rozpoczęliśmy od pooglądania filmiku i przeczytania historii Vashti. Przygotowaliśmy nasze kropki według własnego pomysłu. Na szkolnym korytarzu powstało Drzewo Naszych Talentów, które obrazuje jak bardzo się od siebie różnimy. Za rok znowu przyłączymy się do wspólnych obchodów tego niezwykłego dnia.