Warsztaty w klasie V z PROJEKTOREM

W dniach 10 i 11 czerwca w klasie V odbyły się warsztaty na temat wdzięczności i szczęścia prowadzone przez studentów z Krakowa. W ramach zajęć uczniowie zastanawiali się czym jest wdzięczność?, Kiedy okazujemy innym pozytywne emocje? Czy umiemy dziękować za to, co mamy? Uczniowie usłyszeli, że praktykowanie wdzięczności niesie za sobą bardzo wiele pozytywnych korzyści dla rozwoju i funkcjonowania człowieka, relacji z innymi. Wdzięczność poprawia nam samopoczucie, funkcjonowanie emocjonalne, wycisza i uspokaja. Szczęściem natomiast wcale nie jest posiadana ilość pieniędzy, drogi samochód, czy ogromna willa wśród pięknych, rozłożystych drzew. Szczęściem jest miłość i przyjaźń. Te dwie rzeczy sprawiają, że nasze życie nabiera kolorów, a my stajemy się lepszymi ludźmi.