Wycieczka do Rokszyc

Dzisiaj dzieci z klas 4 i 5 odwiedziły zagrodę ze zwierzętami w Rokszycach. Stanowi ona niewątpliwą atrakcję nie tylko dla najmłodszych, ale także starszych miłośników zwierząt i przyrody. Jest tutaj sporo ciekawych gatunków zwierząt i ptaków. Zobaczyć można między innymi jelenie, sarny, osła, alpaki, lamę, owce, kozy, krowy, świnki morskie oraz króliki, kury, kaczki i pawie. Bardzo ciekawym doświadczeniem jest to, że przy wejściu każdy dostaje karmę i może samodzielnie nakarmić większość zwierząt. Są one przyzwyczajone do obecności ludzi i niektóre bez obaw podchodzą na bliską odległość dając się głaskać.
Można tu doskonale wypocząć z dala od miejskiego zgiełku, w otoczeniu pięknej przyrody i zwierząt. Dodatkową atrakcją była przejażdżka bryczką po okolicy oraz pieczona kiełbaska. Nie zabrakło gier zespołowych i zabawy na placu zabaw.