XVIII Powiatowa Olimpiada Sportowa pod hasłem „Igrzyska Radości, Zdrowiem Przyszłości”

 
19 października 2021r. w naszej szkole odbyła się XVIII Powiatowa Olimpiada Sportowa „Igrzyska Radości, Zdrowiem Przyszłości”. Organizatorem była PSAPC.F Grupa Regionalna Przemyśl oraz Starostwo Powiatowe w Przemyślu, w ramach sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli animatorów pedagogiki C. Freineta przy PCEN w Przemyślu, którego członkiniami są nauczycielki Ada Dorociak i Edyta Norejko.
W igrzyskach brało udział 44 uczniów klas I – III. Jak na olimpiadę przystało, na początku był przemarsz, zapalenie znicza i odśpiewanie hymnu ,, O tym, że sport to zdrowie już małe dziecko wie”. Potem przyszedł czas na konkurencje sportowe. Uczniowie rywalizowali ze sobą w czterech konkurencjach: skoki na piłkach, bieg sztafetowy, slalom między pachołkami, dodawanie skoków. Mini maraton przebiegał w kategorii chłopców i dziewcząt. Pogoda nie dopisała, więc impreza sportowa musiała się przenieść do sali gimnastycznej. Mimo to duch zdrowej rywalizacji i atmosfera zabawy dominowały. Złote medale, dyplomy dla uczestników zostały wręczone.
Mini maraton klasa III,
w grupie chłopców:
Boryło Michał – I miejsce,
Leszczuch Kewin – II miejsce,
Szklanny Sebastian _ III miejsce
W grupie dziewczynek:
Koczenasz Estera – I miejsce,
Kocur Wiktoria – II miejsce,
Chytła Maja – III miejsce
Mini maraton klasa II,
w grupie chłopców:
Śliż Szymon – I miejsce,
Banaś Karol – II miejsce,
Wac Filip – III miejsce,
w grupie dziewczynek”
Stasik Maja – I miejsce,
Zajączkowska Oliwia – II miejsce,
Pipska Aleksandra – III miejsce,
Mini maraton klasa I,
w grupie chłopców:
Paweł Geroń – I miejsce.
Roman Yatsulchak – II miejsce,
w grupie dziewczynek:
Kwiatkowska Kinga – I miejsce,
Stachowicz Kornelia II miejsce,
Droń Aleksandra – III miejsce,