Emilka zdobywczynią V miejsca w OKK- Legnica 2021

Emilia Grochala reprezentowała Zespół Szkół w Nehrybce , Gminę Przemyśl i Podkarpacie we wszystkich czterech etapach konkursu. W obydwu wystąpieniach konkursowych zaprezentowała tematykę związaną z walorami naszego regionu, jego zabytkami oraz historią .
Uczennica w swoim wystąpieniu finałowym przygotowanym pod kierunkiem Pani Joanny Tereszkiewicz zaprezentowała siedmiominutowy tekst własnego autorstwa, pt. „ Kopiec Tatarski w Przemyślu- historie znane i nieznane”, który pozwolił jej znaleźć się w gronie siedmiu laureatów.
Ostatni IV etap konkursu odbył się 4 grudnia 2021r. ,podczas którego siedmiu uczestników ścisłego finału na wideospotkaniu zaprezentowało siedmiominutowe wystąpienie oraz trzyminutową improwizację.
Suma punktów za siedmiominutowe wystąpienie oraz improwizację pozwoliła Emilii uzyskać tytuł Laureata V miejsca XXXVII Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego Dzieci i Młodzieży Szkół Podstawowych – Legnica 2021.
Konkurs krasomówczy należał do jednego z trudniejszych, ponieważ jurorzy w ściśle określonym czasie nie tylko oceniali umiejętność poprawnego posługiwania się językiem polskim, bogactwo języka i jego barwność, ale także logiczne formułowanie myśli, płynność oraz poprawność wyrażania się i sugestywność wypowiedzi, a także kontakt wzrokowy z kamerą.
Poziom tegorocznych wystąpień był bardzo wysoki i wyrównany, a każda mowa niezwykle interesująca i barwna.
Gratulujemy Emilce.