III Edycja Międzynarodowego Konkursu „Niedźwiedź Wojtek – żołnierz gen. Andersa” – wręczenie nagród laureatkom za zajęcie II miejsca

📌23 czerwca 2023 r. w Zespole Szkół w Nehrybce zostały wręczone przez Panią Dyrektor nagrody Magdalenie Hańczuk z kl. V i Emilii Grochali z kl. VIII za  reprezentowanie naszej szkoły w międzynarodowym konkursie  plastyczno-literackim organizowanym przez IPN – Oddział w Rzeszowie, w którym wzięło udział 250 prac, m.in. z Polski, Szkocji, Niemiec, Belgii i Egiptu.

 

🏆Madzia zajęła II miejsce w kategorii: komiks 9-12 lat, w którym przedstawiła niezwykłą historię niedźwiedzia Wojtka, który wraz z polskim wojskiem przebył szlak bojowy armii gen. Andersa.

🏆Emilia zajęła II miejsce w kategorii: kartka pocztowa 13-16 lat, w której zaprojektowała i wykonała pocztówkę wraz z opisem historii misia- żołnierza.

✍Dziewczyny przygotowywały prace konkursowe pod opieką merytoryczną Pani Joanny Tereszkiewicz.

 

📑Obie prace przedstawiają epizod związany z niedźwiedziem Wojtkiem, rozgrywający się na tle działań Wojska Polskiego na Wschodzie, a następnie 2. Korpusu Polskiego w czasie II wojny światowej.

 

👏👏👏Gratulujemy sukcesu!