Ekologiczny pokaz mody

Ekologia to nie tylko ważna sprawa, ale także i modna ,również w dosłownym znaczeniu.
Wiedzą o tym uczniowie klasy I, II, III Szkoły Podstawowej w Nehrybce, którzy pod opieką nauczycieli przygotowali ekologiczny pokaz mody „ Eko- kreacje”. Pokaz odbył się w ramach realizacji 2 modułu projektu edukacyjnego „ Czytam z klasą”.
Uczniowie zaprezentowali swoje niecodzienne stroje na niemalże prawdziwym wybiegu dla modelek i modeli. Dzieci wraz z rodzicami stworzyły kreacje wykonane z surowców wtórnych np. papieru, butelek plastikowych, tektury, worków foliowych, wykazując się ogromnym zaangażowaniem i niezwykłą pomysłowością. Wszystkie kreacje były piękne.
Dzieci pokazały, że liczy się nie tylko moda, ale także ekologia.
Szczególne podziękowania składamy Rodzicom za ogrom pracy włożonej przy wykonaniu strojów, a także pani Dyrektor Małgorzacie Rysak i pani Dorocie Husar- Milewskiej za nieocenioną pomoc przy realizacji pokazu.