Egzamin na Kartę Rowerową.

9 czerwca 2021 roku uczniowie naszej szkoły przystąpili do egzaminu na kartę rowerową. W pierwszej kolejności musieli się zmierzyć z częścią teoretyczną i testem składającym się z 25 pytań. Egzamin z części teoretycznej odbył się na platformie internetowej. Uczniowie rozwiązali test dotyczący elementów kodeksu ruchu drogowego oraz zasad bezpiecznego poruszania się po drogach. Kto udzielił prawidłowej odpowiedzi na co najmniej 20 pytań mógł podejść do części praktycznej egzaminu – czyli jazda po przygotowanym torze. Trzeba było zaprezentować m.in.: obsługę roweru, umiejętność wsiadania na rower, utrzymania równowagi podczas jazdy, umiejętność utrzymania się na swoim pasie ruchu i swoim torze jazdy, umiejętność zasygnalizowania wykonania manewru (np. przy skręcaniu: obrót głowy w celu sprawdzenia bezpieczeństwa, wyciągnięcie ręki, dwie ręce podczas manewru na kierownicy), odpowiednie ustawienie do skrętu w lewo z drogi jednokierunkowej, umiejętność zasygnalizowania opuszczenia ronda, prawidłowe zatrzymanie (zahamowanie) przed linią STOP.
Pogoda dopisała, było słonecznie i bez deszczu, co umożliwiło nam przeprowadzenie bez problemów obu części egzaminu.