Poranek Wielkanocny w naszej szkole

Święta Wielkanocne to bardzo radosny czas, w który wprowadzili nas w dniu dzisiejszym uczniowie klasy IV i VII, prezentując społeczności szkolnej montaż słowno-muzyczny opowiadający o obchodach Wielkiego Tygodnia ze szczególnym uwzględnieniem tradycji Świąt Wielkanocnych na Podkarpaciu.
To właśnie rozpowszechnione w naszej kulturze tradycje podkreślają nasz narodowy charakter, naszą polską gościnność, serdeczność i głęboką pobożność. Uczniowie podkreślili, że dzięki głębokiej wierze, pielęgnowaniu tradycji chrześcijańskich, ich kultywowaniu i przekazywaniu z pokolenia na pokolenie, nam Polakom udało się przetrwać trudne okresy w naszej historii.
Niepowtarzalny klimat, życzenia i świąteczny nastrój towarzyszył nam również podczas degustacji tradycyjnych potraw Wielkanocnych.