31.05.2023 r. Egzamin na kartę rowerową.

Jazda rowerem daje uczniom zarówno wiele korzyści, jak i radości. Do 10 roku życia jazda powinna odbywać się bezwarunkowo pod opieką osoby dorosłej – rodzica albo innego opiekuna. Później możliwe są samodzielne przejażdżki, choć należy oczywiście pamiętać o bezpieczeństwie.
Aby uzyskać dokument uprawniający do jazdy należy zdać egzamin na kartę rowerową. Kartę rowerową może uzyskać ten, kto: skończył 10 lat, wykazał się dobrą znajomością zasad ruchu drogowego, opanował technikę kierowania rowerem.
Nasi uczniowie systematycznie utrwalali sobie przepisy ruchu drogowego. Zwieńczeniem tych lekcji był dzisiejszy egzamin na kartę rowerową. Do egzaminu przystąpiło 12 uczniów z różnych klas. Wszyscy uzyskali pozytywny wynik egzaminu teoretycznego, a następnie przystąpili do sprawdzianu praktycznego – zaliczenia przejazdu na nowo otwartym miasteczku ruchu drogowego.
Egzamin przeprowadził nauczyciel posiadający uprawnienia do egzaminowania dzieci na kartę rowerową – p. Grzegorz Żuk oraz egzaminator z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Przemyślu.
Dodatkową atrakcją podczas tego dnia były pojazdy z literką „L”. Można było usiąść za kierownicą auta osobowego oraz traktora. Uczniowie mogli też zobaczyć, jak wygląda droga pijanego kierowcy. O tym, jak widzi świat nietrzeźwy za kółkiem przekonali się uczniowie, gdy włożyli specjalne alko-gogle i musieli prowadzić wyznaczoną trasą malutkie dziecinne taczki 😉
Gratulujemy kolejnym uczestnikom ruchu drogowego, którzy zdali egzamin i wkrótce otrzymają swoje pierwsze „prawa jazdy”.