Dzień Bezpiecznego Internetu

9 lutego 2021 to międzynarodowa inicjatywa, która ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu. 

Również w naszej szkole odbyło się kilka wydarzeń poświęconych tym zagadnieniom.

Uczniowie z klas młodszych brali udział w zajęciach edukacyjnych prowadzonych przez Panią Pedagog. Tworzyli wspólną sieć i zwracali szczególną uwagę na wszelkie zagrożenia czyhające na dzieci w sieci.

Uczniowie starszych klas poruszają treści bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu  w ramach lekcji informatyki – uczniowie mieli okazję poznać zasady zachowania prywatności podczas korzystania z przeglądarki internetowej oraz zasady tworzenia dobrych haseł. Na lekcji informatyki mieli okazję zobaczyć na żywo, w jaki sposób można „złamać” zbyt proste hasła.

Ciekawą inicjatywę podjęli uczniowie klasy 7, którzy w ramach zajęć wychowawczych nagrali film edukacyjny mówiący o zagrożeniach w sieci.