Szkolny bal karnawałowy

Nazwa „karnawał” pochodzi od łacińskiego „carne vale”, co może być tłumaczone jako „rozstanie z mięsem”? W dawnej Polsce pojawiło się słowo „mięsopust”, określające ostatnie dni karnawału.
Mówiąc o karnawale, przychodzą na myśl karnawały w Rio de Janeiro oraz w Wenecji. Cóż, są to dwa zupełnie różne style i gatunki ceremonii świątecznej.
W naszej szkole uczniowie klas 1,2,3 uczestniczyli w kostiumowych balach karnawałowych w innych dniach, ale niewątpliwie każdy z nich miał niepowtarzalny urok i zasługuje na szczególną uwagę. Dzieci bawiły się przy podobnej muzyce, uczestniczyły w grach i zabawach w zależności od upodobań. Były miedzy innymi: taniec z miotłą, wybory króla i królowej balu, wybory najsprytniejszych tancerzy – gazetowych, zabawa taneczna oraz różne pląsy. Każdy uczestnik balu znalazł się na wybiegu prezentując kostium. Maski ukrywały noszących je właścicieli. Nie zabrakło poczęstunku przygotowanego dla każdego osobno –zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami. Czas zabawy minął niepostrzeżenie.